سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 28049
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » رویه دولت یازدهم همان رویه دولت هاشمی است، زیرا در زمان دولت هاشمی نیز کسی حق انتقاد نداشت و فضا برای رسانه‌ها باز نبود
Print This Post
روانبخش در همایش فعالان فرهنگی لرستان

گردهمایی فعالان فرهنگی لرستان در بیعت دوباره با فرماندهی کل قوا با حضور حجت‌الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس، حاج عظیم ابراهیم پور و حجت السلام روانبخش، دیروز در سالن علامه طباطبایی تربیت معلم خرم آباد برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان این مراسم با خیر مقدم دبیر ستاد ساماندهی جبهه فرهنگی انقلاب در استان  آقای میثم کشکولی آغاز و در ادامه حجت‌الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس به سخنرانی پرداخت.

DSC00448

DSC00451 DSC00474

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: هر حرکتی که منجر به تضعیف نظام جمهوری اسلامی، دین و اعتقادات مردم شود، در مقابل آن ایستادگی می‌کنیم.

وی متذکر شد: وظیفه امروز ما دفاع از دین، اسلام و ارزش‌های آن است.

شیرازی ابراز داشت :زمانی که آمریکا در مقابل ارزش‌های ما ایستادگی کند، همه ملت‌های اسلامی در مقابل آن ایستادگی می‌کنند.

وی تصریح کرد: امریکایی‌ها بدانند، اگر قطعه قطعه شویم هم از ارزش‌های اسلام عقب‌نشینی نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: دشمنان باید بدانند هرچه به ملت ایران سخت‌گیری و تحریم‌ها را ادامه دهند، به کوری چشم دشمنان این نظام و ولایت ادامه دارد.

DSC00453

شیرازی یاد‌آور شد:  امام خمینی(ره) از اول اسلام و نجات دین از دست دشمن را هدف خود قرار داده است، این در حالی بود که طاغوت نیز اسلام و نابودی آن را مورد هدف قرار داده بود.

وی متذکر شد: هدف امام خمینی دین بود اما در وصیت نامه خود از حکومت و جمهوری اسلامی صبحت می‌کنند لذا حکومتی که باید روی کار بیاد باید هدفش دین باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس یاد‌آور شد: زیر سئوال بردن حکم قصاص و اینکه برخی اعلام می‌کنند ما اسرائیل را به رسمیت می‌شناسیم، آیا این‌ها همان انگیزه امام را دنبال می‌کنند، چرا برخی‌ها به خصوص جوانان انقلابی و پر شور در مقابل این‌ها ایستادگی نمی‌کنند و سکوت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: وقتی مقام معظم رهبری در جلسه علنی دغدغه خود را در خصوص فرهنگ اعلام می‌کنند، نشانه اهمیت موضوع است که ما باید توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

در ادامه استاد حوزه و دانشگاه حجت السلام روانبخش به سخنرانی پرداخت.

DSC00565

روانبخش گفت: رویه دولت یازدهم همان رویه دولت هاشمی است، زیرا در زمان دولت هاشمی نیز کسی حق انتقاد نداشت و فضا برای رسانه‌ها باز نبود.

وی افزود:‌ هفته‌نامه ۹دی به علت انتقاد به دولت بسته شده ، زیرا دولتی‌ها اجازه انتقاد به خودشان را از طرف رسانه‌ها نمی‌دهند.

حجت‌الاسلام روانبخش بیان کرد: انتقاد از اسلام، دین، خدا و پیغمبر برای برخی مسئولان دولتی ایرادی ندارد، اما اگر این انتقاد به خود آنها باشد، رسانه‌ها تعطیل و توقیف می‌شوند.

استاد حوزه و دانشگاه اذعان کرد: اساس ایستادگی و حرکت نظام بر روی فرهنگ است، زیرا رخنه فرهنگی مانند اقتصاد نیست که با سبد کالاها جبران شود.

DSC00470

روانبخش گفت: دشمنان فرهنگ، باور و ارزش‌های ما را مورد هدف قرار داده‌اند، این در حالی است که غربی‌ها اعلام می‌کنند، احکام زنان در اسلام تبعیض است.

وی خاطرنشان کرد: در نشریه آسمان اعلام می‌شود، قصاص غیربشری است، زیرا آنها به دنبال این هستند که این مسائل به کنار روند و دید مردم را عوض کنند.

استاد حوزه و دانشگاه، افزود: برخی امروز به صراحت قرآن را انکار می‌کند، لذا ما نباید اجازه بدهیم، اینگونه افراد در این جامعه زندگی کنند و همه ما به خصوص جوانان انقلابی و بسیجی آرام بنشینند.

روانبخش بیان کرد: یکی از آگهی‌ها و رپورتاژهایی که وزارت ارشاد به روزنامه آسمان می‌دهد، ۴۰۰ میلیون تومان است که اینها در نهایت اعلام می‌کنند، قصاص یک امر غیر بشری است، لذا به دنبال تشویش افکار و اذهان مردم هستند.

دبیر سیاسی نشریه پرتو ادامه داد: برخی مسئولانی که مشغول به کار می‌شوند، اسلامی شدن علوم انسانی را باور ندارند و برای اسلامی شدن این علوم بودجه نمی‌گذارند، لذا اگر کسی بخواهد، این کار را انجام بدهد، از آنها جلوگیری می‌کنند.

DSC00577

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: وقتی در سبد کالا برنج هندی و مرغ ترکیه‌ای بین مردم توزیع می‌شود، اینها بهانه‌ای به دست آمریکایی‌ها می‌دهد، تا اعلام کنند، ایران به بن‌بست رسیده است، این در حالی است که بهترین برنج‌ها، داخلی و در اختیار ایران است.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر دولت احمدی‌نژاد وصیت‌نامه امام را مطالعه و به خوبی به آن عمل می‌کرد، به این سرنوشت منجر نمی‌شد.

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام‌‌خمینی تصریح کرد: دولت‌مردهای ما باید از میان همین جوانان انقلابی با شور و انگیزه انتخاب شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: رسانه‌ها نباید از اسلام منحرف شوند و این همواره یکی از تأکیدات امام خمینی(ره) بوده است.

روانبخش در بخش پایانی سخنان خود اذعان داشت: وصیت‌نامه امام خمینی(ره) دوای درد امروز همه ما به خصوص جوانان ما است.

در ادامه این همایش حاج عظیم ابراهیم پور به روایت گری شهدا پرداخت

DSC00640

DSC00663 DSC00665 DSC00653 DSC00651 DSC00661

دربخش دیگری ازاین همایش از سالنامه آویزی شقایق های لرستان  با حضور خانواد های شهدا و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس رونمایی شد.

DSC00623 DSC00606 DSC00615 DSC00618 DSC00437 DSC00433

این همایش با مداحی برادر یونس سبزی به پایان رسید.

 1. نام شما... می‌گه:

  روانبخش دروغگو! راستی چرا وقتی روزنامه ی بهار بسته شد ناراحت نشدی؟

  به گزارش ایسنا، در توضیحات هیأت نظارت بر مطبوعات درباره تخلفات هفته‌نامه «۹ دی» آمده است: پیش از این نیز در هفدهمین جلسه از سیزدهمین دوره هیأت نظارت بر مطبوعات به تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۳ گزارش تخلف هفته نامه “۹ دی” از حدود مطبوعات مطرح و مقرر شد ضمن توقیف نشریه مذکور به استناد تبصره ماده ۱۲ قانون مطبوعات مصوب سال ۱۳۶۴ و اصلاحات بعدی آن، پرونده شکایت کیفری جهت رسیدگی به دادسرای ویژه روحانیت تهران فرستاده شود. هیأت نظارت بر مطبوعات در جلسه یاد شده نیز با لحاظ مرّ قانون اقدام نشریه مزبور در شماره ۱۷ مبنی بر درج کاریکاتور با لباس روحانی را به لحاظ توهین به کسوت مقدس روحانیت جرم دانسته و حکم به توقیف و ارجاع آن به دادگاه کرده بود.

  اظهار تاسف معاون مطبوعاتی از توقیف ۹ دی
  بنا بر این گزارش، حسین انتظامی – معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – اعلام کرد: از توقیف نشریه ۹ دی متأسفیم؛ نه تنها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بلکه تمامی اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات از این که یک نشریه توقیف شود متأسف می شوند، زیرا این مجازات، سبب خاموش شدن یک رسانه و بیکاری خبرنگاران می‌شود.

  در این اطلاعیه همچنین به تخلفات نشریه «۹ دی» و تذکرات داده شده به این نشریه به شرح زیر اشاره شده است:

  ۱٫ تذکر کتبی به دلیل درج مطالب خلاف واقع و توهین آمیز مستند به بند ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات در تاریخ ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۲

  ۲٫ تذکر کتبی به دلیل درج مطالب توهین‌آمیز به مقامات کشوری و نادیده گرفتن ابلاغیه‌های قانونی (مستند به بند ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات) در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۲

  ۳٫ تذکر شفاهی به دلیل درج مطلبی با عنوان «توافق نامه ژنو، جام زهر» در شماره ۱۲۷ مورخ ۹ آذر ۹۲ در تاریخ ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۲

  ۴٫ تذکر کتبی به دلیل درج مطلبی با عنوان «تأثیرات سکر قدرت» (مستند به بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات) در تاریخ ۵ آبان ماه ۱۳۹۲

  ۵٫ تذکر کتبی به دلیل درج تیتری با عنوان «اولین دروغ‌های دولت راستگویان» (مستند به بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات) در تاریخ ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۲

  ۶٫ تذکر کتبی به دلیل عدم رعایت مصوبات شورای عالی امنیت مبنی بر عدم درج مطالب التهاب‌آفرین واختلاف‌انگیز مستند به تبصره ۲ ماده ۵ قانون مطبوعات) در تاریخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۲

 2. بی نام می‌گه:

  نوروز; آیینی ملی و آمیخته با دین اسلام
  در همه جوامع روزی خاص با توجه به فرهنگ و تاریخ کشور به عنوان عید و یا آغاز سال در نظر گرفته شده است آیین ملی نوروز پس از ظهور اسلام حیاتی دوباره گرفت و با دعا و نیایش غنی شد.
  از پیشینه تاریخی نوروز اطلاعات دقیقی در اختیار نیست اما برخی مستندات تاریخی بیانگر آن است که جشن نوروز از هزاره سوم پیش از میلاد رایج بوده است . براساس تصاویر منقوش بر دیواره های تخت جمشید در این مکان نیز که یک مرکز آیینی ـ دینی بوده مراسم نوروز برگزار می شده است . گفته می شود بیشتر روایات اسطوره ای ـ افسانه ای ایران دوره پیشدادی را زمان پیدایی نوروز و جمشید چهارمین پادشاه پیشدادی را بنیانگذار نوروز و آیین نوروزی معرفی می کنند.
  براساس پژوهش هایی که برروی سنگ نگاره ها و کتیبه های به جای مانده از دوره هخامنشیان انجام شده مردم آن زمان به درستی با نوروز آشنا بوده و نوروز را به عنوان آیینی کهن به هنگام گردش سال جشن می گرفته اند. پادشاهان هخامنشی از تخت جمشید که محلی مقدس و مخصوص نیایش بود به هنگام نوروز برای برگزاری آیین های ویژه نوروزی و استقبال از نمایندگان اقوام و مردم مختلف استفاده می کردند. هر سال نمایندگان اقوام مختلف مادی عیلامی بابلی آشوری هندی تونسی و آفریقایی با پوشاک قومی ـ ملی خوددر تخت جمشید گرد می آمدند و نوروز و نو شدن سال را در کاخ آپادانا جشن می گرفتند و هدیه های خود را به پادشاه ایران اهدا می کردند.
  در سرزمین های اسلامی سه گونه عید در آغاز سال وجود داشت آغاز سال ایرانی یا شامی که مصادف با اوایل بهار بود آغاز سال قبطی (مصر) که به آخر اوت (نهم شهریور) می افتاد و آغاز سال هجری قمری که هر سال تفاوت می کرد. یک عید هم آغاز سال ایرانی قدیم بود که با شروع تابستان جشن گرفته می شد.
  پرهیز از خرافات تاکید اسلام
  اسلام و پیامبر گرامی آن در تایید یا رد سنن و آداب و رسوم ملی و مذهبی اقوام و جوامع دو شرط اساسی را همواره در نظر داشتند اول اینکه سنت های پذیرفته شده مبتنی بر خرافات و آئین های شرک بت پرستی ارزشها و قداست های غیرالهی نباشند و دیگر اینکه از سنت هایی نباشند که موجب وابستگی به بیگانه شوند و یا به نحوی استقلال مسلمانان را در ابعاد مختلف خدشه دار کنند.
  خاستگاه نوروز
  ابوریحان بیرونی در « آثارالباقیه » آورده است : نوروز یکی از بزرگ ترین جشن های ایرانیان است که از دیرباز در ایران برگزار می شده و آیین هایی خاص خود را داشته است.
  در مورد خاستگاه نوروز نظرات مختلفی وجود دارد. گروهی آن را به روزگار جمشید جم پادشاه کیانی و گروهی به دوره های پیش از این منسوب می دانند. این جشن از دیر باز تا کنون مراسم و آیین هایی داشته که برخی از آنها مانند خانه تکانی سفره هفت سین چهارشنبه سوری و زیارت اهل قبور در پنجشنبه آخر سال هنوز نیز در بین ایرانیان برگزار می شود.
  البته این جشن ها در گذشته به شکل های دیگری برگزار می شد. آنچه امروز ما از جشن های ایرانی می بینیم صورت تغییر یافته بر اساس شرایط روز آن است چون هیچ پدیده فرهنگی یکنواخت باقی نمی ماند و بیشتر پدیده های فرهنگی به مرور زمان تغییر می کنند.
  خمسه مسترقه
  بسیاری از محققان اعتقاد دارند تاجگذاری جمشید (که به روایتی بنیانگذار نوروز است ) در روز اول بهار بوده اما بعضی کارشناسان تاریخی فرضیه های دیگری را نیز ارائه کرده اند مثلا در زمان فردوسی براساس آنچه از اشعار وی بر می آید در پاییز جشن آغاز سال برگزار می شد. علت این امر شاید این بود که بر اساس تقویم گذشته ایرانیان هر دوازده ماه سال سی روز بود در آخر سال پنج روز اضافه می آمد که در اصطلاح به آن « گاهنبار » یا « خمسه مسترقه » یا « پنجه دزدیده » شده می گفتند. روز قبل از نوروز نیز بنا بر سنت روز مردگان بود. مردم در این روز به گورستان می رفتند و با گذاشتن سفره هفت سین و شستن گور درگذشته خود او را در جشن نوزایی طبیعت شریک می کردند. ( منبع روزنامه جمهوری اسلامی شماره ۹۴۲۴)

 3. نام شما... می‌گه:

  امیدوارم در این سال جدید سایت سلام دلفان که طلایه دار پایگاه های اینترنتی شهر می باشد حتی اگر بشود اندکی راه خودش رو از تندروهای جبهه پایداری -که حتی خانواده هایشان هم با آنها همفکر نیستند- جدا کند شما و همفکران تندروتان که از صبح تا شب کارتون شده تهمت و افترا کافیه یه سری به روزنامه کیهان و مقاله های برادر سردار اهل قلم! شریعتمداری بزنید که به گفته سایت تابناک به همه تهمت می زنه هر روز.و به قول رئیس جمهور دارای دژ پولادین هم هست و با وجود افترا های جور وا جور هیچکسی متعرض آن نمیشه.ولی کافیه یه روزنامه اصلاح طلب یه نقل قول بکنه فوری درش رو تخته می کنن و زندان و….برادران بدانید که صدا و سیما با بیش از بیست و چند هزار نفر پرسنل و رسانه های پر تعداد صوتی و تصویری به خاطر دروغ افکنی و اراجیف بافتن مورد نفرت اکثر مردم هست و این حرفا رو چهار ساله از شما گنده تر ها هم میگن ولی مردم چیز دیگه ای رو خواستن و به تفکر دیگه ای رای دادن و غالب مردم این تصورات بیمار گونه از فتنه و خودحق پنداری شما و جریانات امور رو نمی پذیرن و شما هم با این کار ها فقط آب در هاون می کوبید هویت شما کاسبین به خصوص در این ۸ سال برای همه هویدا شده و در باتلاقی فرو رفتید که هرچه بیشتر دست و پا بزنید بیشتر فرو می روید از ما گفتن بود با تایید نکردن این نظر هم دردی از شما دوا نخواهد شد فقط خواستم خودتون هم که شده این نظر رو ببینید تایید هم نکردید مهم نیست

 4. نام شما... می‌گه:

  روانبخش دروغگو:
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص توقیف هفته‌نامه «نه دی» توضیح داد: توقیف‌ها یا تذکرهای کتبی یا هر اقدامی در رابطه با روزنامه‌ها و نشریات ربطی به دولت ندارد.

  به گزارش ایسنا، وی افزود: هیئت نظارت بر مطبوعات هفت عضو دارد که شامل نماینده قوه قضاییه، مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی، حوزه علمیه و… است و وزارت فرهنگ و ارشاد و علوم فقط دو عضو از این مجموعه هستند؛ بنابراین تصمیمات بر اساس نظریات اکثریت است و این تصمیم بر اساس نظر اکثریت هیئت نظارت بر مطبوعات بوده است.

  وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: با توجه به تذکرات متعددی که به هفته‌نامه «نهم دی» که در سال گذشته داده شد و مورد توجه قرار نگرفت، هیئت نظارت تصمیم به توقیف گرفته است؛ البته بارها اعلام کرده‌ایم که به هیچ وجه راغب نیستیم نشریه‌ای توقیف شود و آخرین راه حل را توقیف می‌دانیم چون معتقدیم بسیاری از افرادی که در آن نشریه کار می‌کنند زندگی‌شان دچار مشکل می‌شود پس تلاش‌مان این است که حتی‌الامکان نشریه‌ای متوقف نشود.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار