سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48254
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تصویب تغییرات دستمزد کارگران کشور در سال ۹۴
Print This Post

دبیرکل کانون عالی شورای اسلامی کار کشور گفت: تغییرات دستمزد کارگران کشور در سال ۹۴ در جلسه شورای عالی کار تصویب شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ دبیرکل کانون عالی شورای اسلامی کار کشور گفت: تغییرات در رابطه با میزان افزایش دستمزد کارگران برای سال آینده پیرو تصمیمات شورای عالی کار در مرکز است که آخرین تغییرات در این رابطه مصوب و اعلام می‌شود.

رحمت‌الله پورموسی با بیان اینکه پیش‌بینی‌ می‌شود میزان دستمزد کارگران برای سال ۹۴ افزایش داشته باشد، افزود: میزان دقیق این افزایش دستمزد متعاقبا اعلام می‌شود.

وی در رابطه با پرداخت عیدی به جامعه کارگری گفت: پرداخت عیدی به کارگران مصوب مجلس است که بر همین اساس کارفرمایان مکلف به پرداخت عیدی به کارگران هستند؛اما متاسفانه برخی کارفرمایان میزان عیدی مصوب به کارگران را پرداخت نمی‎کنند.

دبیرکل کانون عالی شورای اسلامی کار کشور با اشاره به اینکه پرداخت نکردن مبلغ عیدی به کارگران جزو دیون کارفرمایان به کارفرمایان است؛ ادامه داد: سقف میزان پرداخت عیدی به کارگران از سوی کارفرمایان یک میلیون و ۸۲۷ هزار تومان است.

وی به مهمترین فعالیت‌های امسال اشاره کرد و افزود: عملیاتی شدن مصوبه مشاغل سخت و زیان‌آور، برگزاری نشست‌های سه جانبه در رابطه با ماده ۱۰ و ۳۷ قانون کار بود که روند پیگیری این نشست‌ها در سال آینده نیز پیگیری می‌شود.

پورموسی گفت: برگزاری نشست‌های سه‌جانبه در رابطه با ماده ۱۰ و ۳۷ قانون کار سبب کاهش تعداد پرونده‌های ارجاعی به شورای مراجع حل اختلاف می‌شود.

دبیرکل کانون عالی شورای اسلامی کار کشور با بیان اینکه ساماندهی قراردادهای کار، تشکیل کمیته “مزد” از جمله فعالیت‌های انجام شده امسال است، تصریح کرد: در راستای تشکیل کمیته “مزد” در شورای اسلامی کار میزان مزد کارگران به صورت علمی، تحقیقی و میدانی انجام می‌شود.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار