سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4405
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » آخرین عناوین » فیلم/مور به مناسبت سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب
Print This Post
موسیقی مور یا مویه یكی از هنرهای سنتی مردم غرب كشور است كه قدمت آن به 7 هزار سال پیش می رسد موره" آهنگي حزن انگيز است كه در وصف ...

موسیقی مور یا مویه یكی از هنرهای سنتی مردم غرب كشور است كه قدمت آن به 7 هزار سال پیش می رسد موره” آهنگي حزن انگيز است كه در وصف عزيزترين افراد بيان مي شود ،که در سال گذشته به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بصورت استانی در شهرستان دلفان برگزار شد.

همچنین امسال این سوگواره بصورت منطقه ای در روز سشنبه16/03/91  ساعت 16در سالن امام خمینی(ره) دبیرستان معراج شهرستان دلفان برگزار میگردد.

یوسف نوری زاده سرپرست اداره ارشاد اسلامی شهرستان دلفان در گفتگو با خبرنگار ما افزود که پس از فراخوان برای  سوگواره امسال  بیش از 100 نفر از مور خوانان استان های لرستان ، همدان ، کردستان، کرمانشاه و ایلام  برای شرکت در این سوگواره ثبت نام كردند كه هیئت داوران 20 نفر از این افراد را  انتخاب کردند.

قسمت های از سوگواره پارسال با صدای ایشاءالله مورخوان مطرح دلفانی که به زیبایی هر چه تمام تر در رسای مقام شامخ امام و شهدا خوانده شده است.

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    خرداد ۱۵, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۵:۲۷

    تو رو خدا بلد نیستید مدیریت فرهنگی کنید توانایی ندارید کنار بروید. حتی شما دوستان عزیز که مدعی کار فرهنگی هستید/

  2. نویسنده دیدگاه: احمدي
    خرداد ۲۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۸:۱۹

    كار اين اداره ارشاد ما هم فقط شذه مور كه شايد 1000 نفر طرفدار نداشته باشه نه كاري به سينما دارد كه چرا شده انبار نه كاري به موسيقي دارد كه 30000 جوان مشتاق آن هسند نه تئاتر نه ساير هنر ها

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار