سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54844
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار طالبان به ابوبکر البغدادی
Print This Post

طالبان افغانستان با انتشار نامه‌ای سرگشاده به «ابوبکرالبغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش مخالفت خود را در مورد فعالیت گروه‌های موازی در این کشور اعلام کرد.

به گزارش سلام دلفان،‌ پایگاه رسمی طالبان افغانستان نوشت: «ملا اخترمحمد منصور» سرپرست شورای رهبـری و نائب رئیس طالبان افغانستان با انتشار نامه‌ای سرگشاده به «ابوبکرالبغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش نوشت: فعالیت‎‌‌هایی را در افغانستان حمایت می‌کند که تنها تحت پرچم طالبان در این کشور باشد.

وی تأکید کرد: فعالیت گروه طالبان در افغانستان از سابقه طولانی و تجربه کافی برای چگونگی ادامه حضور و گسترش فعالیت‌های این گروه برخودار است.

منصور در بخشی از این نامه اظهار داشت که امارت اسلامی افغانستان موافق بوجود آمدن جریان‌های موازی در کنار طالبان این کشور نیست.

سرپرست شورای رهبـری و نائب رئیس طالبان افغانستان خطاب به البغدادی تصریح کرد: «شما را آگاه می‌کنم که کسی تحت عنوان داعش در افغانستان فعالیتی انجام ندهد تا در این کشور به غیر از امارت اسلامی طالبان صف دیگری ایجاد نشود.»

این نامه در حالی از سوی طالبان افغانستان خطاب به سرکرده گروه تروریستی داعش منتشر می‌شود که چندی پیش ابوبکر البغدادی، «ملا محمد عمر» رهبر طالبان را جنگ سالار بی‌سواد و نادان و خالی از ارزش‌ و اعتبار روحانیت و سیاسی عنوان کرده بود.

 روزنامۀ تایمز در گزارشی با پرداختن به موضوع گروه‌های القاعده، داعش و طالبان می‌نویسد که داعش با اعلام یک ولایت در افغانستان و پاکستان در صدد درگیری با طالبان و دیگر گروه‌های تندرو در این منطقه است.

مدتی قبل گزارش‌هایی از جنوب افغانستان در ولایت هلمند، در مورد درگیری‌ها میان طالبان و یک گروه نقاب‌دار و سیاه‌پوش با پرچم داعش به انتشار رسید.

پیش از این نیز اخباری مبنی بر اختلافات گسترده میان گروه طالبان افغانستان و داعش منتشر شد که «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغانستان این موضوع را بیان داشته بود.

سخنگوی گروه طالبان افغانستان ضمن تأکید بر عدم‌مداخله این گروه در همسویی با فعالیت‌های گروه تروریستی داعش، حضور عوامل این گروه تروریستی در صفوف طالبان در افغانستان را تبلیغات غربی‌ها دانست.

وی گفته بود که فعالیت‌های «امارت اسلامی افغانستان» در جغرافیای افغانستان است، در نتیجه در امور کشورهای دیگر مداخله نمی‌کند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار