سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3350
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » خیلی ها دین داری شان را مدیون آیت الله کاظمی می دانند/ از مسئولین می خواهیم مدارس، دانشگاه ها و خیابان ها را به نام این شخصیت نامگذاری کنند/ اگر از ایشان تجلیل نکنیم باید در تقوای خودمان شک کنیم
Print This Post
امام جمعه دلفان در تجلیل از مقام علمی، سیاسی و فقهی آیت الله شیخ فرج الله کاظمی(ره)؛
خطیب جمعه دلفان در تجلیل از مقام علمی، سیاسی و فقهی مرحوم آیت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی گفت: از مسئولین می خواهیم تا مدارس، دانشگاه ها و خیابان ...

خطیب جمعه دلفان در تجلیل از مقام علمی، سیاسی و فقهی مرحوم آیت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی گفت: از مسئولین می خواهیم تا مدارس، دانشگاه ها و خیابان ها را به نام این عالم ربانی نامگذاری کنند و اگر در این مسئله کوتاهی کنیم باید در تقوای خودمان شک کنیمبه گزارش سلام دلفان، “حجت الاسلام والمسلمین محمّدتقی صرفی پور” در خطبه دوم آخرین نمازجمعه سال ۱۳۹۰ به سالگرد رحلت یکی از مفاخر استان لرستان و شهرستان دلفان؛ حضرت آیت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی اشاره کرد و گفت خیلی ها می گویند ما دین داری مان را مدیون ایشان هستیم و اگر ایشان سالها در استان های همجوار(ایلام، کرمانشاه، لرستان، همدان) مجاهدت نمی کردند معلوم نبود وضع دین داری این منطقه به کجا می رسید.

وی با اشاره به عنایت ویژه این عالم ربانی در مبارزه با خرافات اظهار داشت: در خاطرات ایشان آمده که در بعضی از روستاهای لرستان مردم خون گوسفندی را که سر می بریدند می خوردند و ایشان با مسائلی از این قبیل مبارزه می کردند.

خطیب جمعه دلفان در ادامه، به بعد سیاسی و مبارزاتی این مجاهد نستوه نیز پرد اخت و خاطرنشان کرد: ایشان در عین حالی که در مسائل فقاهت و اجتهاد در مقام والایی قرار داشتند، مبارزات سیاسی با رضاخان هم داشتند و در زمان رضاخان با شهید مدرس همسنگر بوده اند.

وی ادامه داد: بعد از رضا خان هم در زمان محمّدرضا مخلوع همسنگر آیت الله کاشانی و نواب صفوی بودند و هم چنین در اطلاعیه ای که به امضای ایشان و بعضی از علما منتشر شده، از مبارزات امام امّت هم حمایت کرده اند تا اینکه در سال ۱۳۴۱ در کربلا از دنیا رفتند و ایشان را در وادی السلام نجف اشرف دفن نمودند.

 وی خطاب به مردم گفت: ان شاء الله آنهایی که به نجف و قبرستان وادی السلام مشرف می شوند، قبر چند عالم را زیارت کنند یکی آیت الله کاظمی و یکی هم آیت الله قاضی که شخصیت هایی چون آیت الله طباطبایی را تربیت کرده.

حجت الاسلام صرفی پور همچنین به خانواده آیت الله کاظمی(ره) نیز اشاره کرد و اظهار داشت: تعدادی  از خانواده ایشان روحانی هستند از جمله آیت الله شیخ محمّدرضا کاظمی، مرحوم حجت الاسلام شهید عبدالله کاظمی و مرحوم حجت الاسلام شیخ محمّدقلی کاظمی که برادران ایشان هستند و نیز فرزندان ایشان؛ حجت الاسلام حاج شیخ احمد کاظمی و حجت الاسلام علی آل کاظمی که دو دوره نماینده این شهرستان بوده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید تجلیل از این عالم ربانی تحت تأثیر مسائل جناحی و سیاسی قرار گیرد با اشاره به آیه: ” وَمَن یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقْوَى الْقُلُوبِ” (تعظیم شعائر الهى نشانه تقواى دلها است) تأکید کرد که اگر از ایشان تجلیل نشود باید نسبت به تقوای خودمان شک کنیم.

امام جمعه دلفان در همین راستا افزود: از مسئولین می خواهیم مدارس دانشگاه ها و خیابان ها را به نام این شخصیت نامگذاری بکنند تا نام و یاد ایشان همیشه در این شهرستان باقی باشد.

  1. زنده باد اماجمعه شریف دلفان . چند سال باید می گذشت تا در زادگاه عارفی بزرگ ، نامی از ایشان برده شود؟

  2. حسن می‌گه:

    این را اولین با اقای سرهنگ مرادی در یادواره شهدای گلباغی بیان کردند که خیلی ها بدشان امد و بهشون بر خورد

  3. امين می‌گه:

    چون فکر میکرد با این کار ۹۰ درصد آراء انتخابات رو خواهد داشت !!!!!!!!

  4. علي می‌گه:

    در همه جای دنیا و همه شهرهای بزرگ ایران ، مردم و مسئولین سعی می کنند حرمت مفاخر و بزرگان خود را داشته باشند و برای آنها مراسم و نکوداشت برگزار کنند. این نخستین بار است که امام جمعه محترم دلفان ( که جدیدالانتصاب) هستند چنین سخنان شیوایی مطرح می کنند. واقعیت آنستکه آیت الله کاظمی به گردن مردم این دیار حق معنوی دارد و باید یاد این عالم با تقوی را زنده کرد. متاسفانه دسته بندیهای طایفه ای ناشی از انتخابات به جایی رسیده که مسئولین استان را از برخی وظایف خود باز می دارد. پیشنهاد می کنم مراسم بزرگداشت این عالم ربانی در زادگاه ایشان ( شهر دلفان ) یا مرکز استان برگزار گردد و مطمئنم با استقبال بالایی مواجه خواهد شد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار