سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 30797
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ۵۱۹ میلیارد ریال مستمری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد لرستان پرداخت شد
Print This Post

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان لرستان گفت: کمیته امداد در راستای فقرزدایی از جامعه و جهت خدمت رسانی به مددجویان تحت حمایت خود در سال گذشته ۵۱۹ میلیارد و ۱۰۱ میلیون و ۵۷۳ هزار ریال مستمری به تعداد ۱۹۱ هزار و ۲۶۷ نفر پرداخت کرده است.

به گزارش سلام دلفان، ولی اله منتظری ظهر سه شنبه در حاشیه دیدار با امام جمعه و فرماندار دلفان با تاکید بر اهمیت اشتغال و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت افزود: طی ۱۲ ماه گذشته هزار و ۱۱۱ فقره وام به ارزش ۶۴ میلیارد و ۱۱۹ میلیون ریال از محل بازپرداخت وام ها و تعداد سه هزار و ۵۴۸ فقره وام به ارزش ۱۶۵ میلیارد و ۷۶۵ میلیون ریال به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش عمران کمیته امداد امام (ره) استان افزود: فعالیت های عمرانی این نهاد شامل احداث مسکن مهر، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان است که در این راستا ۴۰۱ میلیارد و ۳۴۲ میلیون ریال برای ساخت و مقاوم سازی سه هزار و ۳۲۹ مسکن مددجویی تاکنون هزینه شده است.

۷۰۰۰ یتیم تحت حمایت خدمات کمیته امداد لرستان قرار دارند

مدیر کل کمیته امداد استان لرستان خدمات انجام شده توسط کمیته امداد در بخش خدمات بیمه تامین اجتماعی را گامی مهم در جهت رفع مشکلات مالی مددجویان عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا نیز ۹ هزار و ۷۰۰ خانوار با هزینه ای بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند شده اند.

وی ادامه داد: همچنین جهت پرداخت کارت ها و سبدهای غذایی به سه هزار کودک دچار سوء تغذیه مبلغ ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

منتظری با اشاره به اینکه در حال حاضر هفت هزار و ۱۰ یتیم زیر ۱۸ سال تحت حمایت خدمات کمیته امداد در استان هستند افزود: تاکنون توسط ۱۹ هزار و ۳۴ حامی خیراندیش بیش از ۷۱ میلیارد و ۲۵۵ میلیون ۴۹۵ هزار ریال کمک های نقدی و غیر نقدی در بین این تعداد یتیم تحت پوشش توزیع شده است.

وی ادامه داد: در راستای فرهنگ سازی برای ازدواج آسان جوانان و کمک مالی به نوعروسان و تازه دامادان تحت حمایت تعداد سه هزار و ۲۶۰ مورد جهیزیه به ارزش ۲۶ میلیارد و ۸۴۹ میلیون و ۴۷۸ هزار ریال به این نوعروسان پرداخت شده است.

بهره مندی ۴ هزار مددجوی لرستانی از خدمات مشاوره حقوقی

وی همچنین به خدمات حقوقی این نهاد اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد چهار هزار و ۳۱۶ مددجوی دارای مشکلات حقوقی از خدمات مشاوره ای و حقوقی این نهاد بهره مند شده اند.

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) لرستان از پرداخت ۱۴۶ میلیارد و ۴۹۵ میلیون و ۷۲۴ هزار ریال تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان این استان خبر داد و افزود: یکی از اقدامات این نهاد در جهت برطرف کردن مشکلات ضروری مددجویان پرداخت وام قرض الحسنه بوده که تاکنون به ۹ هزار و ۴۴۴ نفر پرداخت شده است.

منتظری با اشاره به اینکه ۵۸ هزار مددجوی تحت پوشش این نهاد از خدمات بیمه ای بهره مند هستند افزود: ۵۴ میلیارد و ۶۷ میلیون ریال در جهت پرداخت حق بیمه خدمات بیمه تامین اجتماعی مددجویان کمیته امداد هزینه شده است.

وی رویکرد فرهنگی این نهاد یکی از رویکردهای مهم و اساسی در راستای بالا بردن سطح آگاهی مددجویان برشمرد و اظهار داشت: در این راستا نیز تعداد هفت هزار و ۳۳ دانشجو و تعداد ۱۵ هزار و ۹۳۵ دانش آموز تحت حمایت های فرهنگی این نهاد مقدس هستند.

وی آموزشهای خانواده ها را گامی موثر در جهت ارتقای شان خانواده های کمیته امداد امام (ره) عنوان کرد و افزود: ۴۲ هزار نفر از آموزش های خانواده در قالب جلسات و کلاس های مختلف بهره مند شده اند.

۱۰۵ نخبه علمی و فرهنگی مورد حمایت کمیته امداد قرار دارند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان لرستان برگزاری اردوهای زیارتی، سیاحتی را از دیگر سرفصل های حوزه فرهنگی این نهاد عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا نیز تعداد سه هزار و ۲۵۱ دانش آموز و دانشجوی و همچنین ۷۵۵ سالمند تحت حمایت از این اردوها استفاده کرده اند.

منتظری با اشاره به اینکه برای ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان در سال ۹۲ بیش از ۶۷ میلیارد و ۸۱۵ میلیون و ۴۶۳ هزار ریال هزینه شده است افزود: طرح نظام جامع آموزشی تربیتی خانواده در زمینه های اقتصادی، احکام، اخلاق، نماز، قرآن، مسائل اجتماعی و …برای مددجویان برگزار شده است.

وی عنوان کرد: همچنین بالغ بر ۴۰۰ کارگاه آموزشی جهت آموزش و غنی سازی اوقات فراغت بیش از ۱۰ هزار نفر برگزار شده است.

منتظری با اشاره به تخصص گرایی و ارائه آموزش های متناسب با نیاز مددجویان و ارائه خدمات مشاوره ای، عنوان کرد: از ۱۹ هزار و ۹۸۴ واقعه ازدواج به ثبت رسیده در میان مددجویان ۳۱۸ مورد منجر به طلاق شده که نشان دهنده تاثیر مثبت جلسات مشاوره ای بوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد هفت هزار و ۳۳ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی از حمایت های کمیته امداد بهره مند هستند افزود: از این تعداد ۲۸۶ نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند و همچنین ۱۰۵ نخبه علمی فرهنگی و دینی مورد حمایت این نهاد قرار دارند.

منبع: مهر

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار