سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18027
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » افخم: تحریم‌ها در سراشیبی قرار گرفتند
Print This Post

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان لحظاتی پیش در مصاحبه با واحد مرکزی خبر اعلام کرد که تحریم‌ها در سراشیبی قرار گرفتند و افزایش نخواهند یافت.

به گزارش سلام دلفان ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان لحظاتی پیش در مصاحبه با واحد مرکزی خبر اعلام کرد که تحریم‌ها در سراشیبی قرار گرفتند و افزایش نخواهند یافت.

در ادامه متن کامل مصاحبه افخم در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد:

 

*چه زمانی قرار است متن اولیه سند توافق ایران و گروه ۱+۵ امضا شود؟

 

افخم: قبل از پایان سال جاری میلادی و احتمالا تا یک هفته و یا دو هفته آینده ابن سند امضا خواهد شد و به سازمان ملل خواهد رفت.

 

* گام‌هایی که طرفین این توافق باید بردارند آیا همزمان خواهد بود و یا یک تقدم و تاخری وجود دارد؟

 

افخم: همگی شاهد بودند که فعالیت فشرده دیپلماسی در این باره صورت گرفت و تیم ایرانی هوشمندانه عمل کرد. ایران یک توافق برد-برد را مد نظر داشت که در شکل و فرایند مذاکرات مورد توجه قرار بگیرد. گام اول برداشته شده است اما مسیر زیادی در پیش داریم. ایران گام‌های متوازنی بر می‌دارد که به درستی در آن پیش رفته است و امیدواریم تا لغو کامل تحریم‌ها همینطور ادامه یابد.

 

*از همین ساعات اولیه برخی اظهار نظرات غربی با اظهارات محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان، درباره این توافق مغایرت دارد و برخی شیطنت‌های رسانه‌ای وجود دارد، آیا سرکار عالی و وزارت خارجه پاسخگوی این اظهار نظرات هستید یا خیر؟

 

افخم: ما به رسانه‌ها توصیه می‌کنیم که هوشمندانه فضا را رصد کنند و تحت تأثیر فضاسازی رسانه‌ای غرب قرار نگیرند و به درایت تیم ایرانی برای بازی برد-برد اطمینان حاصل کنند. مهمترین نکته این است که حق غنی سازی ایران به رسمیت شناخته شده است و تحریم‌ها در سراشیبی قرار خواهد گرفت و افزایش نخواهد یافت. آنچه حاصل شده است موفقیت برای تیم ایرانی است که درپی مقاومت و ایستادگی مردم ایران به دست آمده است. هنوز راه طولانی در پیش داریم و ممکن است تا رسیدن به سند نهایی یکسال زمان لازم باشد.

 

*: جان کری، وزیر خارجه آمریکا گفته است که در این توافق امنیت اسرائیل حفظ خواهد شد این اظهارات ناظر به چه موضوعی است؟

 

افخم: برخی گرو‌ها و جریان‌ها شکل گرفتند که مانع از رسیدن به توافق بشوند، جان کری نیز به نظر می‌رسد برای کاهش این فشارها چنین اظهارنظری داشته است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار