سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51808
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » مسئولان رفع مشکلات مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند/ با جناح‌بازی و سیاسی‌کاری همدلی ایجاد نمی شود/ حُسن نیت، صداقت و انصاف از عوامل تحقق همدلی و همزبانی است
Print This Post
نماینده ولی‌فقیه در همایش «نقش جوانان در همدلی و هم‌زبانی»:

حجت الاسلام میرعمادی اظهار داشت: با ترجیح منافع شخصی به منافع ملی و قدرت‌طلبی نمی‌توان در جامعه همدلی ایجاد کرد

به گزارش سلام دلفان، اولین همایش استانی «نقش جوانان در هم‌دلی و هم‌زبانی» امروز، ۱۹ اسفند‌ماه به میزبانی شهرستان نورآباد دلفان برگزار شد.
این همایش با حضور جوانان دلفانی از صبح امروز در محل سینما سعید شهرستان دلفان برگزار شد و بعد از دلفان سایر شهرستان‌های استان نیز میزبان این همایش استانی خواهند بود.
همایش نقش جوانان در هم‌دلی و هم‌زبانی با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان و دفتر نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شده است که دلفان اولین میزبان این همایش بود.
در این همایش که جمعی از مسئولان استانی و شهرستان دلفان نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‎ فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد در رابطه با نقش جوانان در تحقق شعار سال مباحثی را بیان کرد و گفت: آغاز امسال با درایت و حکمت مقام معظم رهبری به سال «ملت و دولت، همدلی و هم‌زبانی» نام‌گذاری شده که این نشانه  دوراندیشی و بصیرت رهبری فرزانه انقلاب  ایران است.

وی افزود: وحدت و همدلی یک استراتژی دائمی و همیشگی است و امسال به‌دو دلیل برگزاری انتخابات و بحث مذاکرات هسته‌ای ضرورت تحقق شعار سال بیش از هر زمان دیگری است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: جوانان معنای واقعی تحقق‌بخش وحدت و همدلی هستند، لیکن جوانان باید به سه عامل نصرت الهی و تاییدات خداوند متعال، وحدت و همدلی و تبعیت از ولایت فقیه توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) با تکیه‌بر جوانان فرهنگ و تمدن اسلامی را پایه‌گذاری کرد، تصریح کرد: در زمان بعثت نبی اسلام، جوانان به ایشان پیوستند و کهنسالان  به مخالفت با پیامبر(ص) بر خواستند؛ جوانان بخش اعظم سپاه پیامبر اکرم (ص) را تشکیل می‌دادند و در بیش از ۶۰ جنگ ایشان را همراهی کردند.

حجت‌الاسلام میرعمادی خاطرنشان کرد: پس از ۱۴۰۰ سال از آغاز اسلام، امام خمینی (ره) قیام کرد و بازهم این جوانان بودند که با لبیک به ندای امام خمینی (ره)، سبب پیروزی انقلاب اسلامی شدند، کما اینکه امام خمینی(ره) فرمود:«لشکریان من یا هنوز به دنیا نیامده‌اند و یا به‌تازگی متولدشده‌اند».

وی بابیان اینکه دفاع مقدس به‌واسطه مجاهدت جوانان به پیروزی رسید، بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی در حال گذر از یک پیچ تاریخی است که جوانان باید بتوانند شیطنت‌ها و  توطئه‌های آمریکا و اسرائیل را خنثی کنند.

حجت‌الاسلام میرعمادی عنوان کرد: اولین عامل همدلی حُسن نیت و پاک‌دلی است و  جوان پاک‌دل است و نیت پاک و صادقانه دارد و همچنین دارای دلی به‌دور از بدگمانی است که مانند آیینه صاف است و اهل کینه و کدورت نیست و عامل دیگر همدلی و همزبانی صداقت است و صداقت یعنی اینکه ظاهر و باطن یکی باشد و این خدمت صادقانه است که باعث اعتماد می‌شود و روشن است که جوانان اهل ریا و تظاهر نیستند، کار با جوانان برکت دارد و باعث پیروزی و موفقیت می‌شود کمااینکه مقام معظم رهبری دائماً بر جوانان تکیه می‌کنند.

وی افزود: انصاف از دیگر عوامل همدلی است و می‌توان به راحتی دریافت که جوان اهل انصاف است و استقلال دارد و همین استقلال‌طلبی جوان باعث انصاف است این درحالی است که دوستی جوانان پایدار است و رفاقت آن‌ها برپایه حقایق و واقعیات است.
حجت‌الاسلام میرعمادی امید را از دیگر عوامل همدلی وهمزبانی دانست و تصریح کرد: اگر امید نباشد همدلی و همزبانی معنا ندارد و این دل جوان است که سرشار از امید است و یأس و ناامیدی در جوان راه ندارد و به آینده درخشان فکر می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: انتقادپذیری به‌عنوان یکی دیگر از پارامترهای تقویت همدلی در جامعه، معمولاً در جوانان بیشتر از سایر افراد جامعه دیده می‌شود زیرا آستانه صبر و تحمل و سعه‌صدر بالایی دارند.

وی بیان کرد: کار، تلاش و خستگی‌ناپذیری لازمه تحقق همدلی در جامعه است، حل مشکلات مردم و گره‌گشای از کار آن‌ها سبب همدلی است و از آنجایی‌که جوانان سرشار از انرژی و نشاط هستند، از روحیه خستگی‌ناپذیری نیز برخوردارند که نمود آن را می‌توان در اردوهای جهادی که توسط بسیج سازندگی برگزار می‌شود مشاهده کرد.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه همدلی با شعار محقق نمی‌شود، گفت: مسئولان باید رفع مشکلات مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند و از جناح‌بازی و سیاسی‌کاری پرهیز کنند،با ترجیح منافع شخصی به منافع ملی، و قدرت‌طلبی نمی‌توان در جامعه همدلی ایجاد کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در بیان پیام این همایش اظهار کرد: با استناد به آیات قرآن کریم عامل معنوی، وحدت و در کنار هم بودن و تبعیت از ولایت باعث همدلی می‌شود و همه جوانان با توکل بر خدا و اجرای فرامین مقام معظم رهبری در راستای تحقق شعار سال می‌کوشند چون نصرت الهی را در تبعیت از ولایت می‌دانند.

  1. منتقد مشفق می‌گه:

    خدا می داند بیشتر ین جناح بندیها وهتک حرمت ها وبی اعتما دیها در زمان دولت احمدی نژاد بود کسی هم چیزی نمی گفت واز تریبون رسمی انتقادی صورت نمی گرفت.

    • مریم نظری می‌گه:

      احمدی نزاد هر چه بود ، هر که بود کار نداریم ولی لااقل سخنران زبردستی بود . چنان سخنرانی میکرد که لرزه بر اندام دشمنان نظام چه داخلی ، چه خارجی می انداخت. احمدی نژاد هر که بود کار نداریم نرفت زیر بار منت آمریکا. اعتنا نمیکرد برود با آمریکا مذاکره کند. اگر بود برای تدفین پادشاه عربستان تا آنجا نمی رفت . اگر بود الان عربستان برای ما شاخ و شانه نمی کشید. به کسی که بعد از احمدی نژاد امده می گویم برو رو طرز سخنرانیت کار کن. آدم باید هنگام سخنرانی ابهت داشته باشد . ما اهل قلم به گفتار و طرز بیان اهمیت زیادی می دهیم . حس بدی است پای سخنرانی بنشینی که از دل برنخیزد احساس کنی کسی برایش نوشته و این فقط کلمات را طوطی وار حفظ کرده . ما شاعران احساس طرف را خوب تر از مردم دیگر درک میکنیم. آنچه از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار