سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 46126
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » ۱۶۶ روستای شهرستان دلفان فاقد شبکه آب‌رسانی است
Print This Post

۱۶۶ روستای دلفان آب‌رسانی نشده و ۲۶ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است.

به گزارش سلام دلفان علی فاضلی ، در رابطه با وضعیت آب‌رسانی روستاهای شهرستان دلفان اظهار داشت: این شهرستان 432 روستا دارد که از این تعداد 266 روستا آب‌رسانی شده است.

‌وی با اشاره به وضعیت آب‌رسانی به روستاهای دلفان افزود: از مجموع 266 روستای آب‌رسانی شده این شهرستان 190 روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی است.

رئیس آب و فاضلاب روستایی دلفان با اشاره به اینکه 166 روستای این شهرستان آب‌رسانی نشده عنوان کرد: حدود 26 روستای آب‌رسانی نشده این شهرستان بالای 20 خانوار و مابقی زیر 20 خانوار هستند.

وی بیان کرد: 74 روستای شهرستان دلفان به‌طور خودگردان از چشمه ثقلی استفاده می‌کنند و با کمبود آب مواجه هستند و از طرفی تعداد 10 روستا از آن‌ها در محدوده سد معشوره قرار دارد که طی نامه استاندار هرگونه عملیات عمرانی به علت جابجایی روستا به نقطه دیگر، ممنوع است.

فاضلی با اشاره به پروژه‌های شرکت آبفار شهرستان دلفان گفت: در سطح شهرستان دلفان 17 پروژه آب‌رسانی برای 68 روستا وجود دارد.

وی اظهار داشت: خشک‌سالی‌های چند سال اخیر سبب خشک شدن بسیاری از چشمه‌ها و منابع آب شرب روستاهای شهرستان دلفان شده که شرکت آب و فاضلاب روستایی در حال حاضر به‌وسیله تانکر سیار به 8 روستا آب‌رسانی می‌کند.

رئیس آب و فاضلاب روستایی دلفان تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب روستای در حال اجرای پروژه‌های مجتمع چم حصار کاکاوند، مجتمع هزار خانی، مجتمع کوله مرز و فاز یک مجتمع شهدای میربگ است که 31 روستا را دربرمی‌گیرد.

فاضلی خاطر نشان کرد: تکمیل پروژه‌های آب‌رسانی شهرستان دلفان نیازمند بیش از 120 میلیارد ریال است.

‌وی عنوان کرد: در زمینه آب‌رسانی که شامل 15 روستا در مناطق دره یادگار، کرگان، عزیزآباد، شهدای میربگ هستند نیمه‌کاره‌اند.

رئیس آب و فاضلاب روستایی دلفان بیان کرد: 90 میلیارد ریال مجموع اعتبارات، خشک‌سالی و سایر بخش‌ها است که حدود 45 میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی به شهرستان دلفان اختصاص‌یافته است.

منبع: تسنیم

  1. نویسنده دیدگاه: تاسف
    اسفند ۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۵۳

    واقعا جای تاسف داره این عمق محرومیت
    جناب فرماندار بومی این وضع وامار اب اشامیدنی تاسف باره اب اشامیدنی سالم کمترین وجز اساسی ترین حق ونیازهاست جایی دور نه همین شهرهای همسایه این امکانات وزیرساخته هاسالهاست فراهم وتکمیل شده به فکر طرحهای بزرگ صنعتی واشتغالزا هستن اونوقت شما به فکر احداث زندان هستید حالا جدا زندان نیاز اساسی نوراباد یا اب اشامیدنی! ؟!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار