سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57723
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش کری به انتقادهای شاهزاده سعودی
Print This Post

وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به انتقادهای بندر بن سلطان سفیر سابق عربستان در واشنگتن گفت: با او در این زمینه اختلاف نظر شدید دارم و به اعتقاد من بودن توافق بهتر از نبود آن است.

به گزارش سلام دلفان، جان کری در گفتگو با شبکه «سی ان ان» عنوان کرد: با بندر بن سلطان اختلاف نظر شدید دارم. دیروز با وزیر امور خارجه عربستان دیدار کردم او بلافاصله بعد از شروع دیدار به من گفت که خواهان توافق هستند و نکاتی را مطرح کرد که با وجود آنها توافق برایشان خوشایند است.

وی افزود: نگرانی واقعی در منطقه عدم رسیدن به توافق است، اگر کنگره این توافق را تصویب نکند و آن را متوقف کند در این صورت ما نه می توانیم بازرسی کنیم و نه می توانیم تحریم کنیم و تحت هیچ شرایطی قدرت چانه زنی و مذاکراه نخواهیم داشت. به صراحت می گویم اگر آمریکا این توافق را متوقف کند ورود به مذاکرات دیگر مورد قبول نخواهد بود.

کری تصریح کرد: واقعیت این است، روندی که سازمان ملل شروع کرده و در ابتدا اجازه تحریم ایران را داده است، نشان دهنده این است که در صورت پایبندی ایران به تعهدات خود و عمل به مسئولیتش تحریم ها لغو خواهد شد.

رئیس پیشین دستگاه اطلاعات عربستان سعودی و سفیر سابق این کشور در آمریکا در واکنش به بیانیه پایانی مذاکرات هسته ای وین مدعی شده بود که توافق هسته ای با ایران به این کشور اجازه می دهد تا به بمب هسته ای دست پیدا کند و باعث بی ثباتی در منطقه شود.

این مقام سعودی با اشاره به دستیابی کره شمالی به سلاح هسته ای ادعا کرد دستگاه های اطلاعاتی و تحلیلگران مسائل راهبردی در منطقه، نتیجه ای بدتر از توافق با کره شمالی را برای توافق به دست آمده با ایران پیش بینی می کنند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار