سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51599
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زلزله ۷ ریشتری در تهران چقدر قربانی دارد؟
Print This Post

مدیر بخش زلزله شناسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی گفت: وضعیت کشور به لحاظ بالا بودن تعدادگسل خاص است به شکلی که از یک گسل که دور می‌شویم به گسل دیگر نزدیک می‌شویم و اگر در تهران زلزله‌ای رخ دهد بیش از یک میلیون نفر جان خود را از دست خواهند داد.

سلام دلفان- علی بیت‌اللهی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه مسئولان رفتارهای نوسانی از خود نسبت به وقوع زلزله نشان می‌دهند و یک ماه بعد از وقوع زلزله همه چیز فراموش می‌شود.
وی ادامه داد:وضعیت کشور از لحاظ زلزله خوب نیست به طوری که کشور از لحاظ میزان تعداد گسل وضعیت خوبی ندارد. به طوری که وقتی از یک گسل دور می‌شویم به یک گسل دیگری نزدیک می‌شویم به طوری که متاسفانه خیلی از شهرها مثل بم، تبریز و تهران نزدیک گسل ساخته شدند و این وضعیت نشان می‌دهد وضعیت کشور از نظر عوامل خطر زلزله بسیار بحرانی است.
بیت‌اللهی گفت: از سال ۱۹۰۰ میلادی با بیش از ۱۹۰۰ مورد زلزله به ثبت رسیده است که البته بیشتر این تعداد مربوط به سال ۲۰۰۲ می‌باشد.
وی با تاکید براینکه ما میراث‌دار آیندگان هستیم و باید دقت کافی در ساخت و ساز از خود نشان دهیم گفت: وضعیت ساخت و ساز در کشور وضعیت خوبی ندارد به طوری که در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی استحکام کافی در برابر زلزله را ندارند.
بیت‌اللهی با اشاره به اینکه این وضعیت نامطلوب در ساخت و ساز در برخی شهرها و بافت‌های فرسوده نیز دیده می‌شود گفت: در شهر بم زلزله‌ای رخ داد که طبق اعلام رسمی ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر در این زلزله کشته شدند و یک ماه بعد با همین شدتی که در شهر بم زلزله رخ داد در کشور ژاپن تنها یک نفر کشته شد.
وی با اشاره به اینکه بعد از زلزله طبس زلزله ویرانگری در نزدیکی شهرهای بزرگ نداشتیم گفت: اگر یک زلزله ۷ ریشتری در شهر تهران در اثر فعال شدن گسل شمال، کهریزک، ری رخ داد نزدیک به یک میلیون نفر در اثر این زلزله کشته خواهند شد.
به گزارش فارس، مدیر بخش زلزله شناسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات تصریح کرد: از یک میلیون پلاکی که در شهر تهران موجود است ۲۰۰ هزار پلاک رسمی در شهر تهران در بافت فرسوده است پس باید توجه ویژه‌ای به استحکام‌بخشی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده صورت بگیرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار