سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 2163
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۳۰ نظر
خانه » اخبار برتر » جوان دلفانی که از روستای “علیمیرزایی” به مربیگری تیم ملی رسید/ آشنایی با روح الله محمّدی؛ مربی تیم ملی دو صحرانوردی کشور
Print This Post
اختصاصی سلام دلفان/ آشنایی با یکی از مفاخر ورزش دلفان؛
سرویس ورزشی- در شهرستان دلفان استعدادها و مفاخری وجود دارند که شناسایی و معرفی آنان امری است که محتاج به زمان دارد. مسئله تأسف بار این است که مردم یک ...

سرویس ورزشی- در شهرستان دلفان استعدادها و مفاخری وجود دارند که شناسایی و معرفی آنان امری است که محتاج به زمان دارد. مسئله تأسف بار این است که مردم یک دیار و شهرستانی کوچک، مفاخر خودشان را نشناسند و از وجود آنان بی اطلاع باشند. مثلاً آیا کسی از مردم دلفان می داند که مربی یکی از تیم های ملّی ورزش کشورمان، از جوانان با استعداد همین شهرستان، آن هم از روستاهای آن است؟!

آری، روح الله محمّدی جوانی است که محرومیت ها را مانع دست یابی به قلّه ها ندانسته و هم تحصیلات خود را ادامه داده و هم در سطح ملّی به ورزش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می کند.

وی اخیراً با حکم رئیس فدراسیون دو و میدانی کشور به عنوان مربی تیم ملی دو صحرانوردی کشور معرفی و انتخاب شد. در جلسه ۲۷ دیماه شورای اداری شهرستان دلفان نیز از وی تقدیر به عمل آمد.

سایت خبری تحلیلی سلام دلفان در راستای معرفی استعدادها و مفاخر این شهرستان در حیطه های مختلف، تصمیم به انجام گفتگویی با این جوان شایسته گرفت.  وقتی با وی تماس گرفتیم متوجه شدیم که در تهران به سر می برند و تیمشان را برای مسابقات آماده می کنند. ناچار شدیم سؤالاتمان را برای وی ارسال کنیم. هرچند وقت وی به اندازه ای پر بود که حتی فرصت پاسخ به چند سؤال کوتاه ما را نداشته باشند؛ امّا در نهایت به سؤالات ما پاسخ دادند.

آنچه در ادامه می آید فتح بابی است برای آشنایی با این ورزشکار نام آور نورآبادی، ان شاء الله در آینده بتوانیم به شکل مفصل مصاحبه ای را با وی داشته باشیم.

سلام دلفان: باسلام و تشکر از فرصتی که در اختیار سایت سلام دلفان قرار دادید، لطفاً خودتان را برای مخاطبان سایت معرفی کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم. روح اله محمدی متولد ۱۳۵۸ روستای علیمیرزایی (خاوه جنوبی) از توابع شهرستان دلفان می باشم. در یک خانواده کشاورز با ۴  خواهر و ۲ برادر بزرگ شدم که ۳  تا از خواهرانم قهرمان دو و میدانی کشور هستند و برادر کوچکترم نیز در سطح دانش آموزان کشور مقام دارند. در سال ۱۳۸۰ بعنوان دبیر تربیت بدنی استخدام شدم و تحصیلاتم را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته تربیت بدنی در دانشگاه شهید بهشتی تهران به پایان رساندم .

 از سال ۱۳۸۱-۱۳۸۹ عضو تیم ملی دو و میدانی کشور و قهرمان دو و میدانی آسیا شدم. هم اکنون به عنوان مربی تیم ملی دو و میدانی در خدمت ورزش کشور هستم. در آذرماه ۱۳۸۹ ازدواج کردم که همسر اینجانب نیز عضو تیم ملی دو و میدانی کشور می باشند.

به لطف خداوند همیشه سعی کردم برای جوانان شهرستان دلفان یک الگوی اخلاقی، ورزشی  تحصیلی باشم و هم اکنون سعی در جهت استعداد یابی در این رشته جهت قهرمان پروری در سطح استان و کشور عزیزمان می باشم.

سلام دلفان: آقای محمّدی در صورت امکان برخی از سوابق علمی- ورزشی خودتان را تیتروار بیان فرمایید.

 – فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد

– عضو تیم ملی دو و میدانی کشوراز سال ۸۱-۸۹

– دارای مدرک بین المللی مربیگری بدنسازی عالی کلیه رشته ها

– مربی تیم ملی دو و میدانی کشور

– مدرس و مربی دو و میدانی دانشگاه شهید بهشتی تهران از ۸۴ تا کنون

– قهرمان دو و میدانی آسیا دردوی ۱۵۰۰ متر مسابقات قهرمانی آسیا (۲۰۱۰)

– مدال طلای دوی ۸۰۰ متر در مسابقات ۲۰۰۸ تایوان

– مدال طلای دوی ۱۵۰۰ متر در مسابقات گلدن لیگ چین تایپه ( تایوان ۲۰۰۸)

– مدال طلای دوی ۴۰۰×۴ متر در مسابقات جایزه بزرگ چین تایپه (تایوان ۲۰۰۸)

– مدال طلای دوی ۸۰۰ متر در مسابقات ایرن- روسیه (۲۰۰۵)

– مدال طلای دوی ۱۵۰۰ متر در مسابقات ایران- روسیه (۲۰۰۵)

– مدال طلای دوی ۳۰۰۰ متر در مسابقات ایرن- روسیه (۲۰۰۵)

– مقام چهارم دوی ۱۵۰۰ متر در بازیهای آسیایی تایلند ( بانکوک ۲۰۰۵)

– مقام چهارم دوی ۱۵۰۰ متر در بازیهای آسیایی چین ( ماکائو ۲۰۰۷)

– مقام چهارم دوی ۱۵۰۰ متر المپیک دانشجویان جهان تایلند (بانکوک ۲۰۰۷)

– مدال طلای دوی ۱۵۰۰ مترمسابقات بین المللی دهه فجر (۱۳۸۵)

– مدال طلای دوی ۱۵۰۰ مترمسابقات بین المللی دهه فجر (۱۳۸۷)

 – مدال طلای دوی ۳۰۰۰ مترمسابقات بین المللی دهه فجر (۱۳۸۷)

سلام دلفان: چطور شد که به ورزش دو و میدانی روی آوردید؟

 همیشه از بچگی خوب  میدویدم ولی متاسفانه دبیر ورزش نداشتیم و دبیر ریاضی که داشتیم دبیر ورزشمان بود و زنگ ورزش ریاضی داشتیم!

تا اینکه در یک مجتمع راهنمایی در روستای ایرانشهر درس می خواندم که اعلام شد مسابقه دو به مسافت ۵ کیلومتر برگزار می شود. من در مسابقه شرکت کردم و دوم شدم ولی زمان اهداء جوایز اسم من اعلام نشد. زدم زیر گریه و اعتراض کردم؛ متاسفانه معلمان مجتمع گفتند که تو با این قد ریزت چطور توانستی بدویی؛ حتما جایی قایم شدی و جلوتر از همه درامدی و دوم شدی!

 در واقع استعداد من طی چندین سال به هدر رفت تا اینکه در دانشگاه شهید بهشتی تهران پذیرفته شدم و از آنجا توانستم استارت زندگی قهرمانیم را بزنم و با توجه به پشت سر گذاشتن مشکلات فراوانی که سر راه داشتم توانستم به عضویت تیم ملی درآیم.

  سلام دلفان: نحوه همکاری مسئولین با شما تا کنون چگونه بوده؟ (چه مسئولین سابق چه فعلی) آیا راضی بوده اید و هستید ؟

 تا اکنون هیچگونه حمایتی از طرف مسولان شهرستان و استان نداشته ام؛ البته حق دارند چرا که هیچکدام از مسولان قبلی با ورزش آشنایی نداشتند و با قهرمانی های من در این چند سال بیگانه بودند در واقع ورزشی قهرمانی را نمی فهمیدند.

سلام دلفان: جایگاه کنونی ورزش در نورآباد را چگونه ارزیابی می کنید؟

 ورزش در نورآباد بیشتر جنبه تفریحی و بازی دارد. اگر ورزشکاری هم به جایی می رسد فقط با توجه به استعداد خودش است، چون نه استعداد یابی می شود و نه کارشناسی. مسولین می توانند از فارغ تحصیلان رشته تربیت بدنی استفاده کنند.

سلام دلفان: نظرتان در خصوص زیرساخت های ورزشی و امکاناتی که در این راستا در شهر وجود دارد چیست؟

 با توجه به اینکه نورآباد در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و استعدادهای زیادی در رشته های استقامت و نیمه استقامت دارا است، با کوچکترین توجه و مانور دادن روی قهرمانان این رشته، می توان در چند سال آینده قهرمان کشور و بین اللمللی داشت. از نظر اینجانب تبلیغات دررشته  دو و میدانی در سطح شهر و برگزاری مسابقات باید بیشتر شود.

سلام دلفان: چه سخنی با جوانانی که علاقه مند به ورزش هستند دارید؟

 من دست همه جوانان این شهرستان را از دور می بوسم و خواهشم این است که دنبال درس و ورزش بروند و از حواشی خطرناک مثل مواد مخدر که گریبانگیر این شهرستان است دور شوند.

سلام دلفان: آقای محمّدی برنامه تان برای آینده چیست؟ دوست دارید به کجا برسید؟

 دوست دارم برای ورزش کشورم قدمهای بزرگی بردارم و در سطح المپیک بتوانم قهرمان بسازم ، هم اکنون که در اردوهای تیم ملی هستم آرزویم این است که نوجوانان و جوانان زادگاهم را در اردوی تیم ملی ببینم.

سلام دلفان: نقش پدر و مادرتان را در موفقیت هایی که بدست آورده اید چگونه می بینید؟ چه سخنی با آنها دارید؟

 پدر و مادرم را دوست دارم همینکه دعای خیرشان به من می رسد برایم کافی است. از همسرم تشکر می کنم که برای مشکلات من سنگ صبور است.

سلام دلفان: باتشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، در پایان اگر مطلب خاصی دارید بفرمایید

 اکنون که سرپرست تربیت بدنی از دوستان ورزشی اینجانب است انتظارات بیشتری از ایشان دارم. صحبت هایی هم با ایشان داشتم؛ خوشبختانه ورزش را می فهمند و قول دادند که پیست دو و میدانی را ترمیم کنند.

 از آقای نریمانی مدیر آموزش و پرورش دلفان کمال تشکر را دارم، واقعاً این چند سال برای من زحمت کشیدند. همچنین از آقای نصیری پور فرماندارمحترم شهرستان بابت توجهشان به اینجانب تشکر و قدردانی را دارم.

مصاحبه از ولی منصوریان

نکته: ورزشکاران گرامی و همه علاقه مندان به ورزش که تمایل دارند اخبار، مسائل و مشکلات ورزشی، مقالات و دغدغه های خود را منعکس نمایند می توانند با سرویس ورزشی سلام دلفان فعالیت نمایند.

 1. فرهنگی می‌گه:

  سلام دوست خوب انشاله که موفق باشی
  یه توسیه برادرانه داشتم و اون اینکه : مرحوم تختی هیچوقت خودش را قهرمان خطاب نکرد و این همه تو دلها جا باز کرد . شما هم در مصاحبه هاکمتر کلمه قهرمانی و نبوغ و…. بکار ببرید.
  پوریای ولی گفت که صیدم به کمند است
  هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
  موفق و سربلند باشید

  • دانشجو می‌گه:

   سلام خدمت دوست عزیزم بنده قصد بی احترامی به شما را نداشتم
   فقط خواستم به جواب حرفتون برسید.
   شما چرا به خودتون گفتید فرهنگی؟یعنی بقیه مردم بی فرهنگ هستند؟
   و در جامعه دیگه کسی فرهنگی نیست بازاریان،کشاورزان،کارگران،مهندسین،دکترها،و…بی فرهنگ اند ؟؟؟
   پس لقب نخبه،قهرمان و… به این جوان همشهری که مایه غرور هر دلفانی است بی جا نیست و به حق است.
   آرزوی موفقیت برا جوانان دیار مهـــــرورزی…

  • دوست خوبم سلام ممنون از پیام اموزنده ای که فرستادید .اگر کلمه قهرمانی در متن هست بابت جواب سوالات دوست گزارشگرمان بوده.من دست همه دلفانیها رو از دور می بوسم

 2. دوست می‌گه:

  با سلام دوست عزیز از همشریهای خودت هستم بهت افتخار می کنم اما ارزشها ی دینی فراموش نشود ودر کنار ورزش به آن توجه شود

 3. نام شما... می‌گه:

  آقای فرهنگی دوستان عزیز سایت سلام دلفان از ایشان سوالی پرسیدند که وی باید به ناچار پاسخ میداد ، و خودش را معرفی میکرد شما چرا اینقدر بهتون بر خورده …
  ما چرا اینقدر تنگ نظریم ، البته کلأ ما نورابادی ها با خودمون مشکل داریم نمیدانم چرا ؟
  خداوند پشت و پناه این قهرمان دلفانی باشد

 4. باسلام خدمت قهرمان عزیز شهردلفان ازاینکه هرروزشاهدپیشرفتهای جنابعالی درعرصه علم وورزش هستیم مادلفانیهابخودمی بالیم ولی روی سخنم با مسئولین ومردم عزیز دلفان است بیایید بیشترقدر نخبگان شهرمان رابدانیم شهرما نخبگان زیادی چون روح اله محمدی چه درعرصه علم وچه ورزش دارد ولی ازخودبپرسیم چه کارهایی درجهت رشد وترقی آنها انجام داده ایم ؟به امید موفقیت روزافزون جوانان عزیز دیارمان

 5. یزدان می‌گه:

  آقای محمدی با سلام این شهرستان به جوانانی مانند شما افتخار می کند که با وجود این سطح از محرومیت به چنین جایگاهی دست یافته اید . به امید راهیابی به المپیک.

 6. سعید ک می‌گه:

  آقای روح الله محمدی باعث افتخار مردم دلفان و لرستان است.
  برای ایشان آرزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی را داریم.

 7. نام شما... می‌گه:

  باسلام ،پیشنهاد اولی مال یه فرهنگی نیست. چون غلط املایی دارد توصیه(صحیح) است

 8. سلام آقای روح الله محمدی شما باعث افتخار مردم دلفان و لرستان و خاوه شمالی و جنوبی هستید. برای شما آرزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی را داریم
  از طرف فیروز رحیمی ایرانشاهی

 9. محمد 1 می‌گه:

  زنده باد روح الله محمّدی بنده هم از اینکه ایشان این موقعیت را کسب کردند خدارا سپاسگذارم انتظار دارم ایشان الگوی خود را در ورزش و جوانمردی به همگان معرفی کند بگوید از چه کسی استمداد خواهد جست.کرمانشاه

 10. نام شما... می‌گه:

  با سلام.امیدوارم به مسیرتون با اراده و عزم بیشتر ادامه بدید.مشکل ما نورابادی ها اینه که کمی پیشرفت میکنیم فکر میکنیم که دیگه اخرشه و دست از تلاش میکشیم.امیدوارم این خصلت رو از دیارمون به ارث نبرده باشید.پیروز باشید

 11. حمیدرضا می‌گه:

  :)سلام و ممنون بابت این مطلب
  من قبلا هم در مورد ایشون شنیده بودم و اتفاقا در مسیر سفر تهران نورآباد در اواخر تعطیلات نوروز هم سفر بودیم ولی ایشون رو نمیشناختم
  تا حالا که تصویرش رو دیدم : )

 12. درودبر شما اقای محمدی از اینکه گفتید مسئولان ورزش شهرستان ورزشی نیستند واز شما خواهش میکنم جوانان این دیار را از یاد نبرید

 13. سعید رستمی می‌گه:

  سلام و درود خدا بر شما نام آور دلفان افتخار ما نورآبادی هاست که شیر مردی مثل شما نام دلفان را پرآوزه کردید سعید رستمی کاندیدا چهارمین دوره شورای اسلامی شهرستان نورآباد

 14. s.s می‌گه:

  سلام در مواقعی ک در تهران درس میخوندی ب کلاسهای درس شهرستان لطمه وارد نکردی.منظورم کم کاریه داشتی یا ن

 15. باسلام حضور جناب محمدی . ضمن تشکرازتلاش شما برای اعتلای نام دتفان امااگرفراموش نکرده باشید.زمانیکه ازیک مسابقه غیررسمی خارج ازکشوربرگشتیدمن ضمن استقبال ازشمادرمعیت پیشکسوتان وورزشکاران مراسمی نیزدرنمازخانه اموزش وپرورش منعقد گردید که توسط هیاتها وبعضی ادارات تعدادی سکه تقدیم شد و…….

 16. سلام دوست گرامی افتخار ما این است که خودمان را باور کنیم و از هیچ مسابقه ای نهراسیم من کارمند شرکت نفت خانگیران سرخسم . طایفه علیمیرزایی اینجا زیاد است متشکرم

 17. علیمیرزایی می‌گه:

  باسلام وخداقوت وارزوی موفقیت برای تمام سرافرازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.علت نامگذاری روستا به نام علیمیرزایی چی بوده است .ما درسرخس خراسان رضوی بزرگترین طایفه با نام علیمیرزایی هستیم که بالغ بر چهارهزار خانوار هستیم.اگه جواب بدید ممنون میشم

  • ئ=مهدی می‌گه:

   باسلام خدمت هم طایفه گرامی
   لازم به ذکر است طایفه علی میرزائی سر خس بالغ بر ۲۰هزار جمعیت دارد و به طور مثال روستای اسلام قلعه فقط ۶۰۰خانوار است حالا روستاهای الله نظر -نوبنیاد -چشمه شور-قطار چاه -قسمتی ازگنبدلی قوش خزای اره وشهر سرخس

 18. سلام بر آقای محمدی باعث افتخاری قهرمان

 19. جام می‌گه:

  سلام بر افتخار افرینان لکستان بزرگ جام سزیانی کرج

 20. امین نوروزی می‌گه:

  سلام بر اقای محمدی انشاالله همیشه موفق و پیروز باشی

 21. احمد می‌گه:

  جناب محمدی عزیز
  از موفقیتهای بدست آورده جنابعالی که حاصل :
  ۱-لطف خداوند عزیز
  ۱- دعای پدر و مادر مهربان و زحمت کش
  ۲- پشت کار
  ۳- همراهی خانواده (خانم جنابعالی )
  ۴- سرزمین (طبیعیت خدادادیمان که فرمودید دارای ارزش ورزشی بدلیل ارتفاع از سطح دریا بوده
  ۵- شناخت استعداد خودتون
  ۶- سرمایه گذاری برای پیشرفتتان توسط تربیت بدنی و… بوده که این عوامل دست در دست هم داده و باعث این موفقیت قابل تحسین و ارزشمند گردیده به خاطر این لطف از خداوند عظیم سپاسگزاریم

  جناب محمدی عزیز
  من هم یک نفر روستا زاده (بخش خاوه جنوبی ) هستم در دوران راهنمایی مسابقات ورزشی دو شرکت و از بین نفرات مدرسه راهنمایی اول شدم سال ۱۳۶۹ دلیل مهم ان پیاده روی هر روز ما از روستای خود تا محل مدرسه (برخوردار ) بود در دوران دبیرستان به شهرستان نهاوند رفته و در مسابقات دو آن هم شرکت می کردم و الان هم که محل کارم تهران هست و با توجه به سن و سال خود در مسابقات داخلی اداره بقول معروف شرکت ولیکن از اینکه میتونستم یک دونده خوب و شاید حرفه ای بشوم متاسفم(و الان هم ورزش تخصصی ام جودو هست )
  همانطور که جنابعالی فرمودید عدم شناسایی استعدادها ، کم توجهی بعضی از مربیان محترم ورزشی و عدم شناخت نوجوانان و جوانان با استعداد ی همچون جنابعالی و دیگر عزیزان با استعداد
  دیارمان می بایست مورد توجه و بعنوان الگوهای موفق معرفی شوند

  بد نیست یک خاطره هم بگم در مدرسه راهنمایی که برنده شدم جایزه اینجانب یک بسته مجله و یک کتاب قطور که هنوز هم یادم مونده بنام روانشناسی یونگ مربوط به معلمین عزیز ی بود که در کتابخانه خودشون داشتن ( سنخیت جایزه و استعداد یابی معلمین عزیز رو ببین !!!)و در مراسمی از طرف مدیر مدرسه با شرکت دانش آموزان اهدا شد .
  من برای جنابعالی و همه مردم مهربان و با صفای دلفان و بخصوص عزیزانی که نظرات ارزشمند رو بیان فرمودند آرزوی سلامتی دارم

  بخصوص از پایگاه خبری ارزشمند سلام دلفان

 22. باسلام امیدوارم در هر کجا هستید سلامت تندرست به زندگی شیرین لذت بخش ادامه بدی سرگذشت شما را خواندم.امیدوارم تماسی با ما هم داشته باشید. نفت خانگیران سرخس طایفه بزرگ علمیرزایی

 23. طاعف الیاسی می‌گه:

  با سلام. روزتان. به دپ خیر با آ رز وی موفقیت.

 24. غفور حیدری می‌گه:

  تبریک به دوست عزیزم خدا قوت پهلوان

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار