سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40558
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » لبنیات باز هم گران می‌شود؟
Print This Post

صنایع لبنی که تا پیش از این شیر خام را کیلویی ۱۲۵۰ تومان از دامداران می‌خریدند، از این پس و با تصویب یارانه ۴۵۰ میلیارد تومانی شیر خام، باید هر کیلوگرم شیر خام را ۱۳۰۰ تومان بخرند تا قیمت شیر خام به ۱۴۴۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار برسد.

 به گزارش سلام دلفان، معاون اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته – پنجم مهر – از اختصاص یارانه ۱۴۰ تومانی به هر کیلوگرم شیر خام برای شش ماهه دوم امسال خبر داد و گفت: براین اساس کارخانه‌ها باید هر کیلوگرم شیر خام را ۱۳۰۰ تومان از دامداران بخرند تا نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار محقق شود.

البته صنایع لبنی پیش از این اعلام کرده بودند که هر کیلوگرم شیر خام را بیش از ۱۲۵۰ تومان نمی‌توانند از دامداران بخرند.

صنایع لبنی در همان روزهای نخست تیرماه که دولت صنایع لبنی را مکلف به خرید شیر خام به قیمت کیلویی ۱۴۴۰ تومان کرده بود، اعلام کردند” با توجه به شرایط موجود کارخانه‌های لبنی توانایی خرید این محصول بیش از کیلویی ۱۲۵۰ تومان را ندارند و دولت نمی‌تواند آنها را مجبور به خرید شیر خام به قیمت دلخواه خود کند”.

پس از این ماجرا بود که وزارت جهاد کشاورزی دست به کار شد و با پیگیری‌های خود توانست ۳۰۰ میلیارد تومان یارانه شیر خام برای دامداران در بهار امسال در نظر بگیرد که البته تاکنون پرداخت نشده است.

گرچه دولت برای تصویب یارانه شیر خام در تابستان امسال کاری نکرده و هنوز دامداران خبری در این رابطه نشنیده‌اند اما عبدالمهدی بخشنده، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی به ایسنا گفت” یارانه ۴۵۰ میلیارد تومانی برای خرید شیر خام از دامداران در شش ماهه دوم امسال در نظر گرفته شده تا بخشی از زیان آنها جبران شود”.

به گفته وی این یارانه به گونه‌ای تدوین شده تا به ازای هر کیلوگرم تحویل شیر به کارخانه‌های لبنی ۱۴۰ تومان به دامداران پرداخت شود، یعنی با قیمت ۱۳۰۰ تومانی که صنایع لبنی باید شیر خام را از دامداران خریداری کنند، قیمت نهایی این محصول برای دامداران به ۱۴۴۰ تومان مصوب ستاد تنظیم بازار می‌رسد.

حالا با این شرایط باید دید صنایع لبنی که تا دیروز از بالا بودن نرخ مصوب ۱۴۴۰ تومانی ستاد تنظیم بازار گلایه می‌کردند و می‌گفتند نمی‌توانند آن را از ۱۲۵۰ تومان بیشتر بخرند با این ۵۰ تومان افزایش قیمت چگونه برخورد می‌کنند و آیا باز هم قیمت لبنیات را افزایش می‌دهند؟

منبع: ایسنا

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار