سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45609
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » شیر توزیع شده در بین دانش آموزان آلوده بوده است
Print This Post
رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دلفان:

دکتر نورالدین ویسی از انجام آزمایشات متعدد بر روی شیر توزیعی در مدارس دلفان و آلود اعلام شدن نتیجه آن خبر داد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از دلفان امروز، دکترنورالدین ویسی ریاست شبکه بهداشت ودرمان  شهرستان دلفان  در گفتگو با خبرنگار دلفان امروز از انجام آزمایشات متعدد بر روی شیر توزیعی در مدارس دلفان و آلود اعلام شدن نتیجه آن خبر داد و گفت: پس از اعلام نتیجه آزمایشات صورت گرفته توسط آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان  با ارسال نامه ای به مدیریت آموزش و پرورش دلفان خواستار توقف توزیع شیر در بین دانش آموزان شدیم.

وی ادامه داد: شیر توزیع شده از نظر ویژگی های میکروبی و به دلیل رشد اشرشیاکلی، با استاندارد شماره ۲۴۰۶ مطابقت نداشته است.

ویسی همچنین گفت: به طور کلی اشرشیا کلی،  علت شایع مسمومیت غذاییاست. برخی از گونه های آن به طور طیبعی در روده حیوانات و انسان یافت میشود.

وی افزود: حدود صدها گونه از اشرشیا کلی وجود دارد که بیشتر آنها مضر هستند.این باکتری ها از طریق دست های آلوده به مدفوع، گوشت خام، شیر و آبمیوه غیرپاستوریزه منتقل می شود.

ویسی ادامه داد: کالباس،سوسیسوکاهونیز این باکتری را منتقل می کنند. پس از ورود این باکتری از طریق دهان، اینباکتری وارد روده ها می شود و به سلول های مخاط روده می چسبد و شروع بهتکثیر میکند و هنگامی که تعداد آنها زیاد شود، همگی شروع به آزاد کردن سممی کنند وسم ناشی از باکتری ها، مخاط روده راتخریب و دردهای شدید شکمی و اسهال را ایجاد می کند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دلفان همچنین از آزمایش بر روی  شیر تولیدی این کارخانه در زمان های  مختلف خبر داد و گفت: بنا بر اعلام نتیجه آزمایشات صورت گرفته شیر تولید شده توسط این کارخانه در روز های دیگر  با استاندارد های موجود مطابقت داشته است.

 1. مریم می‌گه:

  تو را به خدا موضوع رو خیلی جدی بگیریدو پی گیر باشید .عوامل مقصر هر کس که باشند باید مجازات شوند و در روز قیامت به علت این کار که سهل انگاری یا عمدی است مدیونند

 2. سید حسین می‌گه:

  با سلام واقا برای مسئولین بی کفایت شهرمان باید خون گریست
  چرا با وجود اینکه در سال قبل هم همچنین مشکلی رخ داد که شرکت توضیع شیر باز از همین شهر بود و باز با این ها قرار داد بستند
  یه مدت از یه شهر دیگه میارن بعد که اب از اسیاب میفته دوباره روز از نو روزی از نو
  جدی مسئولین پول میگیرن؟
  یا اینکه خیلی بی غیرت تشریف دارن؟
  الله علم

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار