سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17818
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۴۳ نظر
خانه » اخبار برتر » با فرماندار جدید دلفان آشنا شوید/ انتصاب نخستین فرماندار بومی شهرستان؛ تدبیری که “امید” را به منطقه هدیه خواهد کرد
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛ (36 نظر)

فرماندار محترم چنانچه در همان گام نخست، راه زیاده خواهی های احتمالی افرادی از این دست را ببندند، به رسالت تاریخی خود عمل کرده و موجبات امید بیشتر مردم را فراهم خواهند نمود و نیز…

سرویس سیاسی سلام دلفان- خبرها حاکی از این است که گزینه فرمانداری شهرستان دلفان قطعی شده و به زودی کلید مدیریت اجرایی شهرستان برای نخستین بار پس از انقلاب به یک فرد بومی سپرده می شود.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان پس از اینکه انتصاب فرماندار بومی به خواست عمومی مردم شهرستان دلفان تبدیل شد و مورد توجّه خاص رسانه ها قرار گرفت، مسئولین دولت تدبیر و امید این خواسته مردم را اجابت نموده و سکان فرمانداری دلفان به فردی از اهالی شهرستان سپرده خواهد شد.

امّا فرماندار جدید کیست؟

علی باقری؛ شهردار اسبق نورآباد، فردی میانسال با گرایشات اصلاح طلبانه است که قرار است نامش به عنوان نخستین فرماندار بومی منطقه ثبت شود. در کارنامه وی، نکات برجسته و درخشانی از جمله حضور در جبهه های جنگ و نیز سابقه عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد.

در خصوص باقری گفته می شود که وی در قسمت قضایی سپاه ناحیه دلفان مدّتی را مشغول به خدمت بوده و پس از آن، چندسال تصدی شهرداری نورآباد را در دست داشته. باقری پس از جدا شدن از سپاه پاسداران، در دولت احمدی نژاد به عنوان کارشناس حقوقی استانداری به کار گرفته می شود و اکنون نیز در این سِمت حضور دارد.

در مورد این انتصاب، در مجال کنونی به ذکر ۳ نکته بسنده می شود؛

نخست اینکه؛ مردم دلفان سالهاست طالب آنند که زمام امور اجرایی شهر را در دست افرادی ببینند که خود فرزند این دیار هستند و با پوست و گوشت و استخوان خود، مسائل و مشکلات منطقه را لمس می کنند و با ضعف ها و قوت ها به خوبی آشنایی دارند.

 اکنون این خواسته محقق شده و امیدی تازه فراروی مردم  قرار گرفته. بنابراین باید آن را به عنوان یک نقطه مثبت در کارنامه دولت یازدهم به ثبت رساند. از این رو، تشکر از دولت، شخص استاندار و نیز نماینده مردم در مجلس نخستین نکته ای است که پیش از هر گفتنی دیگری باید گفته آید.

دوم اینکه؛ بر کسی پوشیده نیست که در کنار هر فرصت ایجاد شده، چالش هایی نیز بروز و ظهور خواهند کرد یا به عبارتی؛ همواره در کنار امیدها، بیم هایی نیز جود دارد.

ضروری است که فرماندار جدید به خوبی با این چالش ها و این بیم ها آشنا شوند تا بتواند با چاشنی امیدهای فراوانی که سر راه جود دارد، به نبرد با این چالش ها بروند. ذکر چالش های متعدد در حوصله این مقوله نیست، امّا فی الحال می توان گفت که؛

مردم این دیار به مردمی سیاسی شهره هستند و سر و کارشان با سیاست، کم تر از سایر امور و دلمشغولی های روزمره شان نیست، امّا آنچه برای آنها بیش از اصلاح طلب یا اصولگرا بودن یک مدیر اهمیّت دارد، اعتقاد مسئولینشان به نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت مطلقه فقیه و خون شهدا است. به عبارتی؛ این موارد خطوط قرمز مردم شهرستان را برای عزل و نصب ها تشکیل می دهند.

فرماندار محترم باید واقف باشند که در عزل و نصب هایشان در درجه نخست، این خطوط قرمز را به خوبی مدّنظر داشته باشند، و در مرحله بعد به شعار دولت مبنی بر “اعتدال” جامه عمل بپوشانند.

دور از انتظار نیست عدّه ای که هیچ سنخیتی با انقلاب، شهدا و رهبری ندارند و البته دغدغه ای نیز برای خدمت به مردم مستضعف منطقه ندارند، به خیال خود فضا را فراهم ببینند و در لوای گرایشات سیاسی فرماندار محترم بخواهند به نان و نوایی برسند.

فرماندار محترم چنانچه در همان گام نخست، راه زیاده خواهی های احتمالی افرادی از این دست را ببندند،  به رسالت تاریخی خود عمل کرده و موجبات امید بیشتر مردم را فراهم خواهند نمود و نیز تقویت همدلی و همبستگی مردم را رقم خواهند زد.

و نکته سوم اینکه؛ آنچه این انتصاب در پی خواهد داشت، فرصتی استثنایی برای شهرستان خواهد بود. انتصاب نخستین فرماندار بومی در حالی رقم می خورد که چندماهی بیش از انتصاب نخستین امام جمعه بومی این شهرستان نمی گذرد. امام جمعه ای که دغدغه ای جز رفع مشکلات مردم، کمک به مسئولین و  برقراری عدالت ندارد.

وجود فرماندار و امام جمعه بومی در هر منطقه بی شک بهترین فرصت را برای آبادانی و شکوفایی آن منطقه رقم خواهد زد. بنابراین شایسته است که همه دلسوزان جامعه آستین همّت بالا زنند و با حمایت از مجموعه خدمتگزاران شهرستان- نه در شعار؛ بلکه در عمل- دِینی به این آب و خاک ادا کنند.

 1. نام شما... می‌گه:

  با سلام بهترین خبری بود که تا حالا از سایت سلام دلفان دیدم .بنده دانشجوی ایشان در دانشگاه آزاد واحد خرم آباد بودم ،فردی محبوب و دوست داشتنی هستند براشون آرزوی توفیق دارم

 2. نیایش می‌گه:

  بفال نیک میگیریم . انشاالله خوش قدم باشد ، امیداست
  با ورود اولین فرمانداربومی شاهداقدامات زیربنایی و موثری در
  جهت پیشرفت و آبادانی دلفان محروم وفراموش شده باشیم.

 3. رضا رهنورد می‌گه:

  سلام خبر خوبی بود.خوب خوب که نه برای توصیف این خبر “عالیترین “هم کم است
  خدارا سپاس می گویم یکی دیگر از صاحبان اصلی انقلاب ،یکی از چهره های خوب اصلاحات (که من جریان نیکو مند اصلاحات را صاحبان جبهه وجنگ می دانم )سکان این امر مهم را بدست گرفته است .خدای بزرگ پیروزشان کند ومردم دلفان را ،تا بار دیگر با همت ودرست کاری این شخص بزرگ در انتخابات مجلس اتی شاهد به کرسی نشستن رای واقعی وواقعی وواقعی مردم باشیم

 4. فرهنگی می‌گه:

  باقری فوق العاده است
  دست همه بانیان این امر خداپسندانه را می بوسیم
  وبه استاندار محترم دست مریزاد می گوییم
  وازمدیرسلام دلفان انتظار داریم ویژگی های شخصیتی خلاقیت های جناب باقری را در وب سایت شان بیاورند

 5. نام شما... می‌گه:

  ضمن تشکر از دفاع شما از آقای باقری لکن این مطالب شما بوی تفرقه و بی حرمتی به سایر اصلاح طلبان است چونکه گزینه های قبلی و تمام اصلاح طلبان مطرح شهرستان اهل جبهه و جنگ و سوابقی مشابه آقای باقری دارند

  • بیدار می‌گه:

   و البته واقع موضوع اینه که مابقی افراد مورد اشاره در حد و اندازه های فرمانداری نیستن
   اما جناب باقری إنشاءالله با دوری از طیف بندی های سیاسی میتونن موفق بشن

 6. نام شما... می‌گه:

  مثل اینکه استاندار محترم فراموش کردند که یکی از شعار های تبلیغاتی اقای رئیس جمهور محترم بازگشت نظامیان به پادگانها بود

 7. ل-ن می‌گه:

  انتصاب ایشان عالیست به ایشان ومردم دلفان تبریک عرض می کنم.

 8. دلسوز می‌گه:

  با سلام
  خبر خیلی خوبی بود فقط نمیدونم چرا من از خوشحالی سلام دلفان می ترسم از آنجا که غیرممکنه شما از یک فرد با یک ذره افکار اصلاح طلبی حمایت کنید اما اینجا اینطور مطلبی گفتید پس وقتی شما و دوستان شما اینقدر خوشحال می شوند اکثریت مردم فهیم نورآباد دیگه نمیتونن خوشحال باشند.
  امیدوارم نظرم حذف نشه

  • منتقد منصف می‌گه:

   انتقاد دور از انصاف ، پشیزی نمی ارزه
   سلام دلفان که معمولا نظرات امثال شما رو منعکس میکنه
   و واقعا نگرانیهای سلام دلفان جهت منافع مردم و کشور بوده
   نمونه اش هم اینکه از آمدن باقری خوشحال شدن
   یعنی آقای باقری با اکثریت اصلاح طلبان متفاوت هستند

 9. شخصیت می‌گه:

  سلام به بچه های زحمتکش سایت سلام دلفان وخیرمقدم به حضورفرماندارمحترم اقای باقری
  انشاالله که اقای دریکوند فرماندارسابق …

 10. دانشجو می‌گه:

  دست هر کس که به این نظام و مردم خدمت کند را میبوسیم و میفشاریم میانه روی واقعی را امیر مومنان توصیه فرمودند….امیدواریم

 11. نام شما... می‌گه:

  با توجه به اینکه اکثر شهرهای استان نسبت به انتخابات شورا اعتراض داشتن و نتایج انتخاباتشون هم تغییر کرد. و البته اکثرشون نسبت به فرمانداری ها اعتراض داشتن, و همچنین استان های دیگه هم دست کمی از استان ما نداشتن, ادم یه نتیجه میتونه بگیره.!!!!!!!!!!!!

 12. نام شما... می‌گه:

  با سلام خدمت مردم عزیزدلفان
  در ضعف عملکرد فرماندار پیشین شکی نیست وانتخاب جدید نتیجه تدبیر دولت محترم است،سعادتی برای حقیر پیش نیامد تا در مراسم استقبال جناب باقری شرکت کنم ، اما خبر آمد افرادی که در شبانه روز همراه خدوم فرماندار سابق بودند ،پیش قراول مستقبلین وبنر نویسان وکادوبران می باشند،براستی :
  -فکر نمی کنند که مردم آگاهند واز درون بر عمل زشتشان قباحت می دارند!
  -مردم دلفان به روی آنها حتی کنایه گوشزد نمیکنند ،وبر سبکسری رفتارآنها، خدارا عادل وناظر می
  دانند!
  -آیا دوسه روز دنیا ،این همه ذلت وکمبود عزت میارزد؟
  -واینکه اینان در خلوت خویش چه مپندارند ؟بسا بدا به حالشان
  وخوشا به حالمان
  در پایان به خاطر حضور امام جمعه وفرماندار بومی،در شهرمان من هم چو شماخوشحال وسپاسگزار خدایم

 13. منوچهر می‌گه:

  برید و یک نگاه به سایت …..بکنید و بهشون بفرمائید فرماندار جدید اومد و شروع به کار کرد شاید از این خواب بیدار بشن. خبر ندارند جای تاسفه برای این سایت اسمش خبری تحلیلیه..کجا خبر کجا تحلیل. شدید …..و عتیقه مرده شور شما رو ببره

 14. شهروند می‌گه:

  در این انتخاب معنای واقعی و عملی تدبیر و امید و اصلاحات به چشم می خورد.‏‎ ‎

 15. شهروند می‌گه:

  تبریک به مردم دلفان به خاطر انتخاب فرماندار بومی امیدواریم که انتظارات را براورده کند

 16. خدا حفظشون کنه.
  همین که همشهری خودمون هستن خودش کلی ارزش داره.
  براشون آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم و امیدوارم برا نورآباد خیلی مفید باشن.

 17. عزيزي مهر می‌گه:

  خوشبختانه شهرستان نورآباد دارای پتانسیل و توانمندی های بالایی بویژه در حوزه نیروی انسانیست و طی سالهای اخیر تعداد کثیری از جوانان این شهرستان از بهترین دانشگاههای کشور فارغ التحصیل شده اند. هر چند این جوانان که بنده خود نیز عضوی از اونها میباشم علاقه وافری به حضور و خدمتگزاری به مردم دیار خودمان داشته اند اما متاسفانه به واسطه سیاستهای سطله طلبانه مرکز و پیرامونی همواره در حاشیه بوده و اجازه حضور در سطوح مدیریتی شهرستان را پیدا نکرده اند که خبر انتصاب اولین فرماندار بومی دلفان هر چند مشمئز کننده بود اما گویای این واقعیت تلخ است. البته جوانان دلفان به واسطه توانمدی و استعداد و صداقتشون در مناصبی به مراتب بالاتر از یک کارمند یا حتی مدیر بومی شهرستان توانسته اند توانمندی خود را باثبات برسانند و بنده که هم اکنون با مدرک فوق لیسانس در ریاست جمهوری مشغول بکار میباشم. یکسال از عمر خود را سرف یافتن کار تو نورآباد کردم اما کوچکترین جواب مثبتی از مدیران غیر بومی دریافت نکردم به هرحال این انتصاب را به فال نیک میگیرم و ضمن تبریک به آقای باقری انتظار میرود توجه بیشتری به نخبگان و دانش آموختگان بومی شهرستان نورآباد داشته باشند.

  • خرمگس می‌گه:

   آقای فوق لیسانس که شماهم با این دک و پز ریاست جمهوریت از فارغ التحصیلان همون بهترین دانشگاهها هستی ، هنوز بهت یاد ندان که صرف را صرف می نویسند نه سرف ؟!!

 18. نام شما... می‌گه:

  تو رو خدا یه چند وقت دیگه نابودش نکنید.
  اگه دیدید کاری رو انجام نداد, اول ازش بپرسید چرا انجام نداده بعد قضاوت کنید
  یه ذره هم پارتی بازی دیدید اتیش به پا نکنید , اخه امام علی (ع) که نیستیم.
  این چیزها طبیعیه.
  قطعا از اصلاح طلبها استفاده بیشتری میشه!
  لازم نیست عصبانی شید چون چیزی که عوض داره گله نداره.
  خدا کمکش کنه

  • معتدل می‌گه:

   البته آلزایم نگرفته باشیم، باید یادمون باشه که اصول گرا ها در همه رده ها از وزیر و معاون و مدیر کل و استاندار و فرماندار و … اصلاح طلب استفاده کردن
   ولی اصلاح طلب ها حتی آب ادارچی غیر اصلاح طلب رو هم نتونستن تحمل بفرمایند
   عجب شعاری شده:”زنده باد مخالف من”!!!!!!!!!!

 19. نام شما... می‌گه:

  تبریک به همه اصلاح طلبان عزیز به لطف خدا اولین و مهمترین سنگر فتح شد منتظر فتح سنگرهای بعدی هستیم یا علی

 20. عزیزی می‌گه:

  جناب آقای دکتر باقری انتصاب جنابعالی بعنوان اولین فرماندار خوش قدم شهرستان دلفان تبریک می گوییم انشاالله همیشه موفق وپیروز باشید.از طرف خانواده شهید علی اکبر عزیزی

 21. علی حسن پور می‌گه:

  از طرف تمامی دست اندرکاران پایگاه قرآنی قاریها ، به
  آقای باقری تبریک میگیم و براشون آرزوی توفیق عبادت و سربلندی رو داریم.
  با تشکر…

  ؛ قــاریــــها ؛
  http://qariha.blogfa.com/

 22. مجتبی می‌گه:

  انتصاب شایسته برادر بسیجی ، آقای دکتر باقری را بعنوان فرماندار شهرستان دلفان ، تبریک عرض نموده و امیدواریم در این سِمت شایسته موفق و موید باشید .
  از طرف خانواده شهید کریمیان…

 23. هدایت می‌گه:

  با سلام
  از سایت شما بازدید نمودم . بسیار عالی و آموزنده بود . لطفا” از وبلاگ من به آدرس ذیل بازدید نمائید . و در صورت تمایل تبادل لینک نمائیم .
  http://rahpoyanhedayat.blogfa.com/

 24. این بهترین انتخابی بود که میشد برای فرماندار دلفان انجام داد.من به شخصه به جامعه فرهیخته دلفان تبریک میگم.دانشجوی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی تهران

 25. ورزشکاران می‌گه:

  باعرض احترام وخداقوت به مسئولان سایت سلام دلفان
  انشالله که اقای باقری بتواند کلیه کاستیهای فرماتدار قبلی را جبران کند واز جان ودل برای ابادانی این شهرستان تلاش کند

 26. شهروند می‌گه:

  جناب آقاین کریمیان وعزیزی ایشون هنوز دانشجوی دکتراست وحداقل تا ۴سال دیگه مدردکترا نمیگیره !!! پس لطف کنید واز همین الن بهش نگید جناب دکتر

 27. بی غرض می‌گه:

  خداوکیلی بدون غرضم
  ۱-یقیناً فرماندار اصلاح طلب تند ودوآتشه است شکی در این نیست.
  ۲- یقیناً تمام مدیران اصول گرای شهرستان را به مدیران اصلاح طلب تغییر می دهد
  ۳- طیف م-ک و ک- ج همه کاره خواهند شد
  ۴- البته کارهایی هم ممکنه انجام بگیره و ممکنه در انتصاب مدیران نیز تبدیل به احسن بشه
  ۵- از این به بعد کمتر از ولایت فقیه در فرمانداری می شنویم .
  ۶- وناراحتی ندارد باند چپ حاکمه راستی ها برن غاز بچرونن (مزاح بود)

 28. شهروند می‌گه:

  در اول به آقای باقری عزیزانقلابی خیر مقدم عرض می نمایم شما هم لطفا کمتر ازگروه اصلاحات بترسید شکر خدا اکثرا اهل جنگ وجبهه بوده اند و انقلابیند شماآن موقع کجا بودید بذار مدتی کارکنند مردم قضاوت می کنند

 29. لک می‌گه:

  سایت خوبیه موفق باشید ولی سایت باید مستقل باشد وبا انصاف و به دور از تملق

 30. علی می‌گه:

  مسول محترم سایت باتشکر ازشما بنده کارشناس ارشد ادبیات فارسی هستم که به علت نداشتن پارتی تابحال نتوانسته ام کاری دست وپا کنم اما فرماندار سابق آقای دریکوند آقای ا- ن که هم رشته تحصیلی ایشان به درد کتابخانه نمی خورد وهم هم سن پدر بنده می باشد رابه نهادکتابخانه ها سفارش نموده واستخدام شده وجالب اینکه مستقیم حکم ایشان رابعنوان ……. زدند درصورتی که شایسنگی این مقام را ندارد امیدوام پیگیری نمایید

 31. نام شما... می‌گه:

  عجب حکایتی شده این اسامی مخفف یعنی الان هیشکی نمیفهمه ا – ن کیه!؟

 32. بی خیال می‌گه:

  فتح به نفع اصلاح طلبان یعنی کشک خدمت به خلق فتح است ای بی خرد چون سرنوشت مهاجرانی ،موسوی ، کروبی حکایت بسیار دارد.این هم اصلاح طولب شما…….

 33. طراحی سایت می‌گه:

  ممنون از مطالب خوبتان

 34. نام شما... می‌گه:

  خیلی خودمانی وساده خد مت هم شهریان عرض کنم ایشان پنیر هم نمی برد مثالی که زیبده ایشان می باشدبنده خدا وکیلی از موافقین ایشان بودم کار ایشان دیدم وتجربه کردم پشیمان شدم اصلاح طلب نیز می باشم

 35. باسلام.بنده دانشجوی ایشون بودم انصافا انسانی باوقار،باشخصیت ومحترم هستندوازجنس خودمردم افسوس که قدرندونستن وایشون روعزل کردند.امیدوارم هرجا ودرهرپست ومقامی باشن موفق ومویدباشند….

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار