سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52130
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مراسم اربعین شهید مدافع حرم در لرستان برگزار می‌شود
Print This Post

مراسم اربعین جواد جهانی فیضی، شهید مدافع حرم شامگاه سه شنبه در مسجد جوادالائمه خرم‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، مراسم اربعین شهادت «شهید جواد جهانی فیضی» شهید مدافع حرم در مسجد جوادالائمه خرم‌آباد برگزار می شود.

این مراسم سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه جاری رأس ساعت ۲۱ با حضور خانواده شهید و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رضا مرادی با موضوع نهضت مقاومت اسلامی برگزار می‌شود.

1394022116523361052855032

«جواد علی حسناوی»(با نام نظامی «جواد جهانی»)، فرزندِ مادری ایرانی (اهل خرم آباد) و پدری عراقی بود. وی در زمستان سال گذشته نقش موثری در آزادسازی شهر «بلد» (که بخشی از استان «صلاح الدین» به شمار می رود) داشت.

«جواد علی حسناوی» از فرماندهان عملیاتی یگان های مدافع حرم، موسوم به «سرایا الخراسانی»، روز جمعه،  ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ شمسی، به دست عوامل نفوذی «داعش» در روستای «عزیز بلد» (از توابع شهر «بلد» واقع در استان آزاد شده‌ی «صلاح الدین») ترور شد و بال در بال ملائک گشودند.
فرمانده ی شهید «جواد علی حسناوی»(با نام نظامی «جواد جهانی»)، فرزندِ مادری ایرانی (اهل خرم آباد) و پدری عراقی بود. وی در زمستان سال گذشته نقش موثری در آزادسازی شهر «بلد» ( در شمال بغداد و در اطراف حرم شریف حضرت «سیدمحمد (ع)»(فرزند «امام هادی (صلوات الله علیه) که بخشی از استان «صلاح الدین» به شمار می رود) داشت. ایشان همچنین  در عملیات مشهور آزادسازی آمرلی، ینگجه و جلولا و… نیز حضوری پر رنگ داشت. گفتنی است که «حاج جواد» پیش از فتنه «داعش» در «عراق»، با حضور در «سوریه» به دفاع از حرم بانوی مقاومت حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) مشغول بود.
یکی از هم رزمان «حاج جواد»، در گفتگویی کوتاه با خبرنگار جهاد و مقاومت مشرق، جزئیاتی از نحوه شهادت ایشان را این گونه بیان نمود:
«حاج جواد از به خاطر ارادتش به رهبر انقلاب و نصب تصاویر متعدد ایشان در سنگرش معروف بود. اهل پنهان کاری و قایم شدن هم نبود و چند مصاحبه با خبرنگاران غربی داشت. در آخرین مورد، خبرنگار بی.بی.سی، مصاحبه ای با ایشان داشت که به تصور من، همین باعث شناسایی اش شد. صبح روز جمعه، ایشان به همراه برادرش سوار سوار ماشینی می شود که یکی از عناصر داعش، ناغافل از گوشه ای بیرون می خزد و «حاج جواد» را از فاصله نزدیک با گلوله می زند و متواری می شود.»
تصاویری که پیش رو دارید، نماهایی است از شهید «جواد علی حسناوی»(با نام نظامی «جواد جهانی»)

روحمان با یادش شاد
هدیه به روح بلند پروازش صلوات

 

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

 

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار