سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31965
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
خانه » اخبار برتر » مانکنهای ثـابـتی که تبدیل به مانکن متــحرک می شوند
Print This Post
اختصاصی سلام دلفان

حجاب و رعایت موضوعات اخلاقی از دستورات دین مبین اسلام برای بشریت است و ما ایرانیان همواره در طول تاریخ به رعایت اخلاقیات و حجاب شهرت داشته‌ایم که این موضوع در اسناد مختلف وجود دارد. حجاب برای زنان و دختران امنیت ایجاد می‌کند

گروه فرهنگی سلام دلفان- یکی از موضوعاتی که مقدمه آسیب‌های اجتماعی و وقوع جرم در جامعه به شمار می رود، وجود افراد بدحجاب با ظاهر تحریک‌کننده است.

امروزه در ویترین‌ برخی از فروشگاه‌های لباس شهرمان شاهد مانکن‌هایی با ظاهر نامناسب هستیم ، این ظاهر نامناسب که برتن این مانکن‌ها پوشانده شده است، توسط برخی از دختران و زنان خریداری می‌شود و تبدیل به مانکن‌های متحرک در خیابان‌ها می‌شوند.

DSC00750

مانکن‌های جاندار و زنده ای که با آرایش غلیظ و غیرمتعارف و نیز لباس‌های جلف و ضد فرهنگی، مأموریت مانکن‌های بی‌جان را تکمیل می‌کنند. متأسفانه این مانکن‌ها هر روز بی‌حیاتر از روز گذشته می‌شوند؛ این روزها باید با شرم و حیا به ویترین بعضی از مغازه‌ها نگاه کرد!

DSC00755

زیرا با مانکن های بی‌جانی مواجه می‌شویم که با ژست‌های نا بهنجار ، لباس‌های رنگارنگ، مدل‌های متنوع و پوششی عجیب و غریب آراسته شده اند . مانکن‌هایی که به برخی از شهروندان بسیار شباهت داشته و با لباس‌ها و آرایشی کورکننده در بازار رقابت، وسیله‌ای برای جذب هر چه بیشتر مشتریان و رهگذران شده‌اند.

DSC00758

رهگذرانی که با دیدن ویترین‌ها و مانکن‌ها به خریدن لباس تشویق می‌شوند. این ویترین‌ها به‌نوعی الگوهای نامناسب ،تحریک‌کننده و بدحجابی را تبلیغ می کنند که خطری برای سلامت اخلاقی در جامعه و جوانان محسوب می‌شوند. که از آن جمله می‌توان به بلوغ زودرس و تحریک جنسی پسران و دختران که از مقابل این مانکن‌ها عبور می‌کنند اشاره کرد.

DSC00756

نهادهای اقتصادی و تولیدی برای فروش هر چه بیشتر و سودآوری کلان هر روز شیوه جدید و نوینی را ابداع کرده و به جامعه عرضه می‌کنند. در زمینه پوشاک از آنجا که کشورهای غربی الگوی جهانیان قرار گرفته‌اند و آمار مصرف پوشاک غربی همواره پیشتاز پوشاک کشورهای دیگر بوده است، کشور ما نیز متأسفانه در تهاجم ناتوی فرهنگی و جنگ نرم با هدف تغییر سبک زندگی در این مسیر قرار گرفته است.

DSC00746

در تغییر سبک زندگی، پوشاک، پیرایش و آرایش وحتی سبک غذا خوردن در فیلم وسریال و در واقعیت مورد هجوم قرار می‌گیرد و تغییرات اساسی در شیوه‌های زیستن ،مورد توجه تهاجم جنگ نرم فرهنگی است. به عقیده ی کارشناسان از لحاظ علمی، استفاده از سوژه‌های تصویری بیشترین تاثیر را بر مغز انسان می‌گذارد و چشم انسان با دیدن تصاویر، صحنه‌ها را در ناخودآگاه ضبط می‌کند.

DSC00744

وقتی استفاده از لباس‌های نامناسب از طریق ویترین مغازه‌ها تبلیغ می‌شود، افراد به‌تدریج در مقابل بد بودن این نوع پوشش حساسیت خود را از دست می‌دهند و این زنگ خطری برای ماست.

اما سوال اینجاست که مسئول این نمایش هرروزه بی‌حیایی و اشاعه فحشا در ویترین فروشگاه‌ها و داخل آن و درنتیجه فروش اجناس موجود به عده‌ای فرصت‌طلب یا بی‌مبالات برای جولان در معابر کیست ؟

 1. صرفاً جهت اطلاع آقای ….، ریاست محترم …. دلفان، که قبلاً که کاره ای نبودند، خیلی دغدغه ی مذهبی داشتند. حالا که رئیس هستند و همه کاره، نمیدونم بازهم دغدغه دارند یا میز ریاست با او هم چنان کرده که با فلانی و فلانی و فلانی…

 2. نام شما... می‌گه:

  شکر خدا تمام مشکلات اقتصادی حل شده همه چی گل و بلبله و فقط مونده مشکل مانکن های پلاستیکی که باعث تحریک جوانانه!!!!!!!!!!
  کلا با خودتون چند چندید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. نام شما... می‌گه:

  اینجا ایرانه
  اینجا دلفانه
  مارو چه به غرب
  مارو چه به لخت بازی اونور آب
  غربیا شاید فردا سم بخورن
  مام باید بخویم؟
  وژداناً لک باشیم همین!
  غــــیــرتـــــی

 4. ساماندهی این وضعیت نامناسب، وظیفه ی اتاق اصناف دلفان است.

 5. نام شما... می‌گه:

  برخورد با چنین مواردی وظیفه اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی است

 6. لک روشن فکر می‌گه:

  واقعا قشنگ بودن.کسی که از دیدن زیبایی ناراحت بشه!!!!این ور و اون ور آب نداره!همش زمین خداست.

 7. بچه شیعه می‌گه:

  یکی بیاد بگه پس این رئیس اماکن کجاست که به اینا گیر نمی ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. نام شما... می‌گه:

  آقای جهانی مدیر آموزش و پرورش مسول انکاره

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار