سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 18579
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » افزایش تعدا سلفی‌ها در آلمان
Print This Post

اداره فدرال حمایت از قانون اساسی آلمان در گزارشی اعلام کرد که شمار سلفی ها در آلمان در دو سال گذشته به شدت افزایش پیدا کرده که بسیاری از آن ها برای شرکت در درگیری های سوریه به این کشور سفر می کنند.

به گزارشسلام دلفان به نقل از  تسنیم، به نقل از “هامبورگر ابند بلات”، اداره فدرال حمایت از قانون اساسی آلمان از بالا رفتن شمار سلفی ها در این کشور خبر داد.بر اساس گزارش این نهاد امنیتی در آلمان شمار سلفی ها در دو سال گذشته شدیدا در این کشور افزایش پیدا کرده و به حدود ۵۵۰۰ نفر رسیده است.

به گفته رئیس اداره فدرال حمایت از قانون اساسی آلمان، این جنبش اسلام گرای افراطی در دو سال گذشته طرفداران زیادی را جذب خود کرده است.

بر اساس اطلاعات این نهاد امنیتی در آلمان شمار سلفی ها در سال ۲۰۱۱ در این کشور حدود ۳۸۰۰ نفر بود. در ایالت نورد هاین وست فالن آلمان شمار سلفی ها در عرض یک سال دو برابر شده و به ۱۵۰۰ نفر رسیده است. وزیر داخلی این ایالت این آمار را بسیار نگران کننده توصیف کرده است.

به گفته رئیس اداره فدرال حمایت از قانون اساسی آلمان از اواسط سال ۲۰۱۲ سلفی های جوان آلمانی عمدتا به سوریه سفر می کنند تا در درگیری های این کشور شرکت کنند. تروریست هایی که از این درگیری ها به آلمان برمی گردند می توانند در گسترش افراط گرایی در کشور ما نقش داشته باشند. به این ترتیب این نهاد امنیتی و پلیس آلمان درباره برگشت این نیروهای افراط گرا از سوریه به آلمان بسیار نگرانند.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار