سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54229
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » انتخابات کمیسیون‌های مجلس: بروجردی و ملکشاهی ابقا شدند/ توکلی نایب‌رئیس شد/ عبدی جای خود را به قائدرحمت داد
Print This Post

انتخابات اعضای هیأت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در سال چهارم یعنی آخرین سال مجلس نهم برگزار شد و این کمیسیون‌ها روسای خود را شناختند.

به گزارش سلام دلفان، با برگزاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، غلامرضا تاج‌گردون نماینده گچساران برای سال دوم در مجلس نهم به عنوان رئیس این کمیسیون برگزیده شد. همچنین علی‌محمد احمدی و هادی قوامی به عنوان نواب رئیس در این کمیسیون انتخاب شدند. همچنین با رای مثبت نمایندگان غلامرضا کاتب برای بار دیگر به عنوان سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزیده شد و عیسی امامی و محمد سقایی نیز به عنوان دبیران کمیسیون انتخاب شدند.

در انتخابات اعضای هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، ارسلان فتحی‌پور توانست اکثریت آراء را برای احراز پست ریاست کمیسیون کسب کند. همچنین محمد حسن‌نژاد و روح‌الله بیگی‌ئیلانلو توانستند سمت‌های نایب‌رئیسی اول و دوم را به ترتیب کسب کنند و ابراهیم نکو و اربابی به سمت دبیران اول و دوم کمیسیون انتخاب شدند و رحیم زارع نیز مجددا سخنگوی کمیسیون شد.
نماینده بروجرد باز هم به ریاست کمیسیون امنیت ملی رسید
در انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، علاء‌الدین بروجردی نماینده بروجرد به عنوان رئیس باقی ماند و احمدرضا دستغیب که پیش از این نایب رییس کمیسیون را عهده‌‌دار بود به علت حضور در ترکیب هیأت رئیسه مجلس،‌ امکان کاندیداتوری نداشت و حسین سبحانی‌نیا و منصور حقیقت‌پور به عنوان نواب اول و دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس انتخاب شدند. همچنین نوذر شفیعی سخنگو و محمد‌حسن آصفری و سید‌باقر حسینی به ترتیب به عنوان دبیر اول و دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتخاب شدند.
جلوس ملکشاهی بر صندلی ریاست کمیسیون حقوقی
در همین حال و بر اساس رای‌گیری صورت گرفته در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اللهیار ملکشاهی نماینده کوهدشتبه عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب شد. همچنین پس از محمد‌علی اسفنانی که در سمت سخنگویی ابقاء شد، حمیدرضا طباطبایی نائینی نایب رئیس اول، محمد رزم نایب رئیس دوم، نیره اخوان بی‌طرف دبیر اول و سیدهادی قره‌سید رومیانی دبیر دوم به عنوان دیگر اعضای هیات رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس انتخاب شدند.
قائدرحمت جای عبدی را گرفت
چهارمین دوره از انتخابات کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم برگزار شد و‌ با ۱۳ رای اعضا عبدالرضا عزیزی رئیس، فرج‌الله عارفی نایب‌رئیس اول، عمران علی‌محمدی نایب رئیس دوم، عباس صلاحی و سالار مرادی دبیران و عباس قائد‌رحمت نماینده دورود و ازنا به عنوان سخنگوی کمیسیون اجتماعی انتخاب شدند. قائدرحمت جای عبدی نماینده خرم‌آباد و چگنی را که در سال سوم سخنگوی این کمیسیون بود، گرفت.
همچنین طبق آرای نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس، سید مهدی هاشمی با اخذ ۱۵ رای به عنوان رئیس، محمدرضا رضایی‌کوچی و همچنین سیداحسن علوی به عنوان نواب رئیس انتخاب شدند. همچنین منصور آرامی به عنوان سخنگو و علی‌نعمت چاردولی نماینده ملایر و محمد فیروزی به عنوان دبیران کمیسیون عمران برگزیده شدند.
نماینده الیگودرز نایب رئس اول اول شد
همچنین عباس رجایی نماینده اراک با اخذ ۲۰ رای برای سال چهارم در مجلس نهم به عنوان رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس برگزیده شد. با رای نمایندگان محمد‌تقی توکلی نماینده الیگودرز به عنوان نایب رئیس اول، ناصر صالحی‌نصب به عنوان نایب رئیس دوم و همچنین محمدمهدی برومندی به عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شدند. محمد اسماعیل‌نیا نماینده کاشمر و همچنین سید علی‌محمد بزرگواری نیز به عنوان دبیران کمیسیون برگزیده شدند.
انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های باقی‌مانده، در روزهای آینده برگزار خواهد شد.
 انتخابات کمیسیون‌های مجلس: بروجردی و ملکشاهی ابقا شدند/ توکلی نایب‌رئیس شد/ عبدی جای خود را به قائدرحمت داد
منبع: سایت مجلس، عکس: خبرگزاری موج

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار