سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1713
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اکران ۸ فیلم از جشنواره فیلم فجر در لرستان
Print This Post
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر در بخش های سینما، تئاتر و هنرهای تجسمی، گفت: دراین جشنواره كه برای نخستین بار در لرستان ...

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر در بخش های سینما، تئاتر و هنرهای تجسمی، گفت: دراین جشنواره که برای نخستین بار در لرستان برگزار می شود، هشت فیلم سینمایی در دو سینمای خرم آباد و بروجرد اکران خواهد شد.

به گزارش سلام دلفان حجت الاسلام و المسلمین ‘علی اسماعیلیان’ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر از ۱۰ تا ۱۴ اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

وی درباره برنامه های این استان در جشنواره فجر گفت: وی با اشاره به اینکه در بخش هنرهای تجسمی نیز تاکنون ۲۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده که پس از داوری به استان باز می گردد، تصریح کرد: در بخش نمایش نیز بیش از ۱۰ گروه برای اجرای نمایش در استان حضور خواهند داشت که دو اثر پذیرفته شده از استان لرستان است.

اسماعیلیان با اشاره به برگزاری کارگاههای مختلف در رشته های گوناگون در حاشیه جشنواره گفت: برگزاری ‘ورک شاپ’ و کلاس های آموزشی با حضور اساتید برتر در هر رشته از جمله برنامه هایی است که در جریان برگزاری این جشنواره انجام می شود.

وی در ادامه بروز هنر انقلابی و ظهور هنر متعهد در ایران و حوزه کشورهای اسلامی را می توان به نوعی مدیون جشنواره فجر دانست و گفت: انتقال بخشی از فعالیت های این جشنواره به استان ها و خارج شدن تمرکز فعالیت های هنری از پایتخت را می توان نقطه قوت جشنواره امسال به شمار آورد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، با اشاره به اثرات مثبت برگزاری همزمان جشنواره در شهرستان ها اظهار داشت: توجه و تمرکز هنر در پایتخت از جمله آسیب هایی بود که در طول این سال ها هرگز به آن رسیدگی نشد اما نگاه امروز معاونت فرهنگی و هنری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث ایجاد فضای مناسب برای از بین بردن این عدم تعادل و نابرابری شده است.

وی عدم توان مالی و بینش فرهنگی در بسیاری از شهرستان ها و استان ها را نتیجه دور بودن فعالیت های هنری از این حوزه دانست و گفت: بسیاری از مردم در شهرستان ها و استان ها حتی توان خرید بلیط سینما را نیز ندارند به همین دلیل حضور یک جشنواره و نگاه نو به نه تنها هنر سینما بلکه هنرهای تجسمی و نمایشی می تواند اتفاقی تازه برای ظهور فرهنگ و فرهنگسازی در عرصه ایران نو شود.

وی افزود: در سال های گذشته بسیار از استعدادها در استان ها از بین می رفت چرا که فضای کافی برای ظهور این افراد وجود نداشت اما با حضور جشنواره فجر در استان ها این امکان بیشتر ایجاد شده به نحوی که علاوه بر یافتن استعدادها و هنرمندان تازه می تواند منجر به تعامل بیشتر هنرمندان در عرصه هنرهای مختلف و شناخت فرهنگ بومی و اصیل ایران شود.

وی با بیان اینکه این مردم شناسی و حضور در بطن جامعه نیاز هر هنرمندی است، ابراز امیدواری کرد با افزایش امکانات بتوان به مراکز حاشیه نشین و دور از مرکز نیز نزدیک شد و امکان حضور جشنواره را در این محل ها ایجاد کرد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار