سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34580
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جابه‌جایی ۵ میلیارد نفر توسط مترو تهران
Print This Post

مدیر هماهنگی اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) در ایران گفت: مترو تهران تاکنون حدود ۵ میلیارد مسافر را جابه جا کرده و در زمینه مصرف سوخت توانسته حدود ۱ میلیارد دلار صرفه جویی را محقق کند.

به گزارش سلام دلفان، دکتر منتظری با بیان این مطلب بیان کرد: به ازای هر سفر با مترو ۶۵/۰ لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین انجتم می شود که با احتساب تحقق ۵ میلیارد جابه جایی توسط مترو تهران تاکنون حدود ۱ میلیارد دلار صرفه جویی در مصرف بنزین صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هر خط مترو حدود ۲۰ کیلومتر طول دارد و ساخت هر کیلومتر مترو نیز حدود ۵۰ میلیون دلار هزینه می برد با صرفه جویی ۱ میلیارد دلاری در مصرف سوخت می توان گفت که هزینه احداث یک خط مترو تاکنون به دست آمده است.منتظری تصریح کرد: توسعه خطوط مترو علاوه بر اینکه سفرهایی ایمن، آسان، سریع و راحت را برای شهروندان محقق می کند کاهش ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی و خسارتهای ناشی از آن را به دنبال دارد.

مدیر هماهنگی اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی در ایران با بیان اینکه توسعه مترو امروز یکی از مطالبات اصلی شهروندان تهرانی محسوب می‌شود گفت: توسعه خطوط مترو در تهران طی سالهای اخیر قابل توجه بوده است.

منبع: مهر

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار