سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26460
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آیا اوباما بازیگر “۱۲ سال بردگی” است؟
Print This Post

رئیس جمهور آمریکا با نقش اول فیلم «۱۲ سال بردگی» شباهت‌ها و تفاوت‌های متعددی دارد.‬

گروه فرهنگی سلام دلفان– امروز یکشنبه، مراسم اسکار ۲۰۱۴ برگزار می‌شود. این مراسم بر عکس مسابقات جام جهانی فوتبال، «هشت پایی» ندارد که از قبل برندگان را پیش بینی کند اما آن طور که از در و دیوار آکادمی اسکار درز پیدا کرده، احتمالاً فیلم «۱۲ سال بردگی» ساخته استیو مک کویین برنده جایزه اسکار ۲۰۱۴ می شود. داستان فیلم در مورد  یک مرد سیاه آزاد است که در سال ۱۸۴۰ ربوده شده و سپس فروخته می شود.اما چه شده است که یانکی ها، دوباره به فیلم های ضدنژاد پرستی، روی خوش نشان می دهند؟

شاید یک سوء تفاهم باشد؛ البته یک سوء تفاهم جذاب! نمی دانم چرا شخصیت اول فیلم یعنی سالومون نورثاپ ( با بازی چیوِتل اجیوفور ) ، با شخصیت اول آمریکا با بازی باراک اوباما (!) وجه تشابه دارد.

یکی از نقاط مشترک نورثاب  و اوباما، این است که هر دوی آن ها، سیاه هستند اما برده نبوده‌اند! با این حال اما هر دوی این ها یک نوع بردگی را تجربه کرده اند. البته اوباما هنوز هم، این بردگی را تجربه می کند. اگر سالومون نورثاپ در سال ۱۸۴۱ توسط چند نفر اراذل و اوباش اغفال شده، مسموم  و سپس به‌عنوان برده فروخته می شود، باراک اوباما نیز از سال ۲۰۰۸ به این طرف، توسط لابی‌های قدرت از جمله لابی صهیونیستی بکار گرفته شده، مسموم و به عنوان برده در حال خدمت است!

دیگر حتی کودکان دنیا نیز می دانند که اوباما بدون اجازه لابی ها، آب نمی خورد و مطیع اوامر آنهاست. در این میان، تفاوت رییس جمهور آمریکا با شخصیت فیلم ۱۲ سال بردگی، مدت زمان بردگی آنهاست. اولی، ۸ سال و دومی ۱۲ سال!

حتی از همان روزهای اول که یک سیاه پوست بعنوان رییس جمهور ایالات متحده انتخاب شد، همه متوجه این ژست آوانگارد و پروپاگاندای زیرپوستی آن شدند. نقش اوباما نیز خوب تعریف شده بود. سکانس به سکانس و پلان به پلان، پر از میزانسن هایی بود که دل هر بیننده آمریکایی را به دست آورد! این وسط فقط جمهوری خواهانی چون جان مک کین و باب منندز بوده اند که هر از چندگاهی مثل ضدّ قهرمان از خجالت باراک اوباما در آمده اند!

به هر حال، کشوری که رییس جمهور اش برده لابی ها باشد، چه انتظاری باید از آنها داشته باشیم که با ملت ۹۹ درصدی آمریکا، خوب رفتار کنند؟

منبع: فارس

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار