سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34680
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شریعتمداری: صدور قطعنامه متوقف شد
Print This Post

معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: ماشین تولید و صدور قطعنامه ضد منافع و مصالح ملت ایران در سایه تدابیر و سیاست های منطقی دولت یازدهم، متوقف شده است.

به گزارش سلام دلفان، ˈمحمد شریعتمداریˈ روز شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی لرستان ، افزود:با توجه به دیپلماسی فعال و موثر دولت تدبیر و امید، شاهد بروز شکافی عمیق در روند صدور و اعمال تحریم های اقتصادی ضد نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم.وی با بیان اینکه تحریم ها مشکلاتی را برای اقتصاد کشور ایجاد کرد، اظهار کرد: کاهش فروش دو میلیون و100 بشکه نفت ایران در روز، به یک میلیون و 300 بشکه، به طور طبیعی مشکلاتی را به لحاظ مالی و درآمد برای دولت و کشور بوجود آورد.

معاون اجرایی رییس جمهوری افزود: با وجود تمامی این مشکلات، هیمنه تحریم های غرب ضد ایران اسلامی شکسته، و ماشین تولید قطعنامه ها نیز متوقف شده است.

شریعتمداری، با توجه به سیاست ها و برنامه های دولت برای رفع مشکلات اقتصادی مردم و کشور، گفت: توجه به موضوع مهم ایجاد و برقراری توسعه متوازن و اجرای اصل 48 قانون اساسی با هدف استفاده از امکانات و ثروت کشور، برای بهره مندی همه اقشار مردم از امکانات، از اولویت های محوری و اصلی دولت تدبیر و امید است.

وی با اشاره به شاخص های جدید اقتصاد ایران با عنوان شاخص های اقتصاد مقاومتی براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، افزود: اجرای این سیاست ها همگی در راستای ایجاد ثبات و رونق در عرصه اقتصادی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای این سیاست ها شاهد افزایش بهره وری در کشور خواهیم بود، اظهارکرد:اجرای این سیاست ها موجب غلبه بر مشکلات ناشی از تحریم ها و کسب موفقیت های بیش از پیش کشور در عرصه اقتصادی می شود.

معاون اجرایی رییس جمهوری افزود: تنظیم برنامه ششم توسعه کشور، از برنامه های مهم و محوری دولت یازدهم در حوزه رشد و توسعه اقتصادی است که با استفاده از دیدگاه های علمی و کارشناسی نخبگان و صاحبنظران تهیه و تنظیم خواهد شد.

شریعتمداری در ادامه با بیان اینکه اکنون دو هزار و 668 طرح و پروژه عمرانی نیمه تمام در لرستان وجود دارد، اظهار کرد: برای اجرا و تکمیل این پروژه های عمرانی به 19 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود:حدود 59 درصد از منابع این طرح ها محقق نشده که به همین دلیل قیمت تمام شده برای اجرای این پروژه های عمرانی نیز افزایش چشمگیری یافته است.

وی در خصوص پروژه های نیمه تمام استان های کمتر برخوردار کشور گفت: نمی توان نسخه واحدی را برای پروژه هایی دارای کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور ارایه کرد؛ اما باید برای استان های کمتر توسعه یافته مانند لرستان که با نرخ بالای بیکاری روبه رو هستند، برنامه ریزی جامع، اصولی و کارشناسی در دستور کار قرار گیرد.

شریعتمداری با اشاره به وجود معضل جدی بیکاری و محرومیت و عقب ماندگی در لرستان، اظهار کرد: لرستان از اولویت های جدی دولت تدبیر و امید در زمینه خدمت رسانی به مردم و رشد و توسعه است.

وی با تاکید بر اینکه لرستان همچنان خسارت ها و صدمات ناشی از جنگ را به دوش می کشد، افزود: حملات گسترده و مستمر هوایی و موشکی دشمن به این استان، موجب خروج استعدادهای زیادی از لرستان و بروز محرومیت ها و مشکلات گسترده ای برای این استان شده است.

معاون اجرایی رییس جمهوری نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش را از راهکارهای مهم برای رفع معضل بیکاری عنوان کرد و گفت: دراین زمینه شناسایی دقیق مطالبات به عنوان یک هنر مدیریتی باید مورد توجه قرار گیرد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه لرستان دارای 140 هزار نیروی تحصیل کرده بیکار است، گفت: رفع مشکل بیکاری در لرستان به عنوان نخست استان بیکار کشور، از دغدغه های اصلی دولت تدبیر و امید است.

به گفته وی، شکوفایی بخش کشاورزی لرستان با تامین و توسعه زیرساخت ها با توجه به ظرفیت عظیم بخش کشاورزی آن، نقش تعیین کننده ای در کاهش آمار بیکاری این استان دارد.

شریعتمداری افزود:از سیاست های جدی دولت، شناسایی و رفع محرومیت ها و مشکلات استان های کمتر توسعه یافته است که تحقق این مهم نیازمند همراهی و همکاری مدیران و مسوولان اجرایی در این استان هاست.

وی با تاکید بر اینکه نگاه توسعه ای نباید مبتنی بر بودجه عمومی باشد، اظهار کرد: دراین زمینه باید از تمامی ظرفیت ها و داشته های اجرایی کشور در حوزه های مختلف با بهترین بهره وری از منابع و قابلیت های موجود، استفاده شود.

شریعتمداری گفت: از سوی دیگر باید سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت سرمایه گذاران همسو با اهداف و برنامه های دولت در مسیر توسعه کشور باشد و دراین زمینه می توان از ظرفیت قرارگاه ها، بنیاد ها ، شرکت ها و نهادهای متصل به دولت در مجموعه حاکمیتی کشور به عنوان یک ظرفیت عظیم به خوبی استفاده کرد.

معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به رویکرد محوری دولت تدبیر و امید برای جلب مشارکت و حضور جدی بخش خصوصی در مسیر توسعه و پیشرفت کشور، افزود: نگاه مشارکت جویانه به بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش در عرصه اقتصادی، گام موثری برای بهره مندی از توانمندی ها و افزایش ظرفیت ها در راستای رشد و توسعه اقتصادی و همه جانبه کشور است.

شریعتمداری گفت:وجود حدود سه درصد از ذخایر سنگ های تزیینی جهان در لرستان، یک ظرفیت و قابلیت بسیار بالا برای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور و استان و نشانه ای برای شناخت و استفاده از ظرفیت های عظیم موجود در سطح کشور است.

به گفته وی، باید از ظرفیت های موجود در استان های مختلف کشور از جمله لرستان در حوزه های کشاورزی، گردشگری، معادن، حمل و نقل و محیط زیست برای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور استفاده بهینه شود.

معاون اجرایی رییس جمهوری به وجود خطوط 600 کیلومتری انتقال گاز و نفت خام در لرستان اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت ها برای رشد و شکوفایی استان و زمینه سازی برای رفع معضل بیکاری و رونق کسب و کار در منطقه به خوبی استفاده دقیق و هدفمند شود.

شریعتمداری در ادامه به مشکل کمبود آب در کشور اشاره کرد و اظهار کرد:با وجود تمامی مشکلات، امسال شاهد شرایط بهتری در زمینه تامین آب مصرفی و موردنیاز کشور هستیم که دراین زمینه هم مدیریت مصرف و استفاده بهینه از منابع آبی بسیار مهم و قابل توجه است.

وی افزود:از برنامه های دولت به منظور بهره وری مناسب از منابع آبی، بازسازی دو هزار و400 کیلومتر شبکه آبراهی موجود در لرستان از منابع صندوق توسعه ملی است.

معاون اجرایی رییس جمهوری، استفاده از ظرفیت و توان لرستانی های مقیم خارج کشور در روند رشد و توسعه اقتصادی استان و سرمایه گذاری در بخش های زیربنایی لازم را نیز اقدامی مهم برای رفع محرومیت های موجود دراین استان عنوان کرد.

وی با اشاره به حضور چهار هزار و 800 لرستانی مقیم خارج از کشور اظهارکرد:مکانی برای دعوت ومذاکره با این افراد در نظر گرفته خواهد شد و شرایطی اتخاذ خواهد شد تا صندوق سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور راه اندازی شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار