سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58627
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » واردات سیمان به لرستان ممنوع شود
Print This Post
استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: هماهنگی‌های لازم با نیروهای انتظامی انجام‌شده تا از ورود سیمان به داخل استان جلوگیری شود.

سیمان

به گزارش سلام دلفان، هوشنگ بازوند، شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع واحدهای تولیدی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: تمام دستگاه‌های دولتی باید نهاده‌های موردنیاز خود را از داخل استان خریداری کنند و صنعت، معدن و تجارت استان نیز باید بر این روند نظارت داشته باشد.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی باید پیمانکاران خود را ملزم به خرید کالای بومی کنند و این اصل را در یکی از بندهای قراردادی که با آن‌ها می‌بندند، لحاظ کنند.

استاندار لرستان بابیان اینکه در پروژه‌های عمرانی باید سیمان تولیدشده در داخل استان مورد استفاده قرار بگیرد، عنوان کرد: کارگاه‌هایی که سیمان مورد نیاز خود را از خارج استان تهیه کنند، در هنگام تخصیص اعتبارات از سهم اعتباری آن‌ها کاسته می‌شود.

وی بیان کرد: هماهنگی‌های لازم با نیروهای انتظامی انجام‌شده تا از ورود سیمان به داخل استان جلوگیری کنند.

بازوند تصریح کرد: در برخی از موارد مشاهده‌شده که بعضی از بیمارستان‌های شهرستان بروجرد برای تأمین کاشی موردنیاز خود در ساخت بیمارستان، از کاشی‌های وارداتی استفاده کرده‌اند درحالی‌که چند کارخانه باکیفیت کاشی در بروجرد فعال است.

وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه شورای بررسی موانع و مشکلات واحدهای تولیدی استان، باید اطلاعات دقیقی از واحدهای تولیدی، جمع‌آوری کرده و قبل از آغاز جلسه در اختیار اعضای ستاد قرار دهد تا همه اعضای ستاد نسبت به مشکل واحد تولیدی موردبحث در جلسه، توجیه باشند و تولیدکننده وقت کوتاهی را که در اختیار دارد برای تشریح موضوع از دست ندهد بلکه دغدغه‌ها و پیشنهادات خود را بیان کند.

استاندار لرستان گفت: اگر سازمان صنعت، معدن و تجارت توانایی اداره مطلوب دبیرخانه شورای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان را ندارد، اعلام کند تا این دبیرخانه را به اتاق بازرگانی یا استانداری واگذار کنیم.

در پایان مشکلات و چالش‌های پیش روی چهار شرکت آجر سفال، صنایع پزشکی و بهداشتی افرند، کوشاکاران زاگرس و کارا پلاستیک با حضور دستگاه‌های متولی و مدیرعاملان شرکت موردبررسی قرار گرفت.

تسنیم

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار