سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34225
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اطلاعات جدیداز بزرگترین تجمع تروریست‌ها
Print This Post

بر اساس گزارش منتشر شده، از ۲۴۵ هزار تروریست بیگانه در سوریه حدود ۹۶ هزار نفر باقی مانده‌اند. عربستان سعودی جایگاه اول ارسال تروریست‌های بیگانه و تونس جایگاه اول در ارسال زنان به سوریه را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش سلام دلفان، پایگاه خبری «سوریه الان» نوشت: یک مرکز آمریکایی به تازگی تحقیقی پیرامون تعداد تروریست‌های بیگانه در سوریه از زمان آغاز درگیری‌ها در این کشور تا ۳۱/۱۲/۲۰۱۳ انجام داده و نتایج آن رامنتشر کرده است.

بر اساس تحقیق انجام شده، تعداد کل تروریست‌ها از آوریل ۲۰۱۱ تا دسامبر ۲۰۱۳ به ۲۴۵ هزار نفر می‌رسد از این تعداد ۵۸ هزار نفر کشته شده‌اند، ۸۲ هزار نفر سوریه را ترک کرده‌اند، ۱۲ هزار نفر مفقود هستند و ۹۶ هزار نفر دیگر آنها در حال حاضر در قالب گروه‌های تروریستی داعش و النصره و دیگر گروهک‌ها در حال جنگ علیه نظام سوریه هستند.

منتشرکنندگان این تحقیق در ادامه اعلام می‌کنند بزرگترین تجمع تروریست بیگانه در یک کشور در مورد سوریه اتفاق افتاد و ۸۷ تابعیت مختلف به این کشور آمدند. بیشترین حضور همزمان تروریست‌های بیگانه مربوط به تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۳ و با تعداد بالغ بر ۱۴۳ هزار نفر بود.

۱۲۷۶۰ نفر از این تروریست‌ها دارای تابعیت‌های آمریکایی و اروپایی بوده‌اند که ۲۰۸۳ نفر آنها به کشورهایشان بازگشتند و از ۵۷۴ نفر آنها سلب تابعیت شد.

عربستان سعودی جایگاه اول ارسال تروریست‌های بیگانه در سوریه را به خود اختصاص داد ۱۹۷۰۰ تروریست از عربستان بوده‌اند که در حدود ۴۰۰۰ نفر آنها کشته شدند.

اما تونس در ارسال زنان به سوریه جایگاه اول را به خود اختصاص داده است؛ ۹۶ زن تونسی به سوریه آمده‌اند که ۱۸ نفر آنها کشته شدند، این زنان برای شرکت در جهاد نکاح به سوریه آمده‌اند.

اما دولت‌های عرب خلیج [فارس] به جز عمان، ۳۴ میلیارد دلار به تروریست‌های مسلح کمک کرده اند؛ قطر ۱۳ میلیون دلار، عربستان ۱۱ میلیون دلار و سایر مبالغ مربوط به دیگر کشورهای عرب خلیج [فارس] است.

تروریست‌های چچنی ورزیده ترین آنها و تروریست‌های عربستانی کم‌تجربه ترین آنها و تروریست‌های لبنانی جنگاورترین بوده‌اند. ارتش ترکیه حدود ۲۴۷ سرباز و افسر خود را در جریان شرکت مستقیم در جنگ سوریه از دست داد افرادی که کشته شدن آنها در سوریه فاش نشد و به عنوان قربانیان عملیات‌های آموزشی و یا قربانیان حمله های حزب کارگر کردستان دفن شدند.

اولین شرکت یک تروریست بیگانه در جنگ سوریه در تاریخ ۱۰/۴/۲۰۱۱ و مربوط به یک تروریست از «عکار» لبنان است . بیمارستان‌های ترکیه بیشترین قاچاق تجارت اعضای انسان در جنگ سوریه را انجام داده‌اند.

 

منبع: فارس

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار