سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58590
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جزئیات طرح ویژه اشتغال
Print This Post

معاون وزیر کار از اجرای طرح ویژه بازتوانمندسازی دانش آموختگان دانشگاهی برای ورود به بازار کار خبر داد و گفت: بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، ۱۰ برابر بیکاری افراد زیردیپلم است.

به گزارش سلام دلفان، کورش پرند با اعلام اجرای طرح ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی گفت: اين طرح به عنوان یک برنامه راهبردی تکمیل کننده و جبران ساز مهارت ها و صلاحیت های اساسی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی پیشنهاد و در شورای عالی اشتغال مصوب شد.

معاون وزیر کار با تاکید بر اینکه این طرح با هدف رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص اجرايی مي شود اظهارداشت: آئین نامه اجرایی این طرح هم اکنون در کمیسیون های تخصصی هیات دولت در حال طی مراحل قانونی برای تصویب است.

پرند با بيان اينكه بنا به اعلام مرکز آمار ایران حدود یک میلیون نفر از کل بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند بيان داشت: براساس برآورد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی ۱۰ برابر کسانی است که دارای تحصیلات دیپلم و زیردیپلم هستند و از سویی کارفرمایان و بنگاهداران، عدم مهارت و ناتوانی نیروی جوان در مشاغل تخصصی و نیازمند تجربه را از دلایل اصلی بیکاری کارجویان فارغ التحصیل دانشگاهی می دانند.

وي افزود: بر اين اساس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بنا بر رسالت ذاتی خود به عنوان یک نهاد ملی سیاستگذار و متولی مهارت آموزی در کشور توجه به بازتوانمندسازی دانش آموختگان دانشگاهی و همچنین دانشجویان در حال تحصیل را در دستور کار خود قرار داده است.

این مقام مسئول در وزارت کار يادآور شد: با تشکیل کارگروه های مختلف در سطح مدیران ستادی و استانی و انجام مطالعات کارشناسی و آسیب شناسی دقیقِ موضوع از ابعاد مختلف، طرح ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با هدف رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص به عنوان یک برنامه راهبردی تکمیل کننده و جبران ساز مهارت ها و صلاحیت های اساسی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی پیشنهاد شد که در شورای عالی اشتغال مصوب شده است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار