سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58250
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مسافران بی بازگشت انتخاب شدند+تصاویر
Print This Post

پس از فراز و نشیب‌های فراوان سرانجام فضانوردان کهنه کار و از جان گذشته برای رویارویی با خطرناک‌ترین چالش فضایی بشر انتخاب شدند.

سلام دلفان – پرواز آزمایشی فضا پیماهای آزمایشی شرکت‌های هواپیمایی بوئینگ و Space x با تصمیم سازمان ناسا وارد مرحله جدیدتری برای هدف نهایی ساخت فضا پیما که فرود در سیاره مریخ است شده است.

مسافران بی بازگشت انتخاب شدند+تصاویر
گفتنی است، ناسا در اولین گام 4 فضا نورد برای تست  فضا‌پیماهای ساخت این دو شرکت در سال 2017 انتخاب کرده است.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، فضا نوردان robert  Behnken، ‌Eric Boe،  Douglas Hurley، Sunita Willianms 4 فضا نورد انتخابی از سوی سازمان فضایی ناسا هستند. این فضا نوردان در رده سنی 44 الی 50 سال قرار دارند.
مقامات دولتی ایالات متحده اعلام کرده‌اند هدف رئیس جمهور این کشور ارسال انسان به سیاره مریخ در دهه 2030 میلادی است.
فضانوردان انتخابی در این طرح تجربه خلبانی و نیز هر کدام دوبار پرواز به فضا و استقرار در ایستگاه فضایی بین المللی را در کارنامه خود دارند.
این فضا‌نوردان کهنه کار قرار است این فضا پیماها را برای انجام پروازهای زیر مداری در سال 2017 تست کنند.
در مجموع این فضانوردان بیش از 400 روز در فضا حضور داشته‌اند و حدد 15 ساعت در فضا Spacewalking داشته‌اند.
مسافران بی بازگشت انتخاب شدند+تصاویر
خانم Sunita williams تنها فضا نورد زن این گروه داوطلب به تازگی رکورد بیشترین Space walking توسط زن فضا نورد در دنیا را بدست آورده است.
ناسا هدف از ساخت نسل جدید موشک‌های فضایی که بودجه‌ای در حدود 58 میلیون دلار تا به حال صرف آن کرده است را مقابله با وابستگی شدید به کشور روسیه برای پرتاب و فرود فضا نوردان به ایستگاه فضایی توسط کپسول فضایی سایوز اعلام کرده است.
مسافران بی بازگشت انتخاب شدند+تصاویر
قرارداد ناسا با بوئینگ و Space x برای ساخت موشک‌های فضایی نهایی در حدود 7 میلیارد دلار است که حال برای ادامه فازهای پروژه‌ نیاز به یک تست آزمایشی است.
تا به حال چندین بار پرتاب موشک فضایی Space x سوار شده بر روی سفینه فضایی فالکون به شکست منجر شده است.
فضا‌نوردان داوطلب امکان انفجار و نابودی ماموریت تست فضا‌نوردان را می‌دانند و با این وجود داوطلب شده‌اند کارشناسان مسئول ساخت پروژه موشک Space x امیدوار هستند با برطرف کردن نواقص این موشک که منجر به چندین انفجار شده است در آینده بتوانند فضا‌نوردان را ایمن به فضا پرتاب کرده به سلامت آنها را به زمین بازگردانند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار