سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18169
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲۹ نظر
خانه » اخبار برتر » ۲ ساله شدیم…/ اهالی فرهنگ و سیاست از سلام دلفان می گویند
Print This Post
5 آذر سالروز تأسیس سلام دلفان؛ (25 نظر)

جانشین معاونت سیاسی سپاه پاسداران کلّ کشور – مدیرکلّ فرهنگ و ارشاد اسلامی – صرفی پور امام جمعه سابق- مدیر مسئول پایگاه خبری- تحلیلی سلام فسا – رئیس اداره تبلیغات اسلامی – پازوکی فرماندار اسبق – غلامی شهردار اسبق – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی – علی اصغر خانی پور – ربیع صادقی – مصطفی گودرزی- رضا محمّدی – احمد حسن زاده و حسین منصوریان

سلام دلفان- ۵ آذرماه سال ۱۳۹۰ سلام دلفان به عنوان نخستین سایت خبری- تحلیلی شهرستان دلفان گام در فضای مجازی نهاد.

اکنون که دوسال از زمان گذشته، برای گردانندگان سایت بسیار مهمّ است که خود را در آینه دیگران ببینند و برای ادامه هرچه بهتر مسیر، از آراء و اندیشه های گوناگون بهره لازم را ببرند.

رسانه ای که سعی داشته مسائل مختلف را به نقد و چالش بکشاند، خود نیز باید محلّ نقد و چالش مخاطبان قرار گیرد.

از این رو، نظر تعدادی از اهالی فرهنگ و سیاست را در خصوص سایت جویا شده ایم که بخش نخست آن فراروی مخاطبان گرامی قرار دارد و قسمت دوم در حال تکمیل است که به زودی منتشر می شود.

 وظیفه خود می دانیم که از ابراز محبّت های دوستان در این نظرات، تقدیر و تشکر به عمل آید؛ حقیقتاً گردانندگان سایت، خود را لایق این تعریف و تمجیدها نمی دانند.

همچنین تشکر ویژه ای داریم از دوستانی که انتقاداتی را متوجه سایت نمودند، علی الخصوص کسانی که بی پرده و شفاف و بدون ملاحظه کاری سایت را مورد نقد قرار دادند.

شما مخاطبان گرامی نیز می توانید در این بحث شرکت کنید و از طریق بخش ارسال نظرات همین مطلب ما را از نظرات خود بهره مند سازید.

بخش اوّل:

علی مرادزاده؛ جانشین معاونت سیاسی سپاه پاسداران کلّ کشور:

IMAGE634832962992367422

تا جایی که  بنده اطلاع دارم عملکرد و مواضع سایت سلام دلفان مطلوب است و عیب خاصی ندیده ام. رسانه  باید مستقل باشد و متعلق به گروه و طیف خواصی نباشد. یک سایت خبری باید جامعیت داشته باشد و مسائل داخل کشور را پوشش دهد که در این مورد عملکرد مطلوبی داشته است.

حجّت الاسلام علی اسماعیلیان؛ مدیرکلّ فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سایت سلام دلفان یکی از سایت هایی است که طیّ دو سال اخیر در حوزه رسانه و سایبر در استان لرستان تولد پیدا کرده.

این سایت ها گرایش ها و اعتقادات مختلفی دارند و در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. بعضی از آنها در حوزه انقلاب اسلامی و عدالت خواهی قرار دارند، بعضی در حوزه اقتصادی هستند و بیشتر در جذب سرمایه و تبلیغات فعّالیّـت می کنند و البته اطلاع رسانی هم می کنند. اما بعضی از سایت ها، سایت های ارزشی هستند.عدّه ای از بچه های انقلابی و حزب اللهی دور هم جمع می شوند و با نگاه اعتقادیِ سالم برای تحقق آرمان های اسلامی فضاسازی می کنند.IMAGE634876424085759261

 لذا سایت سلام دلفان جزو همین دسته اخیر است که سایتی است با نگاه ارزشی و خیلی نگاه اقتصادی ندارد و تا جایی که بنده اطلاع دارم این سایت عمدتا با مشکلات اقتصادی دسته و پنجه نرم می کند و مشکلاتی هم دارند؛ از جمله بحث عدم حمایتشان، بحث حقوقشان و … همچنین به دلیل اینکه بدون ملاحظه  انتقاد می کنند و بدون رود بایستی حرفشان را می زنند دچار مشکلاتی می شود و سختی ها و فشارهایی از جانب کانال های مختلف از جمله مسئولین، صاحبان قدرت و یا کسانی که سعه صدر ندارند به آنها وارد می شود.

ما حتی در رسانه های مکتوب گاهی شاهد هستیم که از دستگاهی یک انتقادی صورت می گیرد و مدیر آن حوزه به جای اینکه نواقص را رفع کند و جواب منطقی بدهد، چون آستانه تحمّلش پایین است، موضع گیری می کند و یا حتّی شکایت می کنند. این هم یکی از مشکلات رسانه های انقلابی است که در مسیر آرمان های رهبری حرکت می کنند.

البته آنها هم باید ملاحظه هایی داشته باشند و خط قرمز های داشته باشند. انتقاد باید سالم باشد و مغرضانه نباشد و به قول مقام معظم رهبری انتقاد سازنده و بدون غرض و هوای نفس باشد.

یک انتقاد هم وجود دارد و آن اینکه سایت سلام دلفان خیلی خوب شروع به کار کرد و مرتب  به روز بود ولی وقفه ای در روند فعّالیّتش پیش آمد.

سایت سلام دلفان می تواند اقشار مختلف را دعوت کند و با حوزویان، دانشگاهیان، حزب الهی ها و مساجد دلفان ارتباط داشته باشد و محوری باشد برای تمام بچه های ارزشی.

 و در آخر از متولیان امور فرهنگی و سیاسی و تاثیر گزاران و تصمیم سازان درخواستم این است که از رسانه هایی که در فضای ارزشی و انقلابی کار می کنند حمایت کنند.

حجّت الاسلام موسوی؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی:

139104107012

ابتدا از جوانان عزیز و پرتلاش سایت سلام دلفان  تشکر میکنم

اینجانب هر روز به این سایت مراجعه می کنم و از اخبار و اطلاعات و مطالب ارزنده آن بهره مند می شوم  و به نظر من  این سایت در زمینه ارتقای آگاهی های مردم دلفان در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بسیار خوب عمل کرده و توانسته است مخاطبین زیادی را جذب  نموده و در راستای اهداف عالیه نظام اسلامی و منویات مقام معظم رهبری(مدظله)  حرکت کرده و باتوجه به روحیه انقلابی و وجه مذهبی و مخصوصا اخلاص و دلسوزی که دارند ، امیداوارم روز به روز شاهد موفقیت این عزیزان در عرصه اطلاع رسانی باشیم.

حجّت الاسلام صرفی پور؛ امام جمعه سابق دلفان:

743799

سایت سلام دلفان سایتی بسیار خوب و مردمی است. سایتی مستقل و در خطّ ولایت است. هم خوبی ها و هم مشکلات را بیان می کند. از زحمات دست اندرکارانش تشکر می نمایم.

یوسف نوری زاده؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سایت سلام دلفان یک از سایتهایی است که با هدف محرومحیت زدایی و بیان مشکلات و دردهای مردم می باشد. انصافا در این حوزه، سایت سلام دلفان یکی از سایتهایی است که در سطح شهرستان فعالیت خوب و مثبتی داشته و در خارج حوزه شهرستان یک برند برای معرفی دلفان بوده. امید است همچنان به وظیفه اصلی خود که بیان واقعیات وتقویت فرهنگ دینی ومذهبی میباشد تلاش وافر داشته باشد.

حجت الاسلام محمّد حسین جمالزاده مدیر مسئول پایگاه خبری- تحلیلی سلام فسا:

13920717_3524167

گفتن و شنیدن درباره سلام دلفان، بیش از هر چیز دیگر گفتن و شنیدن درباره عدالت‌خواهی است. کاری به سطح و گستره‌ی عدالت‌خواهی دوستان سلام دلفان ندارم، اما هر چه هست عَلَمی را در گوشه‌ای از این مملکت سر پا نگه داشته‌اند.

سلام دلفان تجربه‌ ی عدالت‌خواهی است. تجربه انعکاس صدای مردم به بالادستی‌هاست. تجربه‌ی نشان دادن مردمی است که نمی‌خواهند یک زندگی بی‌دغدغه و بی‌تفاوت داشته باشند.

سلام دلفان همانطور که تلاش کرده است منعکس کننده مطالبات فرهنگی و عدالت‌خواهانه مردم دلفان باشد باید تلاش کند زندگی روزانه و بی‌آلایش مردمش را هم نشان دهد. از دستفروش‌های شهر گرفته تا صبح‌های پاییزی که دبستانی‌ها راهی مدرسه می‌شوند.

13920717_10124167

دوست دارم در این فرصت درباره مخاطبان سلام دلفان هم بگویم؛ که مهم‌ترین رکن یک رسانه هستند. خیلی از تحلیل‌ها و حرف‌های مهم، توسط مخاطبان ذیل یک خبر یا یادداشت نوشته می‌شود. حرف‌ها و تحلیل‌هایی که بعضی‌ وقت‌ها از تحلیل‌های خبر و یادداشت عمیق‌تر و کاربردی‌تر است. این مخاطبان را باید شناخت و شناساند.

من ظاهر و پوسته سلام دلفان را چندان نمی‌پسندم هر چند مطالبش را می‌خوانم. اما امیدوارم این ایرادات جزئی هم برطرف شود تا سلام دلفان رسانه‌ای باشد شایسته مردمش.

مهدی پازوکی؛ فرماندار اسبق دلفانDSC06982

سلام دلفان سایتی بسیار خوب، فعّال و اکتیو است. مشکلات مردم را بیشتر به گوش مسئولین برسانید، چون اگر در این حوزه  بیشتر فعّالیّت کنید فکر کنم موثرتر است. خیلی خوب و عالی است و در مدّت زمان حضور در نورآباد مشکلی از سایت ندیده ام که بخواهم انتقادی بکنم.

  –

علی حسن غلامی؛ شهرداراسبق

سایت خوبی است، انتقادی ندارم، اگر هم از عملکرد بنده انتقاد داشته حتما به جا بوده، چون عملکرد هر کس قابل نقد است و در کل سایت خوبی است.

علی اصغر خانی پور؛ فرهنگی :

افراط و محافظه کاری؛ دو عارضه ی رسانه های دلفان

دوستان سایت خبری تحلیلی “سلام دلفان” طی درخواستی خواستند به مناسبت سومین سال فعالیت این سایت، نظر خود را در این زمینه، بی پرده در میان نهم. پیش قدم شدن در انتقاد از خود؛ در این دیار که به دشواری همدیگر را تحمّل می کنیم حقیقتاً رسم نیکو و امر میمون و مبارکی است. امیدوارم همه ادب نقد را شناخته و بدان پایبند باشیم و پای از دایره ی انصاف بیرون نگذاریم.

 نا گفته پیداست بوی قدرت و مسئولیت، منصب و مسند؛ بعضی ها را چنان مست می کند که چشم و گوش را درمی بازند، بنابراین باید دستِ کسانی را که با «افشای ستمها و بی رسمیها»، چشم و گوش را باز می کنند به گرمی فشرد. در برابر این بی رسمیها ؛ با وجود تمام فشارها و تنها ماندن ها ،خود را نباختن و کوتاه نیامدن، شاخصه ی مهم عملکرد سایت است. این جهد و تلاش شایسته ی دست مریزاد است.

می گویند قطار بین تهران و شهر ری، که نخستین قطار در ایران بود، زمانی که متوقف بود کسی به آن کاری نداشت، اما به محض اینکه حرکت می کرد، مردم دور ماشین دودی جمع می شدند و بر آن سنگ می پراندند. این امر اگرچه ممکن است در نظر آن مردم، نوعی تفریح و یا عادت بوده است اما به هرحال با “حرکت” ارتباط دارد.

مسلماً با کسی که حرکتی ندارد وخنثی باشد کاری نیست اما دشواری با امرِ خطیر حرکت آغاز می شود و این چنین است که تیر لعن ها، نفرین ها و حسادت ها به سویت سرازیر می شود و به یادمان میاورد «کسانی که خود کاری نمی کنند اما اگر دیگران کاری کنند آزرده می شوند»!. آماج حمله و تهمت قرار گرفتن، هزینه ی حرکت است و این رسم روزگار است. بنابراین نباید این امور، ذره ای در آرمان ها و آرزوهای ما خللی وارد کند.

در اینجا به اختصار به آفتهایی که رسانه های شهرمان در آن گرفتار آمده اند اشاره می کنم، و این موارد نافی تلاش ها و مرارتهای نیک ایشان نیست:

– در« دنیای رسانه ای شده امروزی»، رسانه های شهر؛ دچار دو عارضه ی افراط و تفریط شده اند. وقتی سخن از افراط می رود باید گفت که هیچکس زیر بار این برچسب نمی رود و حتی افراطی‌‌ترین‌ها نیز مدعی مشی اعتدال هستند. رادیکال‌ترین کنشگران سیاسی و اجتماعی، نیز خود را معتدل می خوانند. مرز میان «اعتدال و افراط» و «اعتدال و محافظه‌کاری» بسیار ناپیداست و این شرایط و موقعیت هاست که به صورت قراردادی این مرز را نشان می دهد.

پیش فرض من بر این ادعا که رسانه های شهر در دو قطب محافظه کاری و افراط، قرار گرفته اند این است که ؛”امر سیاسی و جهت گیری ما نسبت به آن” است که با تنه زدن، ما را به گوشه ای از افراط یا محافظه کاری پرت می کند. در افراط گرایی است که علقه های سیاسی؛ چشم و گوش را بر اموری می بندد و امری دیگر را برجسته می سازد. اینجاست که با فضای مه آلود و پر ابهامی که به وجود می آید حقیقت به مسلخ می رود و واقعیت بر ساخت می شود تا به خورد مخاطب داده شود. شاید مثال بارز این موضوع قصه ی پر غصه ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهر مان بود که چطور حتی خود اهالی سازنده ی واقعیت را دچار توهّم کرد.

یا در سوی دیگر امر سیاسی است که ما را خنثی می سازد و بی تفاوت و محافظه کار، تا چشم ببندیم و نشانِ بی رسمیها را بی نشان کنیم، گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است!. بدینسان در هر دو رویکرد آفتاب حقوق و حقیقت؛ به ابر مصلحت پوشانیده می شود. با این تفاسیرگاهی اوقات این شعر اخوان وصف حال است: من اینجا بس دلم تنگ است و هرسازی که می بینم بدآهنگ است.

علاوه بر دم زدن در فضای سیاسی، نوظهور بودن این رسانه ها در شهر ما، خود نیز یکی دیگر از دلایل این افراط و تفریط هاست. به نظر می رسد باید زمان طی شود که تجربیات ما را به خود بخوانند تا شاید در راهی صائب تر قدم برداریم و از نا پختگی ها بکاهد.

– تقدم منافع فردی و حزبی: وسایل ارتباط جمعی باید در انبوهی از داده ها که اطراف ما مشحون از آن است دست به گزینش بزنند. به تعبیری اصحاب رسانه اند که به عنوان ” دروازبانان” تصمیم می گیرند در انبوهی از خبر و اطلاعات، کدام را رها سازند و کدام قسمت را برای مخاطبان خود برجسته و متبلور سازند. این دروازبانان اند که با توجه به معیارهایی که برای خود تعریف می نمایند تعیین می کنند از کدام موضوع یا فرد و یا دیدگاه سخن بگویند. متاسفانه باید اذعان کرد رویکرد و معیار گردانندگان سایت، امر سیاست و نزدیکی آن با دیدگاه ها و ایدئولوژی مورد پسند خود بوده است.

 در اینکه هرکسی میتواند بر اساس دیگاه های خود دست به گزینش خبر و طرح دیدگاه بپردازد بحثی نیست، اما باید یادآور شد با توجه به فضا و مناسباتی که بر شهر حاکم است این رویکرد موجب واکنش می شود. آن چیزی که موجبات برجستگی اخبار و وقایع را فراهم می آورد خود جامعه و ماهیت آن است. بنابراین گردانندگان سایت باید بدانند که برای کسب وجهه ی مطلوب، معیار باید شناخت ماهیت شهر و عمل بر اساس آن باشد نه علقه های سیاسی و ایدئولوژیک.ماهیت شهر ما پذیرای این سیاسی بازیها نیست. البته مراد غافل شدن از سیاست و طرح دیدگاه مورد نظر نیست که هرکسی حق اعمال سلیقه دارد بلکه به عنوان نمونه؛ داشتن توهم توطئه، با یک چوب راندن یک طیف، غیبت گفتمان های رقیب، بی انصافی نسبت به اشخاص و جریانات، خود را رستگار دانستن و بقیه را محتاج توبه و … می تواند نشان از حاکم بودن رویکردی ایدئولوژیک باشد و فضای سایت مملو از این موارد است. به قول مولوی : چون غرض آمد هنر آلوده شد/ صد حجاب از دل به سوی دیده شد.

اساساً یکی از شاخصه های ایدئولوژی در این معنا که من از آن مراد می کنم ( وگرنه ایدئولوژی تعابیر مختلفی دارد)، “دشمن سازی” است حتی اگر وجود خارجی هم نداشته باشد. منطق و حقیقتِ محض ما هستیم و دیگری، احساسی و فریب خورده. این نگاه ایدئولوژیکی است که می خواهد همه را یک شکل سازد. و این دست اندرکاران سایت هستند که می خواهند سلایق و علایق مخاطبان خود را مطابق امیال و آمالی که دارند یکدست سازند. و می گویند غیر از این است و چیز دیگری نیست.

 به عنوان نمونه رویکرد سایت را در قبال مسئله ی هسته ای و انعکاس اخبار آن ببینید( البته یکی باید رسانه ی ملی را بگیرد!). مانده ام که این مسئله اگر حل نشود مگر همه ضرر نکرده ایم؟، اساساً مگر مسئله ی همه نیست؟ پس چرا فقط منفی دیدن و طرح دیدگاه های خاص، یک سویه وحاشیه ای؟!. ( به نظر می رسد اخیراً رویکرد سایت به این مسئله تعدیل شده است).

خواستم بگویم این رویکردی ایدئولوژیک است که، همه باید شکل خاصی مسئله را بفهمند و ببینند، چون این شکل خاص و معین شده، تنها می تواند فلان یا بهمان پیامدهای مطلوب را در بر داشته باشد ولاغیر. طنز قضیه جایی است که تنها بعضی منابع خبری و تحلیل های آنها مدنظر گردانندگان سایت قرار می گیرد که در آن یک جانبه؛ طرف به گوشه ی رینگ برده می شود، و باید گفت خود گویی و خود خندی؛ عجب مرد هنرمندی!. فارغ از سیاست و فارغ از قید وبند فرقه‌گرایی و تحزب؛« آن که منادی تعالی تبار آدمی است فراتر از ایدئولوژی‌ها و برداشت‌هایی که به پاره پاره شدن و تجزیه‌ی این یکپارچگی منجر شده است حرکت می‌کند. ایدئولوِژی‌هایی که “ما” را به “من و تو و او” تقسیم می‌کنند مبلغ نابودی انسان است”.

به نظر می رسد رسانه های ما در طیفی از منافع شهر و منافع فرد و حزبی قرار می گیرند. سایت سلام دلفان بالاخره باید تکلیف خود را مشخص سازد. علی رغم اینکه شاید این مدعا را نپذیرند اما به نظر اولویت ایشان، منافع حزبی و ایدئولوژیک است. به عنوان یک نمونه ازهزاران، انعکاس دادن یک طرفه ی بحث خانم ” الهه راستگو” چه ثمر و بهره ی می تواند داشته باشد برای شهری که با انواع مشکلات دست به گریبان است؟ آیا این قبیل کارها در واقع جز تسویه حساب های سیاسی چیز دیگری می تواند باشد؟ حال که آن را نیز منعکس کردیم آیا انصاف حکم نمی کرد نظرات مخالف در این رابطه نیز درج می شد؟. آیا حمله به این و آن بدون فرصت ارائه ی نظر، پاشیدن خاک نامرادی بر چشم مروت نیست؟ به تعبیر سعدی: زنبور درشت بی مروت را گوی / باری چو عسل نمی دهی نیش مزن!

از این روی، رویکرد حاکم اولویت دادن به مباحث جناحی است تا مسائل شهری! و این را اگرچه آشکار نیست اما به خوبی می توان در لایه های پنهان عملکرد سایت مشاهده کرد. تا حدی که حتی مسائل شهری را از این دریچه بررسی می کند. می بینیم که شاهد غیبت نظرات طیف مخالف فکری در ارائه ی محتوای این سایت حتی در موضوعات شهری هستیم. شایسته است اگر سایت قرار است منافع حزب و گروهی خاص را بازتاب دهد صادقانه با نام آن گروه، به فعالیت بپردازد و اگر این چنین نیست باید رویکرد دیگری را برگزیند. وجهه ی هر رسانه؛ نشان دهنده ی تعلق خاطر مردمی است که مخاطب وسیله هستند، سیاسی کاری، آفتی است که به این وجهه لطمه وارد می سازد.دوستان بدانند اگر می خواهند سلامی به مردمان دلفان بدهند با توجه به فرهنگ شهرمان، « کار خطیر شما جز با زوال تعلقات و ملاحظات، از پیش نمی رود”.

– دچارشدن به سیاست زدگی، خطر و آفتی مهم است که گریبان همه را گرفته است. گویی تمام مشکلات با رفتن این و آن رفع می شود. به راستی نا امید کردن مردمی که با انواع مصائب دست و پنجه نرم می کنند از دولت چه سودی می تواند داشته باشد؟.مگر غیر از این است که شکست دولت در این و یا آن پروژه گریبان همه را می گیرد و همه بازنده ایم. اگر پروای حقیقت داریم تیغ نقد منصفانه را تیز کنیم ولی اگر در هوای منافع و مصلحت ها دم می زنیم با سنگ اندازی، تیغ خصومت بر کشیده ایم. کسی که می‌تواند با گردش قلم و عملکرد مناسب چیزی بگوید و کاری بکند که ما را به چشم اندازی از حقایق ببرد، کسی که می‌تواند آگاهی بدهد، «چرا باید امکانی بدین اندازه شریف و والا را دست کم بگیرد؟”.

– گاهاً احساس می شود برخی از این جدال ها، دعوا بر سر هیچ و کیسه ی تهی است. به تعبیر مولوی گاهی انسان در حل گره‌ای غوطه‌ور می‌شود که به فرض گشوده شدن هم با کیسه‌ای تهی مواجه می‌شود. در نتیجه باز کردن آن گره هم بها و محصول چندانی ندارد. این امری است که تفطّن بیشتری می طلبد و خُرد گرفتن چنین امری« شرط خرد نیست». باید بدانیم از دل این گره گشایی ها، چه چیزی بیرون می آید. آیا پرداختن به برخی امور، دور شدن از متن و در دام حاشیه افتادن نیست؟ گم کردن مسئله ها و به سر وقتِ شبه مسائل رفتن نیست؟

بعضی مواقع عملکرد و رویکرد سایت، عصبانیت مرا به عنوان مخاطب به همراه داشته است آن هم نه به خاطر طرح نظری مخالف دیدگاه من، بلکه به علت بی انصافی و جفایی که می بینم و انگشت حسرت به دندان افسوس می گزم. آرزوی آن را دارم که اهالی سایت عملکردی مانند سایت های خبری همسایه و شهرهای اطراف داشته باشند که در آنها بی گمان شهر و مسائل آن اولویت اول است. با این توصیفات اما چون «چراغم در این خانه میسوزد»،ترجیح میدهم که شهری با “سلام دلفان” داشته باشم تا بدون آن. چرا که به قول علی میرسپاسی یک جامعه ی دموکراتیک، نیازمند نهادهایی است که از حقوق شهروندانش حفاظت و آزادی شان را در برابر دست اندازی های دولت تضمین کند. اگر چه رویکرد سایت با نوساناتی همراه بوده است و اخیراً شاهد تعدیل مواضع و رویکرد به نسبت شایسته تری هستیم، اما باید اذعان کرد، شهر ما امروز محتاج خطرپذیرانی همچون سایت سلام دلفان است که بتوانند سایه ی شوم بی قانونی و … را از آسمان آن بزدایند. البته با آرزوی اینکه در بر همان روال و پاشنه ی سابق نچرخد!. این حرفها همچنان که آمد نافی ایستادن ها،دلیری ها،زحمتها و مرارتهای که اهالی سایت در مسائلی نظیر شورای شهر و … کشیده اند،نیست.بزرگی می گوید: «آنکه به سرنوشت میهن و مردم سرزمین خویش بی انگیزه است ارزش یاد کردن ندارد». با تمام تفاسیر؛ به نظرم شایسته و مستحق یادکردنید.

حسین منصوریان؛ کارشناس جغرافیای شهری:

pic0024

امروزه جوامع انسانی به طور مستمر برای بهبود کیفیت زندگی ساکنان خود در حال رقابت می باشند. در این میدان رقابت، جوامعی به توسعه و بالندگی دست می یابند که در پی هم افزایی دانش و فکر و اندیشه باشند.

شهرستان دلفان و چالش های بیشمار آن در مسیر توسعه، نیاز به وجود مجراهایی برای هم افزایی اندیشه ها را بیش از پیش احساس می کند.

خوشبختانه در یکی دو سال اخیر فضاهای مجازی این امکان را در اختیار جوانان شهرستان قرار داده تا ابراز وجود نموده و توان و انگیزه خود را برای ساختن جامعه ای بهتر نشان دهند.

بنده ضمن تبریک به مناسبت سالروز گشایش فضای مجازی سلام دلفان و تشکر از زحمات دوستان، عملکرد این فضای مجازی را به سبب دارا بودن دیدگاه برتری منافع جمعی بر منافع فردی مناسب می دانم، اما در برخی موارد نیز خالی از اشکال نیست.

با این حال کسب تجربه و توان در گذر زمان می تواند شما را در بهبود عملکردتان یاری دهد.

رضا محمّدی؛ سایت نسیم دلفان:

محمدی

سلام بر دوستان نازنینم در سایت ارزشمند سلام دلفان

سالگرد افتتاح سایت محبوبتان را به شما دست اندر کاران زحمت کش سلام دلفان و همچنین به مردم دوست داشتنی دلفان عزیز تبریک می گویم.

سلام دلفان سایتی بود که با شروع طوفانی اش در روزهای اوّل چنان در عرصه مجازی شهرستان و حتی استان غوغا به پا کرد که در مدت بسیار کوتاهی بر سر زبان ها قرار گرفت، البته در بین کسانی که نام این سایت رو می بردند کسانی هم بودند که به دشمنی و کینه از سلام دلفان یاد می کردند که البته همین الان هم دست بردار نیستند.

اما متاسفانه سلام دلفان امروز، اون سلام دلفان اولی نیست، با وجود اینکه شما در نورآباد هستید و موقعیت های فراوانی برای کار بهتر و بیشتر را در اختیار دارید اما از فرصت ها به خوبی استفاده نمیکنید. همانند روزهای اولتون

قلمتان برندگی های روز های آغازین را ندارد، محتاط شده اید و این محتاط شدن از تیزی نقدهای جانانه تان کاسته است.

سلام دلفان هدیه ای بود به مردم مظلوم این دیار تا در خط مقدم دفاع از مردم دلفان باشید و حقیقتأ روزهای اول همین طور بود اما امروز…

در هر صورت تلاش شما عزیزان قابل ستایش است تلاشی که شکی نیست جز رضای حق در آن چیزی وجود ندارد، کسانی در این سایت زحمت می کشند که از خوبان شهرند و محبوب دلها

هر چند همین خوب بودنتان برای برخی ها خار در چشم شده و تحمل تان برایشان سخت است

خداوند از شما و کارتان راضی باشد انشاءالله.

مصطفی گودرزی؛ خبرنگار

عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت تمامی همکاران عزیزم در سایت سلام دلفان
خسته نباشید امیدوارم بچه های سلام دلفان در این مدت ۲ساله توانسته باشند به اهداف خود که همان ایجاد رغبت و انگیزه مسئولین محترم شهرستان برای تلاش بیشتر در عمران و آبادانی دلفان عزیز بیش از گذشته ، تقویت حس انتقاد پذیری مسئولان،آگاهی بیشتر مردم شهرستان از اخبار و وقایع روز منطقه این بار علاوه بر رسانه ملی ، نشریات سراسری و محلی بلکه در فضای مجازی ، فراهم نمودن زمینه مناسب برای اعتماد سازی بیشتر برای مردم عزیز برای شرکت نمودن گسترده تر و پرشورتر در عرصه های مختلف بویژه حضور در پای صندوق های رای ، راهپیمایی های مختلف و دیگر مراسمات رسیده باشدDSC03473
دوستان عزیز همانطور که مستحضر هستید شهرستان دلفان یکی از شهرستانهای محروم کشور است که در طول انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی برای این شهرستان صورت گرفته است اما این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که عمق محرومیت این شهرستان نسبت به سایرشهرستانهای استان بیشتر بوده و می بایست بیش از این برای عمران و آبادانی آن تلاش می شد که با توجه به عدم برنامه ریزی درست و کارشناسی شده و… موجب شده است که این شهرستان همچنان با محرومیت دست و پنجه نرم کند.این در حالیست که در حال حاضر از ۴۴۶ روستای دلفان تنها ۳۶ روستا از نعمت گاز لوله کشی بهره مند هستند،۲۷۵ روستای دلفان از نعمت آب لوله کشی محروم هستند ، با توجه به نرخ بالای بیکاری در این شهرستان متاسفانه از ۲۴ واحد تولیدی ناحیه صنعتی علی میرزایی تنها ۴ واحد فعال و یا نیمه فعال هستند، از هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی این شهرستان تنها بیش از ۵۰۰ کیلومتر آسفالت شده و مابقی بصورت شوسه و مالرو هستند وصدها مشکل دیگر که بارهای ندای مظلومیت مردم دلفان بویژه روستائیان در خطبه های نماز جمعه توسط ائمه جمعه مختلف و رسانه ملی ، نشریات و خبرگزاری های مختلف ، سایت های محلی شهرستان بیان شد که این موضوع وظیفه ما بعنوان اصحاب رسانه را سنگین تر کرده است و می بایست تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد که امیدوارم در آینده شاهد دلفانی آباد در خور شان مردم عزیز ، ولایی و مهمان نوازمان باشیم.
امیدواریم تیم سلام دلفان با وحدت و همدلی و یکصدا بودن بیشتر با سایر رسانه های شهرستان همچون گذشته در معرفی شهرستان تاریخی دلفان که قدمت آن به نیمه نخست هزاره پیش از میلاد می رسد و بیان ظرفیت ها و پتانسیل های آن برای جذب گردشگران و سرمایه گذاران درآینده بتواند بیش از پیش فعالیت های خبری خود را برای رشد و شکوفایی شهرستان دلفان ادامه دهد.
گفتنی است از زحمات همکار عزیز و خوش ذوقم آقای کاظمی برای تهیه گزارش های تصویری بسیار جالبشان که در مراسمات و مناسبت های مختلف در سایت منتشر می کنند تشکر ویژه ای را داشته باشم.
در پایان امیدوارم در آینده ای که همگی منتظر آن هستیم بهترین و رسا ترین خبر را که همان ظهور حضرت مهدی موعود (عج) باشد را در راس تمام رسانه های دنیا مشاهده کنیم.انشا اله
موفق باشید
دوست و همکار کوچکتان
مصطفی معظمی گودرزی

ربیع صادقی؛ فرهنگی:

با توجه به عصر ارتباطات و گستردگی جوامع انسانی و نیاز انسان ها به اطلاعات و آگاهی که یک اصل مهمّ فطری است، لازم است در هر شهری این مهمّ از طریق روزنامه های محلّی، سایت ها، و حتّی راه اندازی رادیوی صدای شهرستان و… به گوش مردم برسد.

به نظر بنده، سایت وزین سلام دلفان که مدّت دو سال است فعّالیّت مطبوعاتی و اطلاع رسانی به مردم فهیم دلفان را دارد باید در جهت تحقق مطالبات به حقّ مردم در جامعه ی دموکراسی جمهوری اسلامی ایران تلاش بیشتری داشته باشد. زیرا مطبوعات و سایت ها نقش مهمّی در اجرای رکن چهارم دموکراسی یعنی اطلاع رسانی به موقع به مردم را بر عهده دارند.

سایت سلام دلفان و دیگر سایت های محلّی باید به نقد منصفانه و نظرات مردم در رابطه با مسئولین و عملکرد آنان اهمیّت داده و چون نقد و انتقاد حقّ مسلم مردم است، لذا باید این کار در سایت ها به صورت واقعی ارائه شود و مسئولین نیز باید سعه ی صدر که رکن رکین در مدیریت است داشته باشند و از نقدشدن نترسند، زیرا نقد بیان کاستی ها است و از دو حالت خارج نیست؛ یا نقد وارد است که باید ممنون ناقد باشیم و یا نقد وارد نیست که حداقل رفع سوء تفاهم شده است. لذا ما از مدیریت این سایت تشکر می کنیم و باید فرق نقد و هتاکی را متذکر شد که نقد بررسی و وارسی منصفانه است و با هتاکی تفاوت دارد و از تأیید کامنت هایی که حاوی هتاکی و توهین هستند خودداری کرد.

تا کنون عملکرد این سایت مفید و نتیجه بخش بوده است و آرزوی موفقیّت برای کلیّه دست اندرکاران این سایت را دارم.

احمد حسن زاده؛ فرهنگی:

از انتشار اولین روزنامه در ایران، تا دوران کنونی که بحث جامعه توده وار مطرح میشود( جامعه ای که در آن تعامل انسانها با یکدیگر کمرنگ  و نقش رسانه پررنگتر میشود) زمان زیادی نمی گذرد، ولی تغییرات در این حوزه، رشد و سرعت آن در هر ناحیه و قلمرویی به مراتب بیشتر از گذشته شده است. بطوریکه دیگر دهکده جهانی مک لوهان مفهومی کهنه شده و از جهانی شدن و جهانی سازی فرهنگ ها صحبت میشود.

اما گروههایی نیز موج جدید را بر نمی تابند و بجای همشکلی فرهنگی به وحدت در تکثر فرهنگی تمایل نشان میدهند و این هم میسر نمیشود مگر با تقویت فرهنگ های بومی و منطقه ای و بها دادن به وجود آنها، در این راستا منطقه دلفان هم از این پدیده مبارک بی بهره نمانده و طی چند سال اخیر با همت جوانان خوش فکر و پاک اندیش خود و با حمایت مسئولان مربوطه گامهایی هرچند اندک اما محکم و استوار برداشته است.

اما این گامهای سازنده برای نتیجه دادن نیازمند به شناخت است. شناخت مسائل اجتماعی، شناخت عوامل موثر در بروز مسائل و مشکلات، شناخت پیامد ها، شناخت راهکارها، شناخت فضاهای کار، شناخت امکانات کار، شناخت انگیزه های موثر در بروز کار، شناخت خلاقیتها، شناخت مدیریتها،شناخت نقاط ضعف و قوت برنامه ها،شناخت فرصت ها و تهدید ها، شناخت شیوه های موثر نظارتی و کنترل اعم از درونی و بیرونی، مفهوم شناسی ها، شخصیت شناسیها، معیار شناسیها و دهها عامل و انگیزه دیگر در بعد خرد و کلان و شیوه های اثرپذیری و اثر گذاری بر آنها.

اما در کنار همه این ها توجه به ارزشها و انتخاب درست موضوعات مورد پردازش که خواسته و مطالبات مردم تلقی میشود به عبارت دیگر توجه به محورهای تبلیغاتی که روی آنها مانور داده میشود و ضریب القاء پیام و شیوه ها و روشهای پردازش محتوا برای رسانه نقش کلیدی میتواند داشته باشد.

امروزه دیگر نمی توان سواد را در خواندن و نوشتن محدود و محصور نمود، بلکه نداشتن تحلیل و ناتوانی در تفسیر بسیاری از پدیده های پیرامونی، پذیرش آن را با مشکل مواجه خواهد ساخت. پس بر همگان بویژه اصحاب رسانه لازم است زبان گویای مردم در احقاق حق خود، اعم از مطالبات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای باشند.

رسانه و اصحاب آن تا زمانی که روزنه های آسیب رسانی به جامعه را نشناسند، ساختارهای اداری چابک و کارامد را به مردم معرفی نکنند. لابی های قدرت را در حیات خلوت امیال خویش رها سازند و با لفاظی و مکر (اشخاص ناکارمد که خود را در عرصه نخبگان حوزه های مختلف جا میزنند) آشنا نباشند و تلاش موثر برای وارد کردن نخبگان واقعی به عرصه قدرت در سطح خرد و کلان و خارج کردن افراد ناکارامد صورت ندهند، نمی تواند به رسالت واقعی خود جامه عمل بپوشاند.

بدون تردید یکی از رسانه های پرمخاطب شهرستان دلفان سایت سلام دلفان می باشد این سایت را با شیوه های مختلف میتوان تحلیل محتوا نمود برای مثال موضوعات غالب و قابل طرح در سایت طی چند سال گذشته چگونه بوده است آیا رنگ و بوی سیاسی آن بیشتر بوده یا تحلیلهای اقتصادی و فرهنگی در کدام حوزه بیشتر تمرکز نموده است؟ تصاویر موجود در آن چگونه بوده است؟ تصاویر بزرگ و کوچک چه موضوعاتی را بیان کرده اند؟ آیا عدالت تصویری در بیان موضوعات رعایت شده است به این معنا آیا برای موضوعات مهم تصاویر بزرگ ارائه شده یا بر عکس تصاویر کوچک برای موضوعات مهم ارائه شده است آیا تصاویر با موضوعات تناسب داشته اند میزان نمایش تصاویر چه مدت زمانی بوده است؟ آیا رنگ آمیزی تصاویر آرامش خاطر را در مخاطب ایجاد میکند یا خیر؟ به هر حال چه تیپ فکری حرکت غالب را در این سایت دارد؟ آیا مردم  میتوانند هر لحظه که بخواهند در آن حضور فکری داشته باشند یا این فرصت به هر قیمت فراهم نمیشود؟

کامنت های مخاطبان حول چه موضوعاتی بوده است؟ آیا غالب آنها در مقابل سایت قرار داشته اند یا با درج نظرات خود ابراز رضایت نموده اند؟ موضوعات مطروحه غالبا رنگ و بوی انتقادی داشته است یا تعریف و تمجیدهای نابجا در آن غلبه کرده است؟ احتمال وقوع واژگان در محتوای مطالب معنادار بوده یا اتفاقی؟

به هر حال امکان تحلیل محتوای سایت به طرق مختلف وجود دارد، ولی نگارنده بر این باور است که هر نهال نوظهوری به مراقبت بیشتر از هرس کردن نیازمند است. ما آغاز سومین سال تولد سایت سلام دلفان را به فال نیک میگیریم و انتظار داریم با شیوه های مناسب که شاهد آن بوده ایم همانند چند سال گذشته برای رشد و اعتلای دلفان تلاش نمایند و علاوه بر مسائل سیاسی به ابعاد اقتصادی و زیر مجموعه های آن بویژه بحث کارآفرینی و تولید بیش از سایر موضوعات توجه نمایند، با شد که از قبل تحلیل های مناسب فرصت های شغلی جدیدی را برای جوانان منطقه فراهم نمایند.

تردیدی وجود ندارد زندگی سالم و سازنده درکنار همدیگر میسر نمیشود مگر با پایبندی به اصول و ارزشهای اسلامی و انسانی که بایستی رسانه در ایجاد تعهد به آنها در حوزه فرهنگی فعالیت سازنده داشته باشد کشور مادر ابعادی مادی و سخت افزاری رشد زیادی طی چند دهه اخیر داشته است اما به لحاظ فرهنگی پابه پای آن حرکت نکرده است. فاصله این دو بخش منجر به فقر فرهنگی میشود رسانه بایستی هنجارهای کارکردی و ارزش های ماندگار را به مردم معرفی و برای فرهنگ سازی به دنبال موثرترین شیوه ها باشد فرهنگی که در آن همه چیز رنگ و بوی اللهی به خود بگیرد تا انسان اطاعت خالق را با طیب خاطر پذیرا و خالق نیز هدایت را برای وی به ارمغان آورد.

به نظر میرسد نیازهای فکری مردم متفاوت و در موارد زیادی هم مشترک باشد رسانه به تناسب شرایط مکانی و زمانی و با بهره گیری از مقدورات مفهومی علاوه بر بعد آموزشی و جنبه های اطلاع رسانی مردم و مسئولین را در شناخت متقابل از حقوق و تکالیف یکدیگر و به تبع آن نقش شهروندی و مشارکت موثر در سرنوشت خود و پرهیز از قوم مداری وتلاش در راستای وحدت ملی و برجسته سازی اخوت اسلامی و کوشش برای تقرب به خداوند بزرگ یاری رساند. در غیر اینصورت چه بسا با انتشار خبری کوچک زمینه تشویش اذهان عمومی را فراهم نماید. رسانه در کنار همه موارد مذکوره در شرایطی که حوزه های زیادی فاقد مدیریت کارامد هستند میتواند راهنمائی موثر در ارائه راهکار و یا نقد عملکرد آنها باشد مشروط بر اینکه مدیران ما شاکر نقد سازنده از سوی رسانه باشند و آنرا چون خصم در مقابل خود نبینند.

 1. 100 می‌گه:

  اما تا جایی که بنده اطلاع دارم سایت سلام دلفان مجوز رسمی نداره. پس فعالیتِ غیر قانونیِ شما دو ساله شد!!!!؟

 2. علی حسن پور می‌گه:

  از طرف پایگاه اینترنتی قاریها دو سالگیتونو تبریک میگیم.

  ؛ قــاریــــها ؛

  http://qariha.blogfa.com/

 3. یه شهروند می‌گه:

  منهم دومین سالگرد رسانه ی محبوب و مردمی را به همه ی دست اندرکاران و عوامل اجرایی و بالخصوص مدیریت محترم که با تدبیر به روزشان در جهت مرتفع شدن امورات شهرشان خودکفا هستند تبریک عرض مینمایم.

 4. نام شما... می‌گه:

  دوستان حتی در نظر خواهی در رابطه با خودتون جهت دهی عمیقی داشتید. البته مشکل شما نیست مشکل جمیع رسانه ها هستن . یک رسانه در ایران حتی در جهان بدون جهت دهی به اهداف خود مطلب نشر نمیدن

 5. پیرولی می‌گه:

  سلام بر سلام دلفان. تولدتون مبارک
  سعی کنید مسائل شهرستان را بیشتر پوشش دهید در کنار مسائل جهانی و مسائل کشوری که مطرح می کنید. به روستاها و مناطق محروم شهرستان هم توجه و عنایت بیشتری داشته باشید.با ارزوی موفقیت برای مسولین خدوم و زحمتکش سایت سلام دلفان

 6. فرهنگی می‌گه:

  باتشکر از کلیه کارکنان سلام دلفان دست مریزاد واقعا خسته نباشید.انشاءاله که همچنان مانند گذشته موفق باشید ما فرهنگیان شهرستان دلفان ازشما تشکر می کنیم.

  • دلسوز می‌گه:

   نکنه تو هم از اون فرهنگی های مسئول تشکر و قدردانی هستی
   توی این مملکت فرهنگی و دانشجو همیشه منتقد بودن (مخالف نه منتقد) وای به روزی که این دو گروه تقدیر و تشکر کنن

 7. نام شما... می‌گه:

  ایا سلام دلفان عدالت را دوست دارد?!!!!
  ایا بلاهایی که به سر مردم می اید را میتوانند در مورد خودشان تحمل کنند?!!!!
  ایا حاضرند در موردی که ما بخواهیم مطلب بنویسند یا خیر?!!!!

 8. مقاومت و پایداریتان مثال زدنی و قابل تقدیر است. موفق باشید

 9. دلسوز می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  به رسم احترام بهتون تبریک میگم که یک ایده خوب رو تا اینجا دنبال کرده اید و برایتان آرزوی موفقیت می کنم
  اما همونطور که از اسم مستعارم مشخص هست و شما هم باید کمابیش دغدغه های من رو با نظراتم بدونید چند تا انتقاد دارم
  ۱- من از این کارشناسانی که نظرشون رو پرسیده بودید جا خوردم
  چرا همه هم فکر و هم عقیده هستند اینا با هم
  خوب این که معلومه هر نقد و تشویقیی از طرف هرکدوم از این افراد نقد و تشویق از طرف بقیه هم هست بد نبود با افرادی هم که هم فکرتون نیستند صحبت می کردید
  ۲- سایت تحلیلی برای یک شهر یک ایده بسیار عالیه اما ایراد کار شما وقتی است که گاهی این تحلیل هاتون به عرصه جهانی کشیده میشه
  البته خیلی وقتها هم کپی از سایت های دیگر رو مستقیم وارد می کنید
  به نظر من اگه میخواید موفق باشید نگاهی به سایت میرملاس نیوز که توسط یک جوان کوهدشتی مثل شما اداره میشه دقت کنید
  ببینید اونجا فقط مسائل کوهدشت بررسی میشه اخبار کوهدشت میاد تصاویر کوهدشت دیده میشه اما وقتی وارد سایت سلام دلفان میشی همش عکس های مذهبی هستش
  همه خبرها مذهبیه ۲ تا خبر از نورآباد هم که باشه هردوتا از امام جمعه محترم شهر بیان شده
  ببینید به این سایت شما میگن سایت مذهبی
  ۳ – انتقاد بعدی اینکه برای موفقیت در کارتون قرار نیست همه تیمتون همفکر باشید نگاهی به روزنامه های ورزشی بیندازید مثلا خبر ورزشی
  توی این روزنامه هم خبرنگار پرسپولیسی داریم هم استقلالی
  هرکدوم بر حسب علایقشون در تعریف تیمشون مینویسن و مخاطبین واکنش نشون میدن.
  شما هم به نظر من تا میتونید در ادامه کار از مسائل مذهبی فاصله بگیرید نمیگم مسائل مذهبی بد هست ها اما برای اونا یک سایت دیگه با یک نام دیگه طراحی کنید(هر چند من و شما میدونیم متاسفانه یا خوشبختانه مخاطب ها زیاد سراغ سایت های مذهبی نمیرن)
  انتقاد من اینه که شما دارید سواستفاده می کنید به نام تحلیل اخبار یک شهر دارید فایل صوتی کلاس های حوزه علمیه رو میذارید خودتون واقعا به این مسئله دقت کردین؟
  مثلا تصور کنید هر کدوم از ما دانشجوهای دلفانی بیایم سایت بزنیم و فایل صوتی کلاس های درسمون رو بذاریم چی میشه؟
  من حرف زیاد دارم اما میذارم برای دفعه های بعد
  موفق باشید

  • نام شما... می‌گه:

   علاوه بر موارد بالا ای کاش در تأیید کامنت ها بیشتر دقت کنید چون بعضی از کامنت ها حاوی مطالب توهین آمیز می باشد و شما به عنوان منتشر کننده آنها حتی اگر یک درصد این مطالب غیر واقعی باشند فردای قیامت باید پاسخگو باشید انشاالله موفق باشید واز حاشیه پردازی بپرهیزید ودر جهت پیشرفت شهرمان بکوشید

 10. میلاد می‌گه:

  سلام دلفانی ها خیلی خودتون رو بزرگ دیدید. شما یک سری افرادی هستید که فقط بلدین قر بزنید. نه سواد رسانه ای دارین نه سواد آکادمی.شما فقط به دنبال منافع یه سری اشخاص خاص هستید و به راحتی با آبروی انسان ها بازی میکنید. شما فقط یه فاجعه واسه دلفانید و بس.

 11. اگه سلام دلفان نباشه کی باید مشکل بیکاری ما جوانان را بنویسه کی به داد روستاهای نوراباد محروم برسه ایکاش چند سایت دیگه هم بودند خسته نباشید خدا قوت دو ساله را به شما مبارک باشه میگویم تو دل امثال من جا دارید و دعا گویتان هستم

 12. حق میگه می‌گه:

  حقا که شما حقتونه ،حقتونو طلا بدن…………
  دوستان از طلا باارزشتر من ،تولد دو سالگیتون مبارک ……..

 13. سیف می‌گه:

  سلام وخسته نباشید وخداقوت به مردان حقیقگو سایت سلام دلفان
  انشالله که این سایت صد ساله باشه
  واقعا” خیلی خوب اطلاع رسانی میکنید

 14. لک می‌گه:

  لک می‌گه:
  دیدگاه شما در انتظار بررسی است.

  آذر ۷, ۱۳۹۲ در ۱:۳۷ ق.ظ
  سایت خوبیه موفق باشید ولی سایت باید مستقل باشد وبا انصاف و به دور از تملق

 15. راننده می‌گه:

  صدسال به این سالا ان شاالله که همیشه سالم و تندرست باشید..دشمنانتون عده کمی هستند و دوستانتان زیاد شما خیلی زحمت میکشید و سایت با محتوایی دارید.به همه شما و دوستانتان تبریک میگم

 16. نام شما... می‌گه:

  به …..محبت میکنی با وفا میشه !!!

  به آدم محبت میکنی …….میشه !!!

  آماااااااااااا

  آما چی ؟

  به …….محبت کنی اصن براش فرق نداره !!!

  بس که ثبات شخصیت داره این بزرگوارواقعا شما ثبات شخصیت دارید!!!

 17. دلفان با سلام دلفان زیباست دلفان بدون سلام خیر. دلفان با سلام دلفان بله.سلام بر مردم شریف و بانجابت دلفان و سلام بر رسانه متعهد و مسول.دومین سالگرد سایت بر همگان بخصوص انانکه در زیر تهدید و ارعاب و…به کارشان ادامه میدهند مبارک باد سلام بر تمامی جوانان غیور و مومن دلفان عزیز مرگ بر خائنین و منافقین

 18. تو هیچی کم نداری؛
  برای همه چیز من بودن
  تولدت مبارک

  هر روز برایت رویایی باشد در دست
  نه دوردست
  عشقی باشد در دل
  نه در سر
  و دلیلی باشد برای زندگی
  نه روز مره گی
  تولدت مبارک

  در ستاره بارانِ میلادت
  میان احساس من
  تا حضور تو
  حُبابی است از جنس هیچ
  از دستان من
  تا لمس نگاه تو
  آسمانی است به بلندای عشق
  جشن میلادت را به پرواز می روم
  دراین خانگی ترین آسمانِ بی انتها
  آسمانی که نه برای من
  نه برای تو
  که تنها برای “دلفان” آبیست

  .روز تولد تو
  روز نگاه باران
  بر شوره زار تشنه
  بر این دل بیابان
  روز تولد تو
  گویی پر از خیال است
  یاس و کبوتر و باد
  در حیرت تو خواب است

  واقعاٌ دست مریزاد شما با اینکه یار من نیستید اما همراه تفکرات در جهت شهروند دانای من بوده و خواهید بود.شما و سایر سایتهای دلفانی ،دلفانی دانا را تمرین میکنید باشد که نقدهای شما چراغ راهی باشد واسه ما.تولدت مبارک سلام دلفان دلفانی

 19. نام شما می‌گه:

  دومین سال اغاز فعالیت سایت سلام دلفان که باعث تحولی در خبررسانی و بیان مشکلات شهرستان بود را به اهالی رسانه و فضای مجازی سایت خیلی خوبتان تبریک و تهنیت عرض نموده و ارزوی موفقیت از خداوند متعال ارزومندم .رضایت حق جل جلاله سرمشق و سرلوحه شما باد و در پناه خداوند باشید که اوست بهترین محافظ و پشتیبان

 20. نمیر میگه می‌گه:

  دمتون گرم شدید دو سال و چهار روز(هفتصد و سی و چهارمین روز شروع کارتون مبارک باشه به سلامتی)

 21. حسینی نوری می‌گه:

  سلام بر همه دلفانی های عزیز سایت سلام دلفان سایتی بروز جامع وتلاش میکند برای ارتقائ سطح اگاهی مخاطبش واطلاع رسانی برای رفع معضلات شهرستان که لازم میدانم ازهمه عزیزانی که در این سایت تلاش میکنند تشکرکنم حسینی نوری امام جمعه شهرستان ملارد

 22. حمید می‌گه:

  سلام دلفان عزیز!آقای مرادزاده جانشین معاونت سیاسی سپاه پاسداران نیست..ایشان جانشین معاونت سیاسی سازمان بسیج مستضعفین است..لطفادقت بفرمایید

 23. محمد می‌گه:

  معتدل نیستید وتحلیل های سیاسی مربوط به مملکت رو یک جانبه وباتوجه به گرایش سیاسی خودتون انجام میدید در صورتی که رسالت رسانه بی طرفی سیاسی هستش
  وهمچنین خدانکنه باکسی لج بیفتید ول کنش نیستید خصوصا فرماندار سابق و…. هرچند انتقاد های شما به این افراد واقعیت هستش اما نحو کارتون اصلا حرفی نیست وبشدت افراد رو تخریب میکنید جوری که fبه خواننده این حس دست میده که انصاف رو رعایت نمی کنید

 24. نام شما... می‌گه:

  درجواب به محمد. اما یادمون باشه که برای اولین بار سلام دلفان بود که در سطح شهرستان کم و کاستی ها را بیان نموده و عملکرد مسولین شهرستان را مورد نقد و بررسی قرار دادند از جمله نمایندگان ادوار گذشته و حال و سایر مسولین در ثانی اکثریت این مسولین در ۲سال گذشته اصولگرا بوده اند پس قضاوتتون منصفانه نیست

 25. سلام خسته نباشید تلاش وهمت جانانه اتان برای انعکاس دردهاورنجهای این دیار شایسته تقدیر است درود وسلام بر همه زحمت کشان این عرصه خطیر ،امید است با استعانت از خداوند متعال در این مسیر انصافا سخت همچنان پر انرژی وبا انگیزه باشید.

 26. زن خانه دار می‌گه:

  دومین سال راه اندازی سایت خوبتان را به همه شما زحمتکشان و دلسوزان این شهر تبریک میگویم دست و پنجه تان درد نکنه روی خیلی ها رو کم کردید.ننگ بر بر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار