سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17391
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اتحادیه اروپا ۷ بانک و شرکت ایرانی را دوباره تحریم کرد
Print This Post

خبرگزاری تسنیم: اتحادیه اروپا ۷ بانک و شرکت ایرانی را که حکم لغو تحریم‌ها علیه خود را از دادگاه عمومی اروپا دریافت کرده بودند، مجدداً مورد تحریم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از فرانس پرس، اتحادیه اروپا که در دادگاه عمومی اروپا به‌دلیل تحریم شرکت‌های ایرانی محکوم شده بود ترجیح داد به‌جای تقاضای استیناف، این شرکت‌ها را مجدداً در فهرست تحریم‌های خود قرار دهد.

دیپلمات‌های غربی دراین‌باره گفتند اتحادیه اروپا روز جمعه 7 بانک و شرکت ایرانی را که دادگاه عمومی اروپا در ماه سپتامبر حکم به لغو تحریم آنها داده بود مجدداً مورد تحریم قرار داده است.

یک دیپلمات گفت: این تصمیم در نشست وزرای دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بدون نیاز به رأی‌گیری اتخاذ شده است چرا که اقدامی حقوقی در رابطه با مصادیق تحریم‌ها بوده است نه سیاست‌های اتحادیه اروپا در قبال پرونده هسته‌ای ایران.

وی افزود: این‌گونه تصمیمات به هیچ وجه سطح تحریم‌ها علیه ایران را تغییر نمی‌دهد بلکه در جهت حفظ فهرست کنونی تحریم‌ها اتخاذ شده است.

رویترز دیروز اعلام کرد بانک بین المللی پرشیا، بانک توسعه صادرات و بانک رفاه کارگران ایران از جمله بانک‌هایی هستند که مجدداً در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار خواهند گرفت.

به گزارش تسنیم، دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر (شهریور) طی حکمی اعلام کرد اتحادیه اروپا باید تحریم‌های وضع‌شده علیه 7 بانک و شرکت ایرانی را لغو کند. شرکت‌هایی که بر اساس این حکم می‌بایست تحریم‌ها علیه آنها لغو می‌شد عبارت بودند از: پست بانک، شرکت بیمه ایران،‌ شرکت کشتیرانی گود لاک، بانک توسعه صادرات ایران،‌ بانک بین المللی پرشیا، شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی و بانک رفاه کارگران.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار