سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 47292
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کشت و صنعت و پتروشیمی خرم‌آباد سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد
Print This Post

استاندار لرستان گفت: کشت و صنعت و پتروشیمی خرم‌آباد سال آینده افتتاح می‌شود که با این کار رونق اقتصادی خوبی در استان انجام می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: لرستان با وسعتی بالغ‌بر ۲۸ هزار کیلومترمربع با جمعیتی بیش از ۱٫۷ میلیون نفر، ۶۱ نفر به‌صورت شهری و ۳۹ درصد در روستاها اسکان دارند.
وی افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس مردم نجیب و قهرمان لرستان شش هزار و ۶۰۰ شهید و ۱۷ هزار و ۲۵۰ جانباز و ۸۶۵ آزاده را تقدیم نظام کرده است.
استان لرستان عنوان کرد: سفر معاون سیاسی وزیر کشور شصت ‌و‌ششمین سفر وزرا، رؤسای قوه و رئیس‌جمهور به لرستان است و تاکنون ۱۵ جلسه شورای اداری با حضور مسئولان کشوری در این استان برگزارشده است.
وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به لرستان در اوایل سال ۹۳ بیان کرد: در سال ۹۳ اعتبارات عمرانی خوبی به لرستان تخصیص یافت به‌طوری‌که برای اولین بار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شد.
بازوند تصریح کرد: تاکنون ۷۵۸ میلیارد تومان آن تخصیص و از خزانه پرداخت‌ شده که حدود سه برابر سال گذشته بوده و اعتبارات عمرانی حدود ۵۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
استاندار لرستان گفت: در سال ۹۲ کل صادرات ۵۴ میلیون دلار بود و امسال به ۷۰ میلیون دلار رسید و برنامه‌ریزی می‌شود در سال ۹۴ به ۲۸۰ میلیارد دلار برسانیم.
وی با اشاره به افتتاح دو پروژه بزرگ لرستان در سال آینده اظهار داشت: در سال ۹۴ کشت و صنعت و پتروشیمی افتتاح می‌شود که با انجام این کار رونق اقتصادی خوبی در استان داریم.
بازوند افزود: کشت و صنعت یکی از مطالبات اصلی مردم است و خوشحالیم با وجود اینکه هنوز رسماً افتتاح نشده حدود ۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.
وی با اشاره به بیکاری استان عنوان کرد: برای برون‌رفت از وضعیت بیکاری استان سالیانه چهارهزار و ۵۰۰ میلیون تومان برای سرمایه‌گذاری نیاز است که اگر در این زمینه دولت و شهرداری حدود هزار و ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری کنند، مابقی بخش خصوصی است که باید پرچم تسهیل گری را به دست بگیرد.
استاندار لرستان بیان کرد: با توجه به تخصیص‌های خوبی که در این استان انجام شد دو تا از سدهای این استان امسال با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد که هفت هزار زمین تحت پوشش قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به توسعه فرودگاه لرستان تصریح کرد: اقدامات خیلی خوبی در زمینه فرودگاه خرم‌آباد انجام شد به‌طوری‌که توانستیم پنج پرواز را به ۲۸ پرواز برسانیم.
بازوند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بنیاد مستضعفان تعهدات خوبی انجام داده است ماه آینده عملیات اجرایی گاوداری پنج هزار متری شروع می‌شود.
وی گفت: بنا شد از سایر استان‌ها هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به لرستان پرداخت شود اما به دلیل نبود سرمایه‌گذار خیلی نمی‌توان از این فرصت استفاده کرد.
استاندار لرستان اظهار داشت: مشارکت مردم در بخش خصوصی پایین است به‌گونه‌ای ۴٫۱ درصد نرخ بیکاری این استان از میانگین کشوری بالاتر است و این‌ یکی از نگرانی‌های جدی مردم است.
وی بابیان اینکه پروژه‌های نیمه‌کاره فراوانی در استان وجود دارد افزود: بیش از حدود سه هزار و ۶۰۴ میلیارد تومان پروژه تعطیل‌شده به این استان تحمیل‌شده است که سبب نرخ بیکاری با سرانه پایین شده است.
بازوند عنوان کرد: ۳۰ حزب و تشکل سیاسی شناسنامه‌دار که شامل ۱۴ تشکل اصلاح‌طلب و ۱۶ تشکل اصولگرا است درصحنه سیاسی استان مشارکت و فعالیت دارند.

 

منبع:تسنیم

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار