سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3374
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » وقتی عشایر دلفان به دستور آیت الله کاظمی(ره) هرسین را محاصره می کنند!
Print This Post
... مرحوم آيت الله كاظمي  بلافاصله به سران عشاير فاميل و وابستگان از طوائف ايتيوند و اولادقباد  پيغام ميدهند كه افراد مسلح ،هرسين را محاصره كنند و در صورت لزوم ...

… مرحوم آیت الله کاظمی  بلافاصله به سران عشایر فامیل و وابستگان از طوائف ایتیوند و اولادقباد  پیغام میدهند که افراد مسلح ،هرسین را محاصره کنند و در صورت لزوم از حکومت انتقام بگیرند.

سلام دلفان- رژیم پهلوی برای خلع لباس طلاب و فضلای حوزه دستور می دهد هر جا کسی را با عبا و عمامه دیدند خلع لباس کنند و از او تعهد بگیرند که دیگر لباس روحانبت نپوشد و تنها یک گروه که از طرف مرحوم آیت الله نایینی و آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی دستخط اجتهاد داشته و فرمانداری قم آن را تایید کرده باشد مجاز به استفاده از لباس می باشند.

در این رابطه حاکم وقت هرسین مرحوم آیت الله حجتی که دارای گواهی اجتهاد از آیت‌ الله نایینی و آیت الله ابوالحسن اصفهانی بوده، اما کسی این گواهی را به فر مانداری قم جهت صدور جواز عمامه نداده بود دستگیر و خلع لباس می کنند. در پی این اقدام، مرحوم آیت‌الله حجتی با حالتی اندوهگین وارد منزل مرحوم آیت الله کاظمی می شود که ایشان بلافاصله به سران عشایر فامیل و وابستگان از طوائف ایتیوند و اولادقباد  پیغام میدهند که افراد مسلح ،هرسین را محاصره کنند و در صورت لزوم از حکومت انتقام بگیرند.

یکصد سوار مسلح به سرکردگی مرحوم امان الله خان کاظمی {که بعد ها در سال ۱۳۰۷در پی مبارزات مسلحانه با رژیم پهلوی در منطقه محراب کوه پس  از دستگیری خانواده اش توسط رژیم ،به همراه چند تن از سران عشایر لرستان اعدام میشود، }

ارتفاعات شهر هرسین را محاصره نموده و منتظر دستور آیت الله کاظمی می شوند و ایشان چند نفر را به محل استقرار حکومت هرسین میفرستند که یا عمامه و لباس این عالم محترم را پس داده و از ایشان عذر خواهی کنند یا پاسگاه هرسین ،تصرف و شخص حاکم دستگیرو مسببین  را مجازات میکنیم  که حاکم هرسین ،مجبور به عذر خواهی و تحویل لباس این روحانی جلیل القدرمی شود .

پس از این مأموریت پیروزمندانه عشایر که به دستور آیت الله کاظمی صورت پذیرفته بود، با انجام یک مانور مسلحانه و تیر اندازی هوایی هرسین را ترک و به نورآباد بر می گردند.

منبع: سایت علی آل کاظمی

  1. مسعود می‌گه:

    در مورد شخصیت امان الله خان کاظمی اگر اطلاعاتی دارید منتشر کنید

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار