سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58206
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اولویت‌های استخدام پنج هزار نیروی آموزش و پرورش
Print This Post

رئیس کمیته آموزش مجلس، از حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای پاسخگویی به شبهات استخدام ۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، عطاءالله سلطانی صبور با اشاره به وعده وزیر آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در نیمه شهریور ماه، گفت: ما در برخی مناطق استان ها و همچنین در رشته های خاص با کمبود جدی نیرو مواجه هستیم که قرار است با نظر کمیسیون و آموزش و پرورش استخدام ۵ هزار نفر، به نیازهای موجود پاسخ دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: رشته هایی مانند ریاضی و فیزیک از جمله رشته هایی هستند که به شدت با کمبود نیرو در آن رو به رو هستیم. تاکنون نیاز سنجی مناسبی نیز برای اخذ نیروهای جدید صورت گرفته و البته در حال اجراست.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه این مسئله در نشست های اعضای کمیسیون و وزیر آموزش و پرورش نیز در حال پیگیری است.

سلطانی صبور با اشاره به جلسه امروز کمیسیون با وزیر آموزش و پرورش، گفت: مهمترین محور این نشست بحث استخدام های جدید است، ضمن اینکه قرار است درباره مشکلات اصلی آموزش و پرورش نیز صحبت های مطرح شود.

نماینده مردم رزن در مجلس با اشاره به ملاحظات کمیسیون آموزش در استخدام ۵ هزار نیروی جدید، افزود: درخواست اعضای کمیسیون این است که به قانون عمل شود و این استخدام که نیاز آموزش و پروش است، در اسرع وقت محقق شود.

وی ادامه داد: قانون مشخص کرده که مربیان پیش دبستانی در اولویت باشند و در صحبت هایی که با وزیر داشته ایم، بناست که این امر نیز عملیاتی شود.

رئیس کمیته آموزش مجلس با اشاره به سئوال کمیسیون از وزیر، افزود: با توجه به اینکه چند هزار فارغ التحصیل تربیت معلم هنوز استخدام نشده اند، سئوال ما این است که وزارتخانه برای استخدام آنها چه تدبیری اندیشیده است.

سلطانی درباره نیروهای حق التدریسی نیز، گفت: در قانون اولویتی برای نیروهای حق التدریسی دیده نشده و آنها با بقیه در این آزمون امتیاز مشترک دارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با اشاره به سیستان و بلوچستان به عنوان استانی که بیشترین نیاز را به استخدام نیروی جدید دارد، افزود: بیشترین نیازها در حوزه آموزش و پرورش مربوط به استان سیستان و بلوچستان است، مراکز استانی کمتر نیازمند هستند، مثلا تبریز حتی ترافیک نیرو دارد، اما شهرهای کوچک تر نیاز مبرم به نیروی جدید دارند.

سلطانی صبور در پایان گفت: اگر آزمون استاندارد برگزار شود و فرصت کافی نیز وجود داشته باشد، قطعا بهانه و مشکلی مانند آنچه در آزمون سال ۸۹ پیش آمد، وجود نخواهد داشت.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار