سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58297
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » فروش مشکوک مجتمع چند میلیاردی دانشگاه لرستان/ رئیس دانشگاه پاسخگو باشد
Print This Post
چوب حراج به مجموعه بی نظیر خدماتی؛

بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان به دلیل فروش مشکوک قسمتی از اموال غیر منقول دانشگاه لرستان، بیانیه ای صادر کرده است

فروش مشکوک مجتمع چند میلیاردی دانشگاه لرستان/ رئیس دانشگاه پاسخگو باشد

به گزارش سلام دلفان به نقل از لرستان خبر، چند وقتی است که دانشگاه لرستان آبستن مسائلی بوده است که شائبه های را در ذهن دانشجویان نسبت به مسئولان دانشگاه ایجاد کرده است که آخرین مورد آن فروش مجتمع کم نظیر خدماتی رفاهی داخل دانشگاه است؛ در همین راستا بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان خطاب به مدیریت این دانشگاه نامه ای سرگشاده نوشته است.

بسمه تعالی

ریاست محترم دانشگاه لرستان؛ جناب آقای  دکتر عزیزی

سلام علیکم

گویا سیر اتفاقات ناگوار برای دانشگاه لرستان پایانی ندارد. در اندوه قربانی شدن رشد علمی دانشگاه به واسطه  سیاست بازی در قضیه بورسیه ها،علی رغم تاکید رهبری بودیم که خردادماه رسید و خبری، آتش به جانمان انداخت.

یکی ازدانشجویان این دانشگاه در اثر سانحه و تصادفی مشکوک دار فانی را وداع گفت. اما این حادثه مثل سایر حوادث ناگواری که سلسله وار برای دانشجویان این دانشگاه اتفاق می افتاد، نبود و رنگ و بوی دیگری داشت و آن رنگ غفلت و بی خبری  مدیریت دانشگاه از گستاخی برخی از متصدیان خدماتی  دانشگاه بود.

با خود گفتیم که اندوه بارترازاین دیگرچه!؟ که خبر مزایده ی مجتمع رفاهی دانشگاه لرستان رسید. خبری که نشان داد تدبیر خیلی ها را! وقتی خبر این عقبگرد عجیب به گوش ما رسید پیگیر شدیم تا بلکه دریابیم متصدیان امر با کدام منطق دست به سوزاندن فرصت های دانشگاه زده اند. آنچه بدان رسیدیم پاره ای از توجیهات  بی پایه ای بود که شرح آن خواهد آمد.

عمده ترین توجیه برای فروش مجتمع گردشگری، تفریحی، اقامتی، پذیرایی و رفاهی دانشگاه لرستان که نه تنها در استان بلکه در کشور، مجموعه ای کم نظیر و دارای ویژگی های منحصر به فرد است؛ نبودِ بودجه برای محصور نمودن دانشگاه و ساخت سازمان مرکزی دانشگاه است! شگفتا از این تدبیر!!! مجتمعی که سنگ بنای آن از طریق فروش تعدادی از خانه های سازمانی دانشگاه گذاشته شد و بنا بود که در جهت رفاه حال اهالی دانشگاه و همچنین منبع درآمد عالی برای دانشگاه باشد، امروز برای انجام کارهایی مانند محصور نمودن و احداث سازمان مرکزی که ردیف بودجه ی ملی دارد، باید قربانی شود!

فوریت اقدام برای محصور شدن فضای دانشگاه برکسی پوشیده نیست و بسیج دانشجویی براساس رسالت خویش یعنی دفاع از حقوق دانشجویان در امر مطالبه ی این مهم سردمدار و پیشگام است؛

ولی گویا برخی آن را چماقی کرده اند تا بدان وسیله برسرمخالفانِ حراج کردن دستاوردهای دانشگاه بکوبند.

 سوال این است که در این آشفته بازار بودجه و نبود منابع مالی براساس کدام منطق تصمیم به ساخت فازِ دو دانشکده  کشاورزی گرفته شده!؟

 حال آنکه ظاهراً نه تنها قرار است این دانشکده از دانشگاه لرستان جدا شود بلکه ردیف بودجه ای برای اجرای فاز دو این دانشکده وجود ندارد!؟

  چرا این منابع را برای کارهای فوری تری مثل محصور نمودن فضای دانشگاه نمی کنید؟ راه حل های بسیاری از این دست وجو دارد که درصورت درخواست مدیریت دانشگاه بسیج دانشجویی حاضر به ارائه  آنهاست.

 این مجتمع به گواهی آگهی مزایده  فروش کلیه  عوارض آن پرداخت شده، تمامی مجوزهای قانونی لازم آن اخذ شده و همچنین با هزینه  حدود 3 میلیارد قریب به 45% از نظر ساخت، جلو رفته و براساس برآورد در بدبینانه ترین حالت می توان آن را با حدود 5 الی 6 میلیارد تکمیل کرد – نه 10 میلیارد، آنگونه که برخی بیان می کنند– آیا حفظ مجموعه ای با ویژگی های مذکور از حراج آن عاقلانه تر نیست!؟

 تا هم آبرویی برای دانشگاه باشد و هم یک منبع عظیم درآمد که می توان پشتوانه ی عظیمی برای دانشگاه در انجام کارهای علمی، عمرانی و رفاهی باشد چرا که طبق قانون، بودجه مجوز ساخت مهمانسرا دیگر صادر نخواهد شد.

 ردپای مشکوک استانداری که د رزمان مدیریت شما در مسائل مختلف دانشگاه دیده می شود، در اینجا نیز قابل مشاهده است. سوال اساسی در این رابطه اینجاست که اساسا چه ارتباطی بین استانداری و فروش این مجتمع است؟!

  آیا دخالت استانداری به معنای هیچ انگاشتن مدیریت دانشگاه و درجهت سواستفاده برای تامین منافع شخصی و جناحی نیست؟ استانداری لرستان برمبنای کدام حق وعده فروش این پروژه را قبل از هرگونه اقدام قانونی به برخی سرمایه داران خارجی می دهد؟!

  آیا استانداری صاحب این مجتمع است که وعده آن را به این و آن می دهد!؟ مگر استانداری لرستان از این فروش چه عایدش می شود که تمام توان خود را درجهت تسریع در فرآیند فروش این مجتمع بسیج کرده است؟!

 این دخالتها و دخالتهایی از این دست این شائبه را به وجود می آورد که مبادا پول فروش این مجموعه اصلا به جیب دانشگاه لرستان نرود؟! آن وقت چه باید کرد؟!

این روزها گویا بعضی مدیران استان به زمین های دانشگاه لرستان به دید آش نذری نگاه می کنند! چرا بذل و بخشش هایی از اراضی دانشگاه آغاز شده است؟ آیا این بذل و بخشش ها مطابق با چشم اندازعمرانی دانشگاه لرستان است؟! گویا درحال حاضر دانشکده کشاورزی به جای آغاز ساخت فاز دو باید به فکر حفظ زمین های نبش جاده اش باشد!!!!!

 در برابر این منطق روشن برای برخی چاره ای نمی ماند جز آنکه به این بهانه واهی تمسک جویند که هتل داری در شان دانشگاه لرستان نیست!!! به این جماعت باید گفت که خوابگاه داری و اداره ی مهمانسرا در شان دانشگاه است ولی هتل داری خیر؟!

  آری ایده آل برای دانشگاه کسب درآمد از راه تولید علم است اما امروز که ما با این مهم فاصله داریم چه باید کرد؟ همچنین کسب درآمد از راه مجتمع رفاهی می تواند زمینه ی بسیار عالی برای حرکت در راستای تولید علم باشد و البته  این مطالبه به قوت خود باقی است که مدیریت فعلی دانشگاه برای ارتباط با صنعت چه کرده؟ که پرداختن به این موضوع خود مجال دیگری می طلبد .

 درپایان به شما عرض می کنیم که چرا همانطور که برای تکیه حضرتعالی برکرسی ریاست دانشگاه نظرسنجی صورت گرفت برای این امر مهم نظرسنجی نمی کنید؟ ما حاضریم در تریبون آزاد به صورت شفاف نظرات خود را به جامعه  دانشگاهی لرستان عرضه داریم تا سره از ناسره برهمگان روشن شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار