سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47136
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » بیش از 6500 اصله نهال در دلفان توزیع می شود
Print This Post
«درآستانه روز درختکاری»

همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی بیش از6500 اصله نهال درخت در بین مردم توزیع می شود.

به گزارش سلام دلفان، فرشاد بابایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان با اشاره به فرا رسیدن هفته منابع طبیعی گفت:این هفته از پانزدهم تا بیست و یکم اسفندماه بوده و امسال برنامه های آن با شعار “منابع طبیعی با مردم برای مردم” برگزار می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان افزود:همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی بیش از 6500 اصله نهال درخت در بین مردم توزیع می شود.

وی با بیان اینکه توزیع نهال در بین مردم شهرستان به صورت رایگان خواهد بود، اظهارداشت:یکی دیگر از برنامه که در این هفته برگزار می شود، درخت کاری تپه شهدای گمنام شهرستان است.

این مسئول تاکید کرد : موضوع منابع طبیعی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است ازاین‌رو مسئولین برای محافظت از منابع طبیعی باید همت کنند و با برنامه‌ریزی‌های گوناگون ، ضمن حفظ منابع موجود، ارتقاء منابع طبیعی ازجمله نهال‌کاری را در دستور کار خود قرار دهند.

بابایی افزود: همچنین ایجاد بوستان هایی در اطراف روستاهای پر جمعیت از اولویت های این سازمان است که می تواند مورد استفاده گردشگران و مردم آن منطقه نیز قرار بگیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان در پایان گفت:حفاظت و حراست از منابع طبیعی از ضروریات حیات بشری است و همه‌ی ما باید تلاش کنیم تا این منابع ارزشمند را به‌صورت درست استفاده و برای نسل‌های آینده آن را حفظ کنیم.

 1. نویسنده دیدگاه: طرفدار محیط زیست
  اسفند ۱۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۴:۱۱

  سلام
  با تشکر از زحمات عزیزان و مسئولان
  اما دوستان این درختان کاج، سرو و … برای منطقه خیلی مضر هستن
  چرا درختان بومی دلفان را نمی کارید
  بلوط، چنار، نارون، وزم، مرو یا همون گلالی وحشی، ارجن، تاوی، و … درختان اطراف زاگرس هستن
  بنده اطلاع کامل دارم پس از کاشت درختانی که غیر بومی یکی از استانهای همجوار و زاگرس نشین بوده باعث نابودی طبیعت و اکوسیستم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار