سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40174
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » درگیری جوان ۲۷ ساله با گرگ درنده در کاکارضا + جزییات
Print This Post

یک قلاده گرگ در منطقه کاکارضا واقع در نزدیکی شهرستان بیران‌شهر به یک جوان ۲۷ ساله حمله نمود و وی را مجروح و روانه بیمارستان کرد.

وقوع حادثه‌ای عجیب: درگیری جوان 27 ساله با گرگ درنده در کاکارضا + جزییات
 به گزارش سلام دلفان به نقل از یافته؛این جوان که امیر عالیخانی‌چگنی نام دارد، در این باره به خبرنگار پایگاه خبری یافته گفت: یک‌شنبه به اتفاق اعضای خانواده به جشن عروسی در منطقه جولاکمر (گل زرد) بیران‌شهر رفتیم و پس از صرف نهار، هنگام بازگشت تصمیم گرفتیم که ساعتی کنار رودخانه کاکارضا بنشینیم و از طبیعت زیبای این منطقه لذت ببریم.

وی در ادامه اظهار داشت: ۹ نفر بودیم که حدود ساعت ۴ بعدازظهر کنار رودخانه کاکارضا مشغول تفریح و قدم زدن شدیم و در کنار من ۲ برادر همسرم که ۷ و ۱۱ سال سن دارند نیز حرکت می‌کردند.
عالیخانی ادامه داد: در این لحظه ناگهان با یک گرگ که زیر سایه درختی مشغول استراحت بود مواجه شدیم؛ گرگ که ابتدا کودکان را دیده بود به سمت آن‌ها رفت و من با پرتاب سنگ سعی کردم او از بچه‌ها را دور کنم.
وی بیان داشت: در این لحظه توجه حیوان به من جلب شد؛ به سمت صورتم حمله کرد که در این حمله، بینی مرا کند و به چشمم آسیب رساند و بر اثر این یورش، هر دو داخل رودخانه پرتاب شدیم.
عالیخانی گفت: در حالی که با حیوان گلاویز شده و با دست‌هایم سعی در دور کردن پوزه‌اش از سر و صورتم داشتم، ابتدا دست راستم و بعد دست چپم را در دهانش فرو برد و به شدت مجروح کرد؛ البته به دلیل عمیق بودن آب آن قسمت از رودخانه، هر دو زیر آب رفتیم و گرگ نیز با مشکل مواجه شد.
وی افزود: در این لحظات همراهانم با داد و فریاد مرا از چنگال گرگ نجات دادند و این حیوان درنده نیز از ترس آن‌ها متواری شد.
عالیخانی با بیان این که پدر همسرم مرا از رودخانه بیرون آورد و به مرکز درمانی رساند، گفت: ای کاش مسوولان محیط زیست و منابع طبیعی لرستان در چنین نقاطی که معمولاً جمعیت کثیری برای تفریح و گردش می‌روند، تابلوهای هشداردهنده در مورد حضور حیوانات وحشی نصب کنند تا مردم مطلع باشند و در این زمینه احتیاط لازم را بنمایند.
این جوان ۴ روز است که در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد تحت مراقبت قرار دارد و با توجه به احتمال هار بودن گرگ مهاجم، واکسن‌های لازم به وی تزریق شده است.
جالب است بدانید گرگ‌ها حیوانات کوچک یا مریض را شناسایی و برای شکار انتخاب می‌کنند. در صورت لزوم گاهی کیلومترها طعمه را تعقیب می‌نمایند. این گرگ نیز با علم به این که دو کودک طعمه‌های ضعیف‌تری نسبت به سایرین هستند، در ابتدا به سمت آن‌ها رفته است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار