سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42095
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲۶ نظر
خانه » اخبار برتر » از کمبود پزشک متخصص تا کم کاری در زمینه گاز رسانی
Print This Post
مشکلات شهرستان از زبان امام جمعه دلفان:

دلفان همچنان با کمبود متخصص جراح عمومی مواجه است/ از ۴۲۰ روستای این شهرستان کمتر از ۵۰ روستا گازرسانی شده است/ تعطیلی شهرک صنعتی/ بیشتر روستا های شهرستان دلفان مشکل پوشش دیجیتال دارند و…

به گزارش سلام دلفان – حجت الاسلام سیدجعفر هاشمی نژاد اظهار کرد: بعد از انقلاب اسلامی خدمات زیادی در شهرستان دلفان انجام گرفته است از جمله برق رسانی که به مراحل پایانی رسیده است و در آینده نزدیک شاهد جشن برق رسانی این شهرستان هستیم.

وی با اشاره به مشکلات آب شهرستان دلفان افزود: تعداد قابل توجهی از روستاهای شهرستان دلفان متاسفانه تاکنون آب رسانی نشده است و در این زمینه کم کاری شده است و با هربار پیگیری مسئولان بحث چشمه روستا، خشک سالی و بارش کم را پیش کشیده اند و اقدامی انجام نگرفته است.

امام جمعه شهرستان دلفان بیان کرد: امسال برای آبرسانی مناطق روستایی ۸ میلیارد تومانی درنظر گرفته شده است که در صورت جذب واجرای این اعتبارگام بلندی در این زمینه برداشته می شود.

هاشمی نژاد در رابطه با وضعیت گاز رسانی روستا های شهرستان دلفان تصریح کرد: متاسفانه در زمینه گاز رسانی کم کاری شده است به طوری که از ۴۲۰ روستای این شهرستان زیر ۵۰ روستا گازرسانی شده است پس با توجه به سرمای زودرس این منطقه لازم است مسئولان عنایت ویژه ای برای گاز رسانی این روستاها داشته باشند.

وی درمورد قیمت گاز دلفان عنوان کرد: با توجه به سرد بودن این منطقه کم لطفی در قیمت گاز این شهرستان شده است چون با وجود سرمای منطقه جزءاقلیم یک محسوب شود ولی هم اکنون جزاقلیم دو در نظر گرفته شده ‌و این مسئله با وجود پیگیری مسئولان وائمه جمعه گذشته هنوز عملی نشده است.

امام جمعه شهرستان دلفان خاطرنشان کرد: شهرستان دلفان با تحول نظام سلامت در زمینه بهداشت و درمان کارهای خوبی انجام گرفته است ولی هنوز روستاهای زیادی هستند که خانه بهداشت ندارند بنابراین لازم است درساخت خانه بهداشت روستاهای این شهرستان اقداماتی انجام شود.

هاشمی نژاد به کمبود پزشک متخصص در شهر دلفان اشاره کرد و گفت: تا یک ماه گذشته در کل شهرستان فقط یک پزشک اطفال حضور داشت ولی اکنون  به ۳متخصص رسیده است اما همچنان با کمبود متخصص جراح عمومی مواجه است به طوری که در این شهرفقط یک نفر فعالیت دارد.

وی گفت: در تمام منطقه نورآباد فقط یک متخصص سونوگرافی و رادیولوژی وجود دارد که متاسفانه همان هم در طول شب وروزهای یکشنبه و چهارشنبه تعطیل است و بیماران با مشکل مواجه اند و هیچ متخصص خانمی در این زمینه وجود ندارد .

امام جمعه شهرستان افزود: برای رفع این مشکل برخی از افراد برای راه اندازی سونوگرافی و رادیولوژی اقدام وهزینه قابل توجهی داشته‌اند اما متاسفانه مسئولان استانی از این افراد حمایت نکردند و مشکلات این زمینه هم چنان پابرجا است بنابراین لازم است مسئولان اقداماتی در این راستا انجام دهند.

وی در مورد زیر ساخت های مذهبی بیان کرد: در داخل شهرحداقل ۱۰مسجد و در سطح روستا های شهرستان نورآباد حداقل به ۲۰۰مسجد دیگر نیاز است بنابراین  مسئولان در این امر دستگیری کنند.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: شرایط مصلی نورآباد حداقلی است به طوری که نمازجمعه در یکی از سالن‌های ورزشی این شهر برگزار می‌شود البته عملیات اجرایی مصلی شروع شده است و برای تکمیل فاز اول اعتبار یک میلیاردی نیاز است بنابراین از مسئولان کمک می‌طلبیم تا فاز نخست مصلی تحقق پیدا کند.

هاشمی نژاد عنوان کرد: بیشتر روستا های شهرستان دلفان مشکل پوشش دیجیتال دارند به طوری که در بخش کاکاوند بالای ۳۰ روستا جزءچند شبکه دریافت نمی‌کنند وهمین امر سبب شده تا برخی از مردم به سمت ماهواره روی آورند بنابراین ازصدا وسیمای مرکز لرستان می‌خواهیم تابرای رفع این مشکل تلاش کند.

وی یکی دیگر از معضلات شهر نورآباد را تعطیلی شهرک صنعتی دانست وگفت: به جز سه یا چهارشرکت مابقی که بالای ۲۰ شرکت وکارخانه هستند تعطیل شده‌اند بنابراین با توجه به مشکلات بیکاری جوانان این شهرستان از مسئولان می‌خواهیم گامی در جهت احیاءاین شهرک و ایجاد اشتغال جوانان بردارند.

منبع: تسنیم

 1. محمد می‌گه:

  اگر رئیس شبکه بخواد و دنبال لابی و پست مدیریت خودش نباشه و به عنوان یک بنگاه اقتصادی به شبکه بهداشت نگاه نکنه متخصص هم وارد شهرستان میشه ولی چون براشون منفعت نداره نمیزاره.

  • نام شما می‌گه:

   اطلاعاتتان ناقص یا اشتباه است دوست عزیز اگر درآمد بیمارستان بالا باشد به نفع مدیر و کارکنان است چون درصدی از این درآمد به خود کارکنان اختصاص داده میشه …ضمنا منظور صحبت های امام جمعه محترم یکی از متخصصین است نه مدیر شبکه!!!!!!

 2. نام شما... می‌گه:

  ۹۳ درصد روستاهای دلفان گاز ندارند
  ۲۷۰ روستا آب آشامیدنی ندارند
  بیش از ۴۰ درصد روستاهای دلفان یا راه وجاده ندارند یا راه دسترسی فقط در ایام خاصی از سال قابل استفاده است
  تعرفه گاز دلفان اقلیم ۲ احتساب میشود در صورتی که یکی از سردترین نقاط کشور است اما همین نهاوند که گرمتر از دلفان است در اقلیم ۱ قرار گرفته وپول گاز کمتر پرداخت می کنند به نظر شما این ها نشان از ضعف کدام مدیر است? ،!!!!

 3. شهروند می‌گه:

  درود براین امام جمعه شجاع و دلسوز و صادق

 4. بی می‌گه:

  با سلام وتشکر از امام جمعه محترم ،میگم حاج آقا نمیشه نداشتن یک مدرسه در این شهرستان که به نام معارف اسلامی هست رو نیز به مسئولین گوشزد کنید ؟چرا برادارن نیروی محترم انتظامی با وجود افتتاح کلانتری۱۱از دبستان قنبری نمی روند؟ واین دبستان رو که مسولین آموزش وپرورش قولشو به دبیرستان معارف داده اند رو تخلیه نمی کنند ؟ نکنه دوستان نیروی انتظامی می خواهند مثل برادران .. که این جای الانشون مال هنرستان فنی آموزش وپرورش بود رو بگیرند؟

 5. مصطفی می‌گه:

  نه عزیز جان منظور سید همون مدیران شبکه است نمونه اش تزریقات بیمارستان که از اقوام درجه یک دکتر …است و چند سال که مناقص رو به این آقا میدن حالا اینجا رو داشته باش که تزریاقت سوزن معمولی داخل شهر ۱۰۰۰تومان است ولی تو بیمارستان ۱۱۰۰تومان اونم به نام دولتی .

 6. نام شما... می‌گه:

  چرا مدیران دانشگاه لرستان و دکتر ویسی نمیذارن سونوگرافی دیگر بیاد اینجا چرا؟

 7. مریم می‌گه:

  این سونوگراف حتی بلد نیست جنسیت دختر و پسرو تشخیص بده.

 8. نام شما... می‌گه:

  سلامتی سر دکتر ویسی.

 9. نام شما... می‌گه:

  دوست عزیز رئیس بیمار ستان متخصص اعصاب وروان میباشند. نه متخصص قلب .در ضمن ایشان سابقه مدیریت در یک مرکز خصوصی داشته اند نه مرکز قلب ایران۱!!!!!! وتعداد متخصصین ۱۷ نفر است که این آمار نیز چندان تغییر نکرده .راستی چرا بیمار ستان فاقد متخصص مغز واعصاب- گوش وحلق وبینی -سونوگرافی تمام وقت-است.بزرگوار بر خی از افراد شایدزبان فارسی بلد نباشند .ایا این عیب است. واگذاری تز ریقات به بخش خصوصی- نظافت زیر صفر بیمار ستان.فراری دادن متخصصین و!!!!!!!!!!

 10. علی مدد می‌گه:

  سلام.>>>> لعنت خدا و رسول خدا بر هر مسئولی که به فکر منفعت و اشنا بازی خودش هستش نه به فکر این همه مشکلات شهرستان……..

 11. حکیم می‌گه:

  سلام بر همه تشکر از امام جمعه محترم که روی یکی از درد های دیرینه دست گذاشتند این بحث تخصیص پزشک متخصص یک ما فیاست. به دکتر مهرداد سیفی جراح ساکن همین شهرستان که خانم ایشان هم متخصص داخلی هستند اجازه ندادند تا برای انجام تعهداتش نوراباد بیاید بخش آزاد رادیو لوژی هم اجازه فعالیت نمی دهند ارتوپدی هم. دوستان سلام دلفان می دانم دغدغه دارید ودردمندید شما را به خدا پی گیر مشکلات سلامت شهر ستان باشید

 12. نام شما... می‌گه:

  آفرین بر تو حکیم بخش آزاد رادیوژی اگر هم بیاد وابسته به نماینده ای از استان میشه مثل سونوگرافی .

 13. نام شما... می‌گه:

  چرا مدیر شبکه بهداشت هیچ اهمیتی به آلودگی صوتی سطح شهرستان بخصوص میدان شهدا نمیده با اینکه ده ها بار هم رفتیم برا شکایت اونجا. از شهردار ها و شهرداری که آبی گرم نشد…..

 14. نام شما... می‌گه:

  یه چیز خیلی جالبه مسئولین شهرستان ما وقتی مدیر هستن همیشه صف اول نماز جمعه میرن ولی فردای اون روزی که رفت دیگه با نماز جماعت و جمعه میانه خوبی ندارن . خدا به داد ما برسه با این تفکرشون

 15. نام شما... می‌گه:

  با سلام
  دکتر سونوگرافی خدا ازش نگاره
  من بچه اولمو با اینکه هیچ مشکلی نداشت سر تشخیص غلط این آقای مثلا پزشک سقط کردم. برای بچه دوم رفتم پیشش با گفت ناقص تشکیل شده, اینبار شوهرم نگذاشت سقط کنم، رفتم کرمانشاه پیش یه متخصص گفت اصلا ایراد نداره بچه، الانم دنیا آمده و شکر خدا هیچ مشکلی هم نداره. خدا ازش نگذره، کی میتونه درک کنه که من چه زجری کشیدم و چه فشار روحی تحمل کردم.
  تو رو خدا یکی به داد مردم بدبخت و محروم نورآباد برسه. چرا این شهر صاحب نداره؟

 16. علی می‌گه:

  باسلام . خداروشکر که امام جمعه محترم درد اکثریت مردم محروم وبی پناه نوراباد رو بیان کردند ولی ای کاش مسولان بهداشت استان مردم محروم وآسیب پذیر نوراباد رو قربانی زیاده خواهیهای یک نفر ورابطه بازی نکنند .تکلیف اون بیمار اورژانسی که نیاز به سونوگرافی داره وآقای انحصار طلبی که سه شغله است براشم مهم نیست سه روزم درهفته به حکم خودش تعطیل کرده چیه واقعا جای بس تاسف داره که ۱۸۰هزارنفر از حداقل امکانات ابتدایی بهداشتی تو این طرح تحول سلامت برخوردار نباشند

 17. رضا می‌گه:

  دکتر سونوگرافی
  رفتیم پیشش عکس سه بعدی بچه های دوقلومونو بگیریم گفت فردا بیا عکس رو ببر عکس رو که بهمون داد همون عکسی بود که چند ماهه رو دیوار مطبش بود پیگیری که کردم همون عکس دست خیلی ها دیگه بود. خدا … کند کسانی رو که اینچنین افرادی رو برای مناطق محروم میفرستند تا مردم رو بیچاره کنند .

 18. عبدالله می‌گه:

  توجه توجه توجه توجه.
  لطفا درد دل منو بخونید، بنده تابستان دچار مشکل کمردرد شدید شدم و پس از مراجعه به دکتر در مرکز درمانی جالینوس همون معروف به ۸ طبقه یه نسخه برام نوشتن که باید رادیولوژی بری شاید سنگ کلیه باشه سونوگرافی رفتم تا علتش مشخص شه که آقای رادیولوژیست محترم کلا ۳ دقیقه رو بدنم معالجه نکرد و گفت سنگ ۶ میل داری وباید آب زیاد بخوری و کوهنوردی بری که دفع شه . بندا ام با توجه به این که ماه رمضان ام بود علاوه بر اینکه روزه نگرفتم چند روزی بعد از دویدن زیاد و کوهنوردی متوجه شدم که مهره های کمرم بیشتر درد میکنن تا کلیه ام و به همین خاطر به کرمانشاه رفتم و مجداا رادیولوژی رفتم که معلوم شد اصلا سنگ کلیه نداشتم و دکتر الکی گفته،
  سوال من از مسئولین شهر اینه که چرا باید روزانه ۸۰۰ نفر مریض اختصاصی یه دکتر باشن که اصلا رو مریضش وقت نذاره و الکی چیزی بگه؟؟؟؟ ومجبور شیم بریم کرمانشاه واسه یه رادیولوژی ساده. ؟؟؟

 19. نام شما... می‌گه:

  باسلام به امام جمعه مردمی ودلسوز دلفان.
  جناب هاشمی نژاد به توجه به اینکه صدای مامردم دلفان به مسئولین استان نمیرسه،درصورت امکان حضرتعالی به مسئولین گوش زد کنید که چرابخش سونوگرافی این شهرستان به صورت انحصاری بعهده ی پزشکی واگذار شده که با توجه اظهارت مردم بیشتر تشخیصهای ایشان اشتباه و همچنین اجازه ی فعالیت پزشکان دیگری از سوی ایشان داده نمیشه،که این امر باعث شده که اکثر مردم از ترس نبود نوبت و فرار از تشخیص اشتباه ،
  جهت سونوگرافی به مرکز استان یا شهرهای دیگری مثل کرمانشاه مراجعه کنند.

 20. نام شما... می‌گه:

  با سلام راستش من نمیخواستم نظرمو بنویسم ولی دیدم چن تا از دوستان در مورد سونوگرافی صحبت کردن منم میخام حرف دلمو بگم چن وقت پیش یکی از آشناهامون نیاز به سونو داشت ما هم بردیمش واسه سونو اما متاسفانه بعد از مراجعه به بیمارستانای استانهای همجوار متوجه شدیم تشخیص جناب پزشک!!! خیلی اشتباه بوده از مسوولین عاجزانه در خواست میکنیم یه فکری به حال مشکل نداشتن پزشک متخصص تو این حیطه بکنن

 21. نام شما... می‌گه:

  دوستان عزیزفکریه سونوگرافی دیگه باشیدچون دکترسونوگرافی دلفان رییس نظام پزشکی استان هست ومسعولین شبکه بهداشت دلفان هم ازاین موضوع میترسن واسه همینم هست که وقتی سه روزدرهفته سونوگرافی نداریم مسعولین چیزی نمیگن عزیزان بخدابسپرین بیخودم خودتونوخسته نکنین

 22. علی می‌گه:

  باسلام و عرض خسته نباشید به امام جمعه محترم و سردبیر محترم سایت. بنده نیز به مانند سایر همشهریهای محرومم چندباری به مطب ایشان مراجعه نمودم بخاطر درد شدید کلیه ام.اما ایشان پس از ۳ساعت که نوبتم رسید ظرف ۱۰ ثانیه سونوگرافی بنده را انجام دادند و گفتند هیچ مشکلی نداری اما بنده که شکه شده بودم و درد امانم نمیداد مستقیم رفتم خرم اباد که درعین ناباوری به بنده گفتند که ۳تا سنگ ۱۸ .۱۳٫۷ میل در کلیه چپ دارم.آیا کسی نیست که به داد این مردم بدبخت برسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 23. بیمار می‌گه:

  دکتر دندانپزشک جراح …..رئیس شبکه سرت خیلی شلوغه خودت لطفاچندتاتخصص هم بگیرکلا شبکه روتنهایی بچرخون دیگه وقتی آب سربالا میره بایدوضع نورآبادهم اینجورباشه ………

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار