سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24446
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عکس منتشرنشده از «میدان انقلاب اسلامی»
Print This Post

میدان انقلاب، در سه ماهه‌ پایانی عمر «رژیم پهلوی» خصوصا پس از دو واقعه «کشتار ۱۳ آبان ۱۳۵۷» و «تحصن در دانشگاه تهران»، به کانون حضور انقلابی توده های مردم و تظاهرات میلیونی تبدیل شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق – در تقاطع خیابان «آزادی» و خیابان «کارگر» در شهر «تهران» میدانی قرار دارد که ۳۵ سال است با عنوان «انقلاب اسلامی» شناخته می شود. این میدان که از مهم ترین میادین تهران به شمار می رود، پیش از پیروزی «انقلاب اسلامی» در میان عموم مردم «تهران» با نام «میدان مجسمه» شناخته می شد که تندیسی از «شاه پهلوی» در میانه آن نصب شده بود. «میدان انقلاب» در سه ماهه‌ی پایانی عمر «رژیم پهلوی» خصوصا پس از دو واقعه «کشتار ۱۳ آبان ۱۳۵۷» و «تحصن در دانشگاه تهران»، به کانون حضور انقلابی توده های مردم و تظاهرات میلیونی تبدیل شد.

تصویری که پیش رو دارید، نمایی از «میدان انقلاب اسلامی» را در زمستان سال ۱۳۵۷ به ثبت رسانده است. عکاس این عکس، هنرمند با سابقه کشورمان «قربان خلیلی» است.

با دقت در عکس که به صورت پانوراما و از مجاور «سینما بهمن» گرفته شده است، به خوبی ساختمان هایی که امروز هم نسبتا دست نخورده باقی مانده اند، قابل تشخیص هستند. از قبیل «سینما پارس»، «ساختمان شهید رضوی» در نبش خیابان کارگر شمالی.

عکسی دیده نشده از «میدان انقلاب»

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار