سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58742
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » ورزش بانوان دلفان در موج بی تفاوتی مسئولین/ درد دل بانوان ورزشکار نورآباد
Print This Post
گزارشی از مشکلات ورزش بانوان

طی سالهای اخیر حتی یکبار برای بررسی وضعیت ورزش بانوان شهرستان دلفان جلسه ای ترتیب داده نشده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از نسیم دلفان ، تنی چند از بانوان ورزشکار شهرستان دلفان، برخی از مشکلات ورزش بانوان این شهرستان را مطرح کردند.

خانم ها پیری نایب رییس هیئت والیبال بانوان ، دارائی مربی فوتسال ، ملکی مربی بدمینتون و دو تن دیگر از بانوان ورزشکار دلفانی در این جلسه حضور داشتند.

این ورزشکاران مدعی بودند که بارها و بارها موارد مورد اعتراض خود را با مسئولین مربوطه مطرح کرده اند اما متاسفانه علی رغم قول و قرارهایی که داده می شد هیچگاه نتیجه مثبتی مبنی بر حل حداقل بخشی از مشکلات آنان ملاحظه نشده است.

عمده درد دل این ورزشکار عدم حمایت و توجه مسئولین به ورزش بانوان شهرستان بود.

ایشان از عدم وجود سالن اختصاصی بانوان در شهرستان به شدت گله مند بودند، می گفتند در اکثر شهرهای هم ردیف با دلفان و حتی پایین تر حداقل یک سالن ورزشی برای بانوان وجود دارد اما در دلفان با وجود علاقه مندان بسیار زیاد رشته های ورزشی در بین بانوان ، متاسفانه از داشتن سالن اختصاصی محروم هستیم.

آنها اظهار داشتند هیئت های ورزشی ما از کمترین اعتبار حمایتی برای خرید وسایل و امکانات بی بهره هستند و لذا اکثر وسایل مورد استفاده بانوان فرسوده و غیر قابل استفاده اند.

آزیتا ملکی پیشکسوت ورزش بانوان دلفان اظهار داشت : ما نه تنها از سالن اختصاصی بهره مند نیستیم بلکه حتی از سالن های اجاره ای نیز نمی توانیم بخوبی استفاده کنیم زیرا اکثر سانس های اختصاص داده شده به بانوان در ساعاتی غیر مناسب می باشند.

وی همچنین گفت : باید پرسید چرا مسئولین ورزش شهرستان و همچنین استان  طی سالهای اخیر حتی یکبار برای بررسی وضعیت ورزش بانوان شهرستان دلفان جلسه ای ترتیب نداده اند تا مسئولین هیئت های ورزشی و مربیان و یا ورزشکاران بتوانند دغدغه های خود را مطرح کنند؟ آیا این نشانه بی توجه بودن آنان به موضوع ورزش بانوان نیست.

این مربی ورزش بانوان افزود : یادم هست در زمان یکی از مدیران سابق تربیت بدنی دلفان بنده و چند تن دیگر از ورزشکاران برای اعتراض به رویه مدیریت ایشان و عدم حمایت مالی و امکانات به هیئت های ورزشی بانوان به دفتر ایشان مراجعه کردیم که وی با کلی توجیهات غیر منطقی نهایتأ گفت:

هرکسی پول دارد ورزش کند و هر کس ندارد خدانگهدار…

خانم پیری نایب رییس هیئت والیبال بانوان دلفان نیز در ادامه اظهار داشت : متاسفانه هیچ نگاه منصفانه و درستی به جایگاه ورزش بانوان در این شهرستان نشده است.

-بانوان.jpgوی اضافه کرد ، ما قبلا هیئت ها و تیم های ورزشی خوب و منسجمی داشتیم اما اکنون خیلی از آنها با انحلال مواجه شده اند و آنهایی هم که فعالیت دست و پا شکسته ای دارند به دلیل عدم حمایت و نداشتن اسپانسر با افت شدید مواجه هستند.

این بانوی ورزشکار همچنین تصریح کرد ، ما برای اعزام به مسابقات نیز با مشکل شدید مواجه ایم، حتی در حد یک وسیله نقلیه و یا مکانی برای اسکان ورزشکاران در محل های اعزام به مسابقات حمایت نمی شویم.

استخر شنا موضوع دیگری بود که سرکار خانم پیری به آن پرداخته و گفت: در این شهرستان تنها یک استخر شنا وجود دارد که هم بانوان از آن استفاده می کنند و هم آقایان

به گفته وی علاوه بر ساعات نامناسب بانوان برای استفاده از این سالن ، نظافت و بهداشت آن نیز به هیچ وجه مورد قبول نیست خصوصأ برای خانم ها

در پایان ، این ورزشکاران جوان ، به پروژه پارک ورزشی بانوان که در کنار پل ۹ دی (روبروی سینمای تعطیل شده) در حال احداث است اشاره کرده و گفتند : متاسفانه برخی افراد از نفوذهای خود استفاده کرده و سعی در تعطیل کردن این پروژه دارند اما هیچگاه از ورزشکاران بانوی این شهر نظرخواهی نکرده اند.

ایشان حمایت خود را از شهرداری نورآباد در جهت احداث این پارک ورزشی اعلام کرده و گفتند این پروژه علی رغم تبلیغات مسموم برخی افراد ، نه از نظر مکانی ایرادی دارد و نه از نظر اجتماعی…me3kG_big

این بانوان ورزشکار افزودند : تنها پروژه اختصاصی برای بانوان این شهر همین پارک ورزشی است لذا از مسئولین تقاضا داریم در احداث و تکمیل آن تسریع فرمایند.

امیدواریم مسئولین ورزش و جوانان شهرستان دلفان و استان لرستان مشکلات بانوان ورزشکار دلفان را جدی گرفته و مورد توجه قرار دهند.

در صورتی که اداره ورزش و جوانان یا سایر مبادی مربوطه جوابیه ای به این گزارش و صحبت های مطرح شده داشته باشند ، برابر ماده ۲۳ قانون مطبوعات منتشر خواهد شد.

 1. نویسنده دیدگاه: همشهری
  مرداد ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۳۹

  سلام . عین واقعیته خانمها نه بودجه برای تمرین و مسابقه دارند نه امکانات نه سالن اختصاصی نه احترام براشون خیلی قائل هستند . . سنگ اندارپزیهااا تا دلت بخواد . دلشون خونه مربیان و ورزشکاران بانو . از بس بودجه هاشون رو جاهای دیگه خرج کردند یا اصلا تلاشی برای جذب بودجه برای بانوان نشده . بخدا بی غرض کفتم

 2. نویسنده دیدگاه: م. د
  مرداد ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۰۲

  واقعا میشه یه روزی ماخانم ها مثل بقیه خانم های شهرهای دیگه بتونیم یه باشگاهی استخری بریم به خداافسردگی گرفتیم.

 3. نویسنده دیدگاه: هنارس
  مرداد ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۳۰

  با سلام باور کنید دقیقآ چیزهایی را بیان کردن که وجود داره وخدا را شکر تمام حرفهاشون مستنده…کافیه با یه دوربین برید توی سالنها اوضاع افتضاح سالنها و امکانات ورشی را ببینید و کافیه یه قلم و کاغذ و یه ضبط برداری و از تمام ورزشکاران قدیم و تازه کار بانوان اوضاع ورزش و تفریحشون را جویا بشید..میبینید که نه تنها متناقض با حرفهای این عزیزان نیست بلکه خیلی چیزهای گفته نشده هم هست..بودجه به اسم بانوان به کام….
  مسئولین بی مسئول دارن گند میزنن به ورزش و نشاط آقایون هم…
  حالا اومدن میخوان برا مایه کار بکنن گیر دادن به پارک بانوان .خدا کنه سالیان سال چوب این پارک را تو سر بانوان شهر نزنن….آقا برو کنار بزار پارک بانوان ساختش دقیق و استاندارد و تند پیش بره جاش هم عالیه

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار