سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3359
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » سینمای تعطیل نورآباد احیا گردد
Print This Post
درخواست امام جمعه از مسئولین؛
سلام دلفان- امام جمعه دلفان در خطبه های نمازجمعه با تشکر از اقدام نیروی انتظامی در برخورد با قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر از آنان خواست که تا از بین ...

سلام دلفان- امام جمعه دلفان در خطبه های نمازجمعه با تشکر از اقدام نیروی انتظامی در برخورد با قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر از آنان خواست که تا از بین رفتن تمام فروشندگان مواد مخدر در نورآباد به مبارزه خود ادامه دهند. وی خواستار احیای سینمای تعطیل نورآباد نیز شد.

به گزارش خبرنگار ما “حجت الاسلام محمّدتقی صرفی پور” با تبریک فرارسیدن سال نو، عید نوروز را مورد تأیید اسلام دانست و خاطرنشان کرد که اسلام حتی اعمالی را نیز برای ورود به آن توصیه نموده است.

وی با اشاره به دعای تحویل سال نو اضهار داشت یکی از معانی دعای “حول حالنا” این است که انسان در جهت مثبت تغییر بکند.

وی دور شدن از رسم و رسومات خرافی را یکی دیگر از معانی این دعا دانست و افزود: نتیجه این رسم و رسومات خرافی این است که جوانانی که ازدواج می کنند تا سال ها بعد باید قسط بدهی های مربوط به ازدواجشان را بپردازند. وی ابراز تأسف کرد این مسئله باعث شده است شاهد این باشیم که جوان به ما مراجعه کنند و بگویند اجازه هست نزول بگیریم؟

وی تأکید کرد در هیچ جای اسلام پیدا نمی شود که بر سخت گیری در ازدواج توصیه شده باشد بلکه همواره بر ازدواج آسان تأکید شده است.

امام جمعه دلفان در بخش دیگری از خطبه های  آخرین نمازجمعه سال 90 به تعطیلی سینمای شهر و لزوم فعال شدن مجدد آن اشاره کرد.

وی اظهار داشت: جوانان ما ساعت ها وقتشان را در قلیانی ها سپری می کنند و یکی از دلایلش این است که سرگرمی ندارند.

وی با اشاره به لزوم فراهم نمودن سرگرمی های سالم برای جوانان خاطرنشان کرد: سینمای این شهر 15 سال است که تعطیل است در حالی که اگر فعّال باشد و فیلم هایی با آثار تربیتی مثبت پخش کند روزانه تعداد قابل توجهی از جوانان را به خود مشغول می کند.

حجت الاسلام صرفی پور یکی دیگر از تفریحات سالم برای جوانان را بازی و ورزش های محلّه ای دانست و از منسوخ شدن این آیین سنتی ابراز تأسف کرد.

وی در ادامه از مسئولین درخواست کرد تا نسبت به احیای سینمای شهر و همچنین بازی ها و ورزش های محلّه ای اقدام کنند.

خطیب جمله دلفان در ادامه، به برخورد نیروی انتظامی با قاچاقچیان و فرشندگان مواد مخدر و دستگیری 15 نفر از آنان اشاره کرد و ضمن تشکر و قدردانی از نیروی انتظامی و دادگستری اظهار داشت: از این دستگاه ها می خواهیم مبارزه خود را تا از بین بردن تمام موادفروشان این شهر ادامه دهند و بدانند که مورد حمایت همه مردم مخصوصاً نمازگزاران هستند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها از مردم دلفان به خاطر پرداخت 900 میلیون زکات در سال 90 و کسب مقام اوّل در بین شهرهای استان تشکر کرد و اظهار داشت این مبالغ صرف مساجد، خانه های عالم و امثالهم شده است.

 وی همچنین از اداره ارشاد به خاطر دعوت از قاری بین المللی و برگزاری محفل انس با قرآن تشکر کرد و ضمن توصیه به تکرار چنین دعوت هایی خاطرنشان کرد از مردم توقع داریم وقتی جلسات انس با قرآن تشکیل می شود حضور پرشور داشته باشند.

وی افزود: اگر بتوانیم فرهنگ قرآن را در این شهرستان اشاعه بدهیم شاید دیگر نیازی به نیروی انتظامی برای برخورد با قاچاقچیان نباشد. وقتی در منطقه ای قرآن حاکم شد، خود به خود آسیب های اجتماعی و اخلاقی برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام صرفی پور اشاره ای هم به مسئله بیداری اسلامی کرد و اظهار داشت: بیداری اسلامی مخصوصاً در شبه جزیره حجاز و عربستان و کشورهای همسایه نشان دهنده آن است که دوران آل خلیفه ها و آل سعودها و سلاطین  تمام شده و ملت ها اسلام را می خواهند.

وی افزود: حتی اگر این انقلاب ها در بعضی از کشورها به نتیجه هم نرسد ولی همینکه جهانیان می بینند که در استبداد حکومت عربستان مردم اینچنین به خیابان ها می آیند این خود پایه تحول بزرگی در آینده خواهد بود.

 وی با بیان اینکه مردم باید برای به ثمر نشستن این انقلاب ها دعا کنند اظهار داشت: سید حسن نصرالله فرمودند یکی از مهمّ ترین علل پیروزی ما در جنگ 33 روزه، دعای مسلمانان مخصوصاً مردم ایران و مخصوصاً آیت الله بهجت بود.

خطیب جمعه دلفان در بخش “سخنی با جوانان” گفت: امیرالمؤمنین( ع) می فرمایند هر روزی که در آن گناه نباشد عید است و به جوانان توصیه می کنیم که مواظب باشند که خدای ناکرده با انجام گناه چشم و گوش و… عید خود را به عزا تبدیل نکنند.

وی در پایان با بیان اینکه برخی ها از این ایّام سوء استفاده می کنند و سی دی های مبتذل را کنار خیابان ها به فروش می رسانند ضمن اینکه خواستار برخورد نیروی انتظامی با آنان شد، افزود: درست است که عید است امّا مجوزی برای گناه صادر نشده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار