سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17601
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تحصیل رایگان قاریان قرآن در دانشگاه‌ها
Print This Post

ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال ۱۳۹۲ از سوی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم، ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال ۱۳۹۲ از سوی محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور ابلاغ شد.

متن نامه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به شرح زیر است:

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، سازمان اوقاف و امور خیریه به پیوست مصوبه «ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال۱۳۹۲» موضوع بند ۹۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور که در جلسه بیستم مورخ ۴/۸/۱۳۹۲ شورای توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسیده است برای اجرا ابلاغ می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی

*ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال ۱۳۹۲*

موضوع بند ۹۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور (مصوب جلسه۲۰ مورخ۴/۸/۱۳۹۲ شورای توسعه فرهنگ قرآنی و جلسه۴۱ مورخ۲۱/۷/۱۳۹۲ مجمع مشورتی شورا)

*ماده‌­واحده ـ* در اجرای بند ۵ ماده ۴ منشور توسعه فرهنگ قرآنی و به منظور اجرای صحیح بند۹۵ قانون بودجه سال۱۳۹۲ کل کشور، مبنی بر تحصیل رایگان حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن‌کریم در دانشگاه‌­ها، شرایط استفاده از این مزایا به شرح ذیل تعیین می­‌شود:

الف. حافظان کل قرآن کریم

۱ . دارندگان مدرک تخصصی درجه یک، دو و سه حفظ قرآن کریم با امضای مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ـ موضوع مصوبه جلسه ۵۷۳ مورخ ۸/۹/۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی.

۲٫ حافظان کل قرآن که در اجرای قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن کریم (مصوب ۱۶/۲/۱۳۷۵مجلس شورای اسلامی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور به سازمان‌اوقاف و امورخیریه معرفی و موفق به قبولی در آزمون صحت حفظ کل قرآن‌کریم شده‌اند.

۳٫ دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات بین‌­المللی، اول تا پنجم کشوری و اول تا سوم مسابقات استانی سازمان اوقاف و امور خیریه (طی سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲) در رشته حفظ کل قرآن کریم.

۴٫ دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات ملی دانشجویان کشور و نفر اول مسابقات سراسری دانش­آموزی (طی سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲) در رشته حفظ کل قرآن کریم.

۵ . سایر داوطلبان، در صورت احراز حفظ کل قرآن کریم بر اساس دستورالعمل آزمون موضوع بند دو توسط سازمان اوقاف و امور خیریه

ب. قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم (تلاوت تحقیق / مجوّد)

۱ . دارندگان گواهی­نامه تخصصی درجه یک و دو قرائت قرآن کریم با امضای مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای عالی قرآن صدا و سیما ـ موضوع مصوبه جلسه نهم مورخ ۷/۱۲/۱۳۸۹ شورای توسعه فرهنگ قرآنی.

۲٫ دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات بین­المللی قرائت قرآن کریم پس از انقلاب اسلامی که از طریق سازمان اوقاف و امور خیریه اعزام شده­‌اند.

۳٫ راه­یافتگان به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (طی سال­های ۱۳۸۵ تا۱۳۹۲).

۴ . دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات ملی دانشجویان کشور و نفر اول مسابقات سراسری دانش­آموزی در رشته قرائت قرآن کریم (طی سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲).

تبصره۱ـ سایر گواهی‌­های مؤید حفظ کل و قرائت قرآن دستگاه‌های دولتی و عمومی و نهادهای مردمی اعم از داخلی و خارجی فاقد اعتبار در این خصوص می‌­باشد.

تبصره۲ـ سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است، پس از مبادله موافقتنامه و تخصیص اعتبار، اسناد مربوط به شهریه پرداخت­شده توسط حافظان و قاریان متقاضی بابت نیمسال تابستانی ۱۳۹۲ و نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۱۳۹۳ ـ ۱۳۹۲ را دریافت و هزینه آن را به ایشان پرداخت نماید.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار