سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25276
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خشم واشنگتن از آزادی 65 زندانی افغان
Print This Post

اقدام دولت افغانستان در آزاد کردن 65 زندانی این کشور خشم واشنگتن را به دنبال داشت.

به گزارش سلام دلفان، فاکس نیوز نوشت: “حامد کرزای” رئیس جمهوری افغانستان با وجود مخالفت های آمریکا دستور آزادی 65 زندانی این کشور را صادر کرد. این در حالی است که آمریکایی ها این زندانی ها را “خطرناک” دانسته و مدعی شده اند این افراد در صورت آزادی باز هم به جبهه مبارزه با نظامیان خارجی در این کشور بازمی گردند.

“نعمت الله خاکی” سخنگوی تاسیسات زندان واقع در پایگاه هوایی بگرام گفت صبح امروز پنج شنبه 56 نفر از زندانیان این زندان آزاد شده اند. بر این اساس این اقدام به دستور رئیس جمهور انجام شده است.

در واکنش به این اقدام سفارت آمریکا در کابل با انتشار بیانیه ای ضمن اظهار تاسف از این اقدام، از دولت کرزای خواست در این مورد که افراد مذکور دست به اقدامات خشونت بار جدید نخواهند زد، اطمینان حاصل کند. سفارت آمریکا همچنین مسئولیت اقدامات احتمالی آینده این افراد را متوجه دولت افغانستان دانست.

پیشتر نیز یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به کابل در مورد عملی کردن این تصمیم هشدار داده بود. به گفته وی از میان افراد آزاد شده 32 نفر متهم به دست داشتن در حمله به نظامیان خارجی و 23 نفر نیز متهم به حمله به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان هستند.

امروز همچنین “محمد ظاهر عظیمی” سخنگوی وزارت دفاع افغانستان خبر آزادی زندانیان افغان را تایید کرد. وی با این حال از اظهار نظر در مورد ابراز نگرانی مقامات واشنگتن خودداری کرد.

 

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار