سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44882
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ژاپن تیم واکنش سریع به اردن فرستاد
Print This Post

پس از آنکه گروه داعش درخواست دریافت باج برای آزادی دو گروگان ژاپنی در سوریه را مطرح کرد، پلیس ژاپن تیمی از مأموران واکنش سریع خود را به اردن اعزام کرده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از  مهر، کیودو نیوز، تیم ویژه ماموران واکنش سریع ژاپن قرار است در شهر امان پایتخت اردن مستقر شوند و اطلاعاتی را در خصوص گروگان ها جمع آوری کنند و با همکاران خارجی خود برای آزادی دو گروگان ژاپنی که در اختیار داعش هستند، در ارتباط باشند. تعداد ماموران واکنش سریع ژاپنی که به اردن اعزام شده اند، اعلام نشده است.
روز گذشته، فیلم ویدئویی توسط داعش در اینترنت منتشر شده که مردی سیاه پوش که صورت خود را پوشانده ،چاقویی را بالای سر دو گروگان ژاپنی قرار داده است. داعش ۲۰۰ میلیون دلار باج برای آزادی این دو گروگان ژاپنی درخواست کرده است.
این دو گروگان ژاپنی، که یکی از انها “هارونا یوکاوا” پایه گذار یک شرکت امنیتی خصوصی و دیگری “کنجی گوتو” یک روزنامه نگار آزاد بوده، سال گذشته در سوریه ربوده شدند.
رقم ۲۰۰ میلیون دلار درخواستی از سوی داعش، دقیقا معادل رقمی است که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن ۱۷ ژانویه در قاهره قول داده بود برای کمک به ائتلاف ضد داعش، اختصاص دهد.
ائتلافی شامل بیش از ۴۰ کشور از جمله کشورهای غربی و کشورهای همسایه عراق و سوریه هنوز نتوانسته اند از پیشروی داعش جلوگیری کنند.
داعش از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون علیه دولت بشار اسد در سوریه می جنگد. این گروه از ژوئن ۲۰۱۴ میلادی حملات خود را به عراق نیز گسترش داد و بخش های زیادی از شمال و غرب این کشور را تصرف کرده است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار