سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58024
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قیمت فروش آجیل ایرانی در دیگر کشورها
Print This Post

قیمت هر کیلو پسته ایرانی در ظرف خشکبار غیر ایرانی‌ها نزدیک به 8.5 دلار، انگور بی‌دانه خشک 3.5 دلار، بادام بدون پوست 6.3 دلار و گردوی معمولی کمتر از 10 دلار تمام می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، بر اساس آمار گمرک از صادرات غیرنفتی، قیمت هر کیلو پسته تازه یا خشک در ظرف آجیل دیگر کشورها نزدیک به 26 هزار و 800 تومان است.

بر اساس این آمارها پسته با پوست تازه یا خشک با قیمت معادل 8.4 دلار برای هر کیلوگرم در سه ماهه نخست امسال به میزان 12.7 هزار تن صادر شد که نزدیک به 106 میلیون دلار برای ایران ارزآوری داشته است.

این آمار نشان می‌دهد که صادرات پسته در این سه ماهه به 18 برابر افزایش یافته است. همچنین قیمت هر کیلو مغز پسته تازه یا خشک نیز در ظرف خشکبار دیگر کشورها کمتر از 17 دلار و حدود 53 هزار تومان قیمت دارد.

صادرات مغز پسته در سه ماهه اول سال جاری نزدیک به 2.5 هزار تن و با ارزش کمتر از 43 میلیون دلار بوده است.

بر این اساس صادرات مغز پسته در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 درصد کاهش یافته است.

همچنین بر اساس این آمار، قیمت هر کیلو انگور تیزابی خشک‌کرده صادراتی معادل 1.6 دلار و حدود 5000 تومان، انگور بی‌دانه خشک شده معادل 3.5 دلار و حدود 11 هزار تومان و انگور کاشمری سبز بی‌دانه معادل 3.5 دلار و حدود 11 هزار تومان تمام می‌شود.

بر این اساس حجم صادرات انگور تیزابی خشک در سه ماهه اول سال جاری معادل 14 هزار تن با ارزش بیش از 22 میلیون دلار، انگور بی‌دانه خشک کمتر از شش هزار دلار با ارزش 20.5 میلیون دلار و انگور کاشمری سبز بی‌دانه معادل 1.5 هزار تن با ارزش بیش از پنج میلیون دلار بوده است.

همچنین بر اساس آمار گمرکی صادرات بهاره ، قیمت هر کیلوگرم بادام بدون پوست تازه یا خشک در بین اقلام خشکبار برای صادرات معادل 6.3 دلار است که ارزش ریالی آن نزدیک به 20 هزار تومان می‌شود.

این آمار نشان می‌دهد که قیمت بادام صادراتی طی سه ماهه اول سال جاری نزدیک به 6 دلار کاهش داشته است. به این ترتیب که در سال گذشته قیمت هر کیلو از این محصول برای صادرات حدود 36 هزار تومان تمام می‌شد.

بر اساس این آمار، صادرات بادام بدون پوست در سه ماهه اول سال جاری معادل 2.2 هزار تن بوده است که کمتر از 14 میلیون دلار برای ایران ارزآوری داشته است. این آمار نشان می‌دهد که صادرات این محصول طی سال جاری به لحاظ وزنی به هشت برابر افزایش پیدا کرده است.

همچنین بر این اساس قیمت هر کیلو گردو معمولی بدون پوست تازه یا خشک نیز برای ظرف خشکبار غیرایرانی‌ها حدود 31 هزار و 500 تومان یعنی نزدیک به 10 دلار تمام می‌شود.

آمار گمرک نشان می‌دهد که قیمت گردو نیز نسبت به سال گذشته حدود دو دلار کمتر شده است.

بر این اساس با 14 برابر شدن صادرات گردو، حجم صادرات این محصول به کمتر از 1.5 هزار تن و با ارزش کمتر از 11 میلیون دلار رسیده است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار