سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 49875
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یاریف: ایران و آمریکا در ۶ مورد علنا اختلاف دارند
Print This Post

تحلیلگر کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی از اختلاف علنی ایران و آمریکا در 6 مورد از قبیل موضوع تحریم‌ها، غنی سازی و‌ توسعه و تحقیق در مذاکرات هسته‌ای برشمرد.

به گزارش سلام دلفان، تحلیلگر کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی از اختلاف علنی ایران و آمریکا در 6 مورد از قبیل موضوع تحریم‌ها، غنی سازی و‌ توسعه و تحقیق در مذاکرات هسته‌ای برشمرد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «تایمز» ایهود یاریف تحلیلگر کانال ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و بیانیه مشترک لوزان از وجود ۶ مورد احتلاف علنی و عمومی ایران و آمریکا در مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد.

این تحلیلگر صهیونیست در توضیح این ۶ عامل اختلافی را به ترتیب «تحریم‌ها، غنی‌سازی، توسعه سانتریفیوژهای پیشرفته در فردو، بازرسی‌ها، ذخایر اورانیوم غنی‌شده و ابعاد نظامی احتمالی» برشمرد.

این تحلیلگر در توضیح اختلاف بر سر تحریم‌ها اینطور بیان کرد که «آمریکا تصریح کرده که تحریم‌ها مرحله به مرحله لغو خواهد شد اما ایران بر لغو فوری همه تحریم‌ها به محض امضای توافق نهایی تاکید دارد».

«یاریف» در توضیح مورد دوم هم اینطور نوشت که «در حالی که بر اساس پارامترهای آمریکا(منتشر شده درباره بیانیه پایانی لوزان) محدودیت‌های غنی‌سازی ۱۵ سال اعلام شده اما فکت شیت ایرانی از ۱۰ سال حرف می‌زند».

کارشناس صهیونیست همچنین درباره توسعه سانتریفیوژهای پیشرفته در فردو اینطور اینطور توضیح داده که «آمریکا می‌گوید چارچوب(مورد نظر در بیانیه پایانی لوزان) چنین توسعه‌ای را رد می‌کند در حالی که ایرانی‌ها می‌گویند آنها می‌توانند آزادانه این کار را بکنند».

در موضوع بازرسی هم این تحلیلگر نوشت: «آمریکا می‌گوید ایران با بازرسی سرزده موافقت کرده در حالی که ایرانی‌ها می‌گویند چنین رضایتی تنها موقتی است».

تحلیلگر کانال ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی درباره ذخایر موجود اورانیوم غنی‌شده ابراز کرد: «در تضاد با آنچه آمریکا بیان کرده، ایران این موضوع را تصریح کرده که ذخایر اورانیوم غنی‌شده از کشور به خارج ارسال نخواهد شد».

یاریف در پایان این یادداشت همچنین تاکید کرد که موضوع ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای ایران حل نشده است.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار