سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20400
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جوانان دلفانی از داشتن مکانهای تفریحی ، فرهنگی ورزشی بی بهره اند
Print This Post

نوجوانان و جوانان و شهرستان دلفان که شمار کثیری از جمعیت این شهرستان را تشکیل می دهند از داشتن مکان های مناسب فرهنگی ، تفریحی و ورزشی بی بهره اند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا ، به علت نبود و ناکافی بودن امکانات فرهنگی ، تفریحی و ورزشی جوانان دلفانی مجبورند از اوقات فراغت خود به خوبی استفاه نکنند .

آنان بویژه در فصول پائیز و زمستان که اغلب روزها بارانی و برفی است مجبودند اوقات فراغت خود را در خانه های خود سپری کنند.

یکی ازنوجوانان دلفانی می گوید: در شهر ما شهربازی وجود ندارد و ما مجبوریم برای استفاده از این امکانات به همراه خانواده به دیگر شهرها مراجعه کنیم تا شاید برای چند ساعتی شادی کنیم .

مهسا صادقی می افزاید: چرا باید این شهر ۶۰ هزار نفری، جوانان از داشتن امکانات تفریحی و فرهنگی محروم باشند ؟ وظیفه مسوولان فراهم کردن امکانات مناسب برای پر کردن اوقات فراغت جوانان است .

یکی دیگر از جوانان دلفانی می گوید: در شهر ما فرهنگسرا وجود ندارد و تنها دارای یک کتابخانه است که این کتابخانه نیز کتابهای مورد علاقه ما را ندارد و کتابخانه با مشکل کمبود کتاب مواجه است.

طاها موسوی می گوید: در شهر ما تنها یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان وجود دارد که با توجه به وسعت و جمعیت شهر نورآباد همه کودکان نمی توانند از برنامه های آن استفاده کنند .

کارشناسان می گویند: وجود مکان های ورزشی ، فرهنگی و تفریحی اثرات مثبت بسیاری بویژه بر روی نوجوانان دارد و دولت برای جلوگیری از مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ باید به نیازهای مردم شهرهای کوچک نیز توجه کند .

علی رضاییان می گوید: ایجاد روحیه اجتماعی و انجام فعالیتهای ورزشی و فرهنگی نوجوانان را از افکار منفی و بسیاری از بزهکاری های اجتماعی باز می دارد .

وی، افسردگی ، اعتماد به نفس پایین ، عدم استقلال ، عزت نفس پایین را از اثرات نامطلوب نبود مکان های مناسب برای فعالیت های ورزشی ، تفریحی و فرهنگی کودکان و نوجوانان عنوان کرد .

شهردار نورآباد می گوید: خواسته کودکان دلفانی مبنی بر ناکافی بودن امکانات فرهنگی و تفریحی خواسته بحقی است و آنان از این کمبودها رنج می برند و مدیریت شهرداری ، برنامه ریزی برای ایجاد امکانات فرهنگی تفریحی ویژه کودکان را در اولویت کاری خود قرارداده است .

اسماعیل میرزاییان با بیان اینکه در شهر نورآباد شهربازی وجود ندارد اظهار داشت : باید بخش خصوصی در این زمینه ورود پیدا کنند و ما آمادگی داریم از سرمایه گذاران خصوصی که هدف شان ایجاد امکانات مورد نیاز کودکان است حمایت کنیم.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار