سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57930
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تکذیب شلیک خمپاره از ایران به پاکستان
Print This Post

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با تکذیب ادعای یک روزنامه پاکستانی تاکید کرد که هیچ گونه درگیری مرزی در روزهای اخیر در مرز ایران و پاکستان صورت نگرفته است.

سلام دلفان – سردار رهام بخش حبیبی روز چهارشنبه گفت: هیچ گونه درگیری در مرز دو کشور ایران و پاکستان صورت نگرفته است اما احتمال دارد چنانچه گلوله ای شلیکی شده از سوی گروه های معاند و اشرار با هدف جو سازی و تخریب روابط دو کشور ایران و پاکستان انجام شده باشد.

روزنامه ‘داون نیوز’ پاکستان به نقل از یک مقام نظامی پاکستان که نامش را فاش نکرده است ، مدعی شد که مرزبانان ایران چهار گلوله خمپاره را به سمت منطقه پنجگور در ایالت بلوچستان پاکستان شلیک کرده اند.

روزنامه پاکستانی به نقل از این مقام نظامی پاکستان مدعی شده که حمله خمپاره ای از سوی نیروهای مرزی ایران هیچ تلفات جانی و مالی نداشته اما این حمله موجب هراس مردم منطقه پنجگور شده است که در این رابطه مقام های دولتی و نظامی پاکستان پس از این حمله ضمن بازدید از این منطقه تحقیقات را در این خصوص آغاز کردند.

روزنامه یادشده به نقل از این مقام نظامی پاکستانی ادعا کرده که اعزام نیروهای امنیتی این کشور پس از این حمله به منطقه پنجگور افزایش یافته است.

این روزنامه در ادامه نوشته است، این نخستین مورد از شلیک گلوله به سمت مرز پاکستان نیست بلکه چندی قبل نیز حمله با موشک آر پی جی از مرز ایران به منطقه ماشیخیل در ایالت بلوچستان پاکستان صورت گرفته بود.

جمهوری اسلامی ایران در استان سیستان و بلوچستان حدود 900کیلومتر مرز زمینی با پاکستان دارد.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار