سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17798
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲۴ نظر
خانه » اخبار برتر » از فرماندار خواسته ایم تا عملکرد خود را به مردم و رسانه ها گزارش دهد/ والله قسم راضی به حضور حتّی یک نفر غیربومی در دلفان نیستم/ توقع بیشتری از سردار عبداللهی داریم/ اشتباهی که مردم دلفان و سلسله مرتکب شدند
Print This Post
سخنان منتشرنشده نماینده دلفان و سلسله در جمع تعدادی از خبرنگاران و جوانان؛ (18 نظر)

از بعد انتخابات عدّه ای با بنده احوالپرسی نمی کنند و می گویند ما به شما رأی داده ایم که فلان کار را برای ما انجام دهی. این یعنی یک معامله دو طرفه. ما می گوییم اگر قرار است…

pic003سلام دلفان- نماینده دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی که در مراسم ظهر عاشورای نورآباد حضور یافته بود در حاشیه این مراسم دقایقی را به پاسخ به سؤالات خبرنگاران و جوانان اختصاص داد. در این جلسه پرسش و پاسش که به صورت ایستاده برگزار شد، خبرنگاران دو سایت سلام دلفان و نسیم دلفان حضور داشتند.

*فرماندار پاسخگو باشد

حجّت الله سوری در پاسخ به این سؤال که آیا وی از عملکرد فرماندار رضایت دارد یا خیر گفت: ارزیابی عملکرد فرماندار بر عهده بنده نیست و این کار را باید استاندار و خود مردم انجام دهند.

وی همچنین در خصوص لزوم پاسخگو بودن فرماندار در قبال عملکرد خود گفت: “از وی خواسته ایم؛ با توجّه به تغییرات احتمالی دولت، عملکرد خود را برای رسانه ها و مردم شرح دهد.

البته نباید از این نکته هم غافل بود که در یکسال آخر دولت آقای احمدی نژاد به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم ها، از لحاظ بودجه عمرانی صفر بوده ایم و در این دوره هم دولت جدید اعلام کرده که به بهبود نسبی نرسیده است. از بودجه عمرانی سال گذشته 18 درصد آن هم تحقق پیدا نکرد، امسال که اصلا نباید امیدوار باشیم که چیزی تحقق پیدا کند”.

*توقع بیشتری از سردار عبداللهی داریم

یکی از حضار از سوری درخواست کرد که برای رفع مشکلات منطقه، از سردار عبداللهی؛ فرماندار قرارگاه خاتم الانبیاء کمک گرفته شود که وی اینگونه پاسخ داد:

“ما بارها خدمت آقای عبداللهی رسیده ایم و ایشان نسبت به منطقه لطف داشته اند، امّا دوست داریم این لطف بیشتر باشد. ایشان می گویند ما این مقدار برای استان عملکرد داشته ایم، ما خدمت ایشان عرض می کنیم که عملکرد شما برای دلفان چقدر است. ایشان اقداماتی را هم برای دلفان انجام داده اند، امّا دوست داریم با توجه به نفوذ سیاسی و اقتصادی که در مسائل کلان کشور دارند، کمک بیش تری بکنند و بتواند به عنوان فرزند دلفان این منطقه را از این وضعیت خارج کند.

ما مشکلات را دائماً خدمت ایشان عرض می کنیم، امّا این زیره به کرمان بردن است؛ زیرا ایشان فرزند این منطقه است. به هر حال شاید ایشان هم یک سری معذوریت ها داشته باشند، امّا ما دوست داریم اقدامات مهمّ تری انجام دهند. شما مردم هم هر موقع سردار به اینجا تشریف می آورند باید از او بخواهید که کمک کنند”.

*درخواست از رئیس دادگستری

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که؛ چرا دادسرای عمومی شهرستان دلفان، شکواییه های مسئولین دولتی از رسانه ها را مورد بررسی قرار می دهد، در حالی که مطابق قانون، این امر بر عهده دادگاه استان است اظهار داشت: جرم مطبوعاتی با جرم عادی تفاوت دارد و باید در دادگاه ویژه رسیدگی شود. بنده پیگیری خواهم کرد و از رئیس دادگستری خواهم خواست که این گونه پرونده ها را به مراجع ذیصلاح ارجاع دهند.

*چرا دفتر ارتباطات مردمی نماینده راه اندازی نشد؟

نماینده دلفان و سلسله در پاسخ به انتقادات شدید تعدادی از جوانان در خصوص عدم راه اندازی “دفتر ارتباطات مردمی نماینده” گفت:  از لحاظ تأمین بودجه ی راه اندازی دفتر و نیز تهیّه مکان با مشکلاتی مواجه بوده ایم، امّا پیگیر هستیم و ان شاء الله به زودی دفتر راه اندازی می شود”.

*انتقاد از تعاونی مسکن فرهنگیان

وی در پاسخ به دغدغه یکی از فرهنگیان در خصوص زمین های فاز 3 و 4، مسئولین تعاونی مسکن فرهنگیان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: “از ابتدا آقایان تعاونی مسکن نباید زمین هایی که جزو شهر نبوده را خریداری می کردند، امّا بنده حاضرم برای رفع این مشکل هر کاری انجام دهم. از استاندار و مسئولین استانی خواهش و تمنّا می کنیم تا این مشکل را حلّ کنند و امید را از فرهنگیان سلب نکنند. البته نباید همیشه  انتظار داشته باشیم که قانون و دستگاه های نظارتی، آنطوری که مطابق میل ما است عمل کنند”.

وی در همین زمینه با اشاره به اینکه گسترش شهر، مطابق طرح تفصیلی شهر باید صورت بگیرد گفت: “ما اکنون دنبال این هستیم که شهر گسترش یابد، امّا یک سری افراد مقاومت می کنند و می گویند دلیلی ندارد سه کیلومتر به شهر افزوده شود آن هم به خاطر اشتباهی که توسط تعاونی مسکن فرهنگیان صورت گرفته است”.

pic001

*از مسئولی که مردم از او ناراضی باشند دفاع نمی کنم

سوری در پاسخ به این ادعا که برخی از مسئولینی که مردم از آن ها ناراضی هستند، پشت شان به حمایت های شما گرم است، با بیان اینکه: “بنده از مسئولینی که مردم از آنها ناراضی باشند دفاع نخواهم کرد” اظهار داشت: ” تمام جلساتی که با حضور مسئولین برگزار شده، ضبط شده وجود دارد و یک مورد را نمی توان یافت که بنده از مسئولی حمایت کرده باشم، بلکه همواره به آن ها می گویم که این پُست بر روی خون شهدا قرار دارد و فردای قیامت باید جوابگو باشید بنابراین حواستان باشد که چکار می کنید”.

*نباید نمایندگی را وارد همه شئونات زندگی مردم می کردیم

وی با انتقاد از فرهنگ سنتّی حاکم بر منطقه گفت: “باید کمک کنید تا از فضای سنتی به سمت فرهنگ مدرن حرکت کنیم، نمی شود که فقط ظاهرمان مدرن باشد. شما باید مسائل را از هم تفکیک کنید؛ اشتباهی که ما در سلسله و دلفان بیش از سی سال است مرتکب شده ایم این است که نمایندگی را وارد تمام شئونات زندگی مردم کرده ایم. الان هم باید کمک کنید تا این بیرون کشیده شود”.

یکی از خبرنگاران در پاسخ گفت: این را شما باید انجام دهید که سوری پاسخ داد: “ما می خواهیم این کار را انجام دهیم امّا عده ای نمی گذارند. برخی می گویند فلان مدیر به شما رأی نداده و با شما بد بوده و باید عوض شود. مردم و افکار عمومی هم در همین رابطه فشارهای زیادی وارد می کنند. متأسفانه این فرهنگی است که جا افتاده، امّا ما باید تلاش کنیم آن را عوض کنیم”.

وی افزود: “از بعد انتخابات عدّه ای با بنده احوالپرسی نمی کنند و می گویند ما به شما رأی داده ایم که فلان کار را برای ما انجام دهی. این یعنی یک معامله دو طرفه. ما می گوییم اگر قرار است ما بشویم فرمانبردار شما پس این چه دینی است که ما داریم و چه سوگندی ما یاد کرده ایم”.

*بحث بومی و غیربومی با امنیت ملّی سازگاری ندارد

وی ادامه داد: ” الان بحثی در دلفان مطرح است به نام بومی و غیربومی؛آیا این  با امنیت ملّی سازگاری دارد که ما بگوییم هیچ کس نباید از جای خودش تکان بخورد و هیچ مسئولی نباید از شهری به شهر دیگر برود؟ “.

وی افزود: تنها در برخی ادارات به دلیل نبود نیروی متخصص بومی، از افراد غیربومی استفاده شده است البته این را بدانید که والله قسم بنده مخالف حضور حتّی یک نیروی غیربومی در دلفان هستم و عندالله هیچ نیروی غیربومی با سفارش بنده به اینجا نیامده است”.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص بومی بودن فرماندار آینده دلفان گفت: “بنده پیگیر هستم که فرماندار بومی انتخاب شود و به وزیر کشور و استاندار گفته ام که پس از گذشت 34 سال از انقلاب یک فرماندار بومی برای دلفان منصوب شود. البته در نهایت همه چیز بستگی به نظر دولت دارد”.

 1. نویسنده دیدگاه: یکی از فرهنگیان حامی دولت
  آذر ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۴۴

  آقای سوری بیانات حضرتعالی با عملتان متاسفانه همخوانی ندارد شما بجای اینکه در مجلس بدنبال طرح مشکلات منطقه باشید فقط پیگیر عزل و نصب ها حتی در سطح مدیران مدارس هستید شما اگر خواهان فرماندار بومی هستید پس چرا با آمدن آقای غلامی مخالفت می کنید جمله آخر شما ( در نهایت همه چیز بستگی به نظر دولت دارد) فرافکنی است چونکه حضرتعالی چندین بار با نصب فرماندار بومی مخالفت نموده اید اگر چنین مطلبی حقیقت دارد از طریق همین سایت اعلام کنید که اینجانب هیچگونه دخالتی در انتصاب فرماندار بومی دلفان ندارم تا کمتر از یک هفته ابلاغ آقای غلامی صادر می شود پس لطفا” با مردم این شهر صادق باش ، به واسطه چهار هزار رای که از این شهر دارید اکثر مردم شهر را در برابر هم قرار داده و باعث فلاکت شهر شده اید

  • نویسنده دیدگاه: یک اصلاح طلب
   آذر ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۲۸

   این آقا بجز اینکه مسئول ستاد انتخاباتی دکتر روحانی بوده هیچ خصوصیت مثبتی برای این مسئولیت ندارد . قرار نیست هرکسی دکه ای برای انتخابات باز کرده حالا خود را سهام دار دولت بداند و انتظار لقمه چینی از دولت داشته باشد آن هم لقمه ای به این چربی و شیرینی که دهها دهان دیگر برای بلعیدن ان باز شده است .
   نیست آن باران از این ابرشما/هست ابری دیگرودیگرسما

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۳

  آقای سوری جنابعالی علرغم …………………………………………………………………………………….متاسفانه نتوانسته اید از ایشان که اهل این آب و خاک نیز هستند کمک شایانی برای این شهر بگیرید پس لطفا” مشکلات فرماندار کنونی را مجددا” با امتیاز دادن به چنین اشخاصی تکرار نکنید و مردم را به حال خود بگذارید اجازه بدهید دولت کارش را بکند…

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آذر ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۲۳

   سلام دلفان شما با این سانسور کل مطلب بنده را بی معنا کرده اید خوب بهتر نبود که همش را منتشر نمی کردید؟

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۳۷

  اين اقا كه تو عكسه, خبرنگاره?!!!!!
  سوري با تعجب نگاهش ميكنه!!!!!!

  • نویسنده دیدگاه: کمیل
   آذر ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۱۵

   «إنَ اَکرَمُکُم عِندَاللهِ أتقکُم» حتماً این شخص از شما در نزد خدا گرامی تر است ، چرا که همین مطلب شما نشان از بی تقوایی شماست !!

  • نویسنده دیدگاه: سجاد
   آذر ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۲۸

   ایشون یکی از طلاب نورآبادی حوزه علمیه خرم آباد هستند

 4. نویسنده دیدگاه: هشدار
  آذر ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۴۲

  دروغ شما خیلی دراور بود متاسفانه قسم دروغ رو هم اضافه کردی.
  دم و بال و سر ونوک خروسه زده بیرون، میخوای قسم حضرت عباستو باور کنیم.
  گفتن دیوار حاشا بلنده ولی مارو چی فرض کردی خداوکیلی؟
  بفرمایید پارسال و امسال و سال آینده بودجه نبود شمام تعطیل بودی، بشین واسه خودت تبلیغ دور بعدتو ردیف کن.
  مشکل فقط سر عدم توانایی شما در جذب بودجه و عدم عدالت شما در تقسیم نیست. این عملکرد دقیقاً متضاد شعارتونه که تاسف آوره.
  ضمناً اگر این فرهنگ غلطی که گفتید نبود که شما نماینده نمیشدی. پس قدر دان همین فرهنگ اشتباه باش.

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۵۴

  ایشون درست میگن خودش تصمیم نمی گیره …..خان همه کارها را فیصله میده بنابراین قسمش هم راسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. نویسنده دیدگاه: حمید
  آذر ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۲:۵۲

  انصافاً سخنان ایشان مصداق صداقت است ؛ اما عده ای چون با ایشان مغرضند توان شنیدن این صداقت را ندارند و از افراد مغرض انتظار دیگری نیست.

 7. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  آذر ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۲۱

  آقای سوری
  به عنوان نماینده سلسله و دلفان که البته دلفان مد نظر ماست
  اگر اقدام خاصی برای منطقه دلفان انجام داده اید شفاف بیان کنید
  بالاخره مشکلات اقتصادی و کسری بودجه رو همه استان ها و شهرستان ها داشتند، پس چطور میشه یک استان یا شهرستان بودجه جذب کنه اما شما در این مورد هیچ بودجه ای رو جذب نکنید!
  یا حداقل الشتر جذب کنه اما نورآباد..؟
  و در ضمن مشکل فقط اقتصادی نیست، مشکلات فرهنگی و اجتماعی و… هم هست شما در این زمینه ها چه کاری انجام دادید
  و یا با انتصاب افراد شایسته ولو غیر بومی می تونستید به این منطقه خدمت کنید که نکردید!
  در مورد زمین های فاز 3 و 4 .
  فاز 4 مشکلش قبل از پیگیری حضرتعالی حل شده بود و اگر شما واقعا پیگیر حل این مشکل فرهنگیان هستید فاز 3 رو حل کنید
  و سخن بسیار است و …
  این چند نکته مورد رو گفتم که این تصور برای شما پیش نیاد که مردم نورآباد نسبت به مسائل و موضوعاتی که در اطرافشان میگذرد بی اطلاع هستند
  و مطمئن باشید که در انتخابات بعدی با انتخاب خود به عملکرد شما نمره منصفانه ای خواهند داد
  ما را با محبت صیاد الفتی است
  ورنه قفس می توان شکست

 8. نویسنده دیدگاه: reza
  آذر ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۳

  اینکه آقای نماینده در حق این مردم کم کاری کنه یا مشکلات کاری سر راهشه بحثیه که خدا میدونه، ولی انصافا ما خودمونم خیلی مقصریم،چرا همه ما جمع نمیشیم بگیم شهر ما جمعیتش به حد نصاب یه نماینده رسیده حتی بیشترم هست؟ چرا وقتی شهر سلسله همه کاندیده ها با گرایش چپ و راست یکی میشن تو شهر ما هر کسی برای خودش یه بت بود و کسیم راضی نشد بخاطر منافع شهر کوتاه بیاد؟ اینکه سلام دلفان میگه مردم این شهر سیاسین، این چه سیاستیه که این مردم دارن روزی هزار بار از یه سوراخ گزیده میشن؟ هر انتخاباتی تو این شهر برگزار شد مردم به بدترین شکل ممکن رای دادن ،این شهر تا مشکل انتخابات و درست انتخاب کردنش رو حل نکنه نه سیاسیه نه راه به جای میبره چرا نمیخوایم باور کنیم این شهر به واسطه این انتخابات دست چند تا خانواده دلال افتاده

 9. نویسنده دیدگاه: فرهنگی1
  آذر ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۰:۲۷

  در پاسخ به دوستان عزیزباید بگوییم که انصافا آقای سوری در صحبت هایش بجای آبادانی شهر و… فرافکنی نموده . خیلی جالبه بدونید برای بازی با کلمات خیلی خوب وماهرند.بنده در جلسه ای که بمناسبت روز معلم در سال قبل گرفته شدحضور داشتم. خیلی جالب ودلسوزانه درباره معلم و شهر ونیروی انسانی حرف زدند تا جاییکه می گفت در تلفن همراه برای من فحش وناسزا پیامک می کنند. اما ازآنروز به بعد در عزل ونصب ها همه چیز را ثابت نمودند. اگر هم می بینید که نیروهای بومی در بعضی جاها به کارگیری می شوند نشان از لیاقت عزیزان این منطقه داره.اقای سوری چشم که روی هم بزارید نمایندگی تمام شده آنچه می ماند خدمت در راه خدا وبرای خلق(مردم خوب ودلسوز دلفان)اما همشهریان عزیزنیز اگر خداوکیلی دلتان بخاطر شهر می سوزد خارج از مسائل حزبی وجناحی یک نفر را انتخاب وکار فرهنگی بکنید که درآینده برای شهرمان خوب باشد نه اینکه دوباره امثال گذشتگان بیایند وده نفرشوند وهر کدام برای خودشان تلاش کنند درآن صورت هیچوقت شاهد پیشرفت شهرمان نبوده ونیستیم.در ضمن اقای غلامی درسته که یک نیروی اصلاح طلب هست ولی خداوکیلی خدماتش را در آموزش وپرورش دیدم در حد بسیار خوب بوده . بی انصافی است اگر نادیده بگیریم. خط من نظر دهنده وآقای غلامی کاملا فرق داشته امامن خودم عینا فعالیت هایش رامشاهده کردم .بهتره ما سلیقه وخط را کنار بگذاریم . ایکاش نورآباد دو سه تا نیروی اینجوری داشته باشه . جناحی برخورد نکنیم.خدا را در نظر داشته باشیم وتقوی پیشه کنیم .

 10. نویسنده دیدگاه: عرفان
  آذر ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۲۵

  ازعملکردوانتصابهایتان معلومه هیچ علاقه ای به آوردن مسئولین غیربومی به این شهرندارید”مگه ج میگذاره” جنابعالی که ازخودت اراده ای نداری

 11. نویسنده دیدگاه: سهراب
  آذر ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۵۷

  متاسفانه همش دروغ است یک اقای ………. که همه میدانند کیه الان مسول عزل ونصبها شده یادم هست درمنزل م- ج قسم خورد علاوه براینکه مسول غیربومی نمیارم تمام غیربومیها را منتقل میکنم

 12. نویسنده دیدگاه: فریاد
  آذر ۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۳:۲۶

  بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا
  ایــــــــــــــــــــــــــــن حـــــــــــــــــــــــــــــــــــــرفـهـــــــــــــــــــای
  نــــــــــــــمایــــــــــــــنده (سوری) همــــــــــــــــــــــش د…

 13. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۲۷

  رحمان : انشالله با آمدن فرماندار بومی درآینده نزدیک مجتمع وکارخانه های متعدد به این شهر سرازیر میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………هستندچطوری این بار سنگین رو قبول کردند . آینده مصداق حرفهای حقیر خواهد بود!!!!!!!

 14. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۴۹

  سعید…….. به نظر بنده نمایده ای که با قسم خوردن بخواد مردمو توجیح کنه نباید انتظار کار اصولی داشت .. نمایده شهرمان بداند که ما میدانیم چه کسانی با سفارش شخص شما مدیر مدرسه شدن که کاملا غیر بومی میباشند ………….مشکل همه اینست که گفتن نتوانیم و نهفتن نتوانیم

 15. نویسنده دیدگاه: سعید
  آذر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۵۵

  نماینده محترم شهر لازم نیست که قسم خدا رو بخوری خودت بهتر میدونی قسم خوردن اگه راست هم باشد لازم نیست قسم بخوری چه برسد به دروغ من شخصا میدونم چه کسانی رو فقط با سفارش حضرت العالی پست گرفتن (غیر بومی) حتی کوچکتریت پست سازمانی مردم این شعر بیدارن فقط ……….. مشکل همه انست که ما مشکل خود را گفتن نتوانیم و نهفتن نتوانیم

 16. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۰۶

  جناب سوری تا کی اداره صنعت ومعدن وتجارت باید به حال خودش رها شود مگر نماینده اسبق چقدر قدرت اداری داردکه در این اداره دخا لت میکندمن شخصا” در جلسه ای بودم که ایشان با مدیر استان تلفنی رایزنی داشتند واز طرف دیگر دخالت نماینده کرمانشاه ودفاع ایشان از نیروی قرادادی برای سر پرست اداره این شهرستان چرا کو تاهی می کنی این راه ورسمش نبود در همین اداره نیروی با سایقه ومردم دارد وجود دارد که سالیان سال رای اش …. نبوده اما استفاده نمی کنی از این شفافتر چه بگویم.

 17. نویسنده دیدگاه: مهدی
  فروردین ۲۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۲۰

  جناب سوری شما مگه حرف هم می زنید من فکر کردم لال هستین ………..مردم بدبخت الشتر و نورآباد گول خوردن که به تو بی سواد رای دادن .دیگه مجلس به جایی رسیده که تو نماینده اش باش واقعا متاسفم برای مردم که به شما رای دادن .دور بعد ……نگران نباش

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار