سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58745
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هشدار: تخریب ساخت و سازها در حریم ۳۰ متری جاده‌های لرستان + جزییات
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان خطاب به عموم مردم و دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی و … اعلام کرد چنانچه در حریم ۳۰ متری از کناره‌ جاده‌های استان لرستان، اقدام به ساخت و ساز شودسریعاً تخریب میشوند.

به گزارش سلام دلفان، روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان با صدور اطلاعیه‌ایخطاب  به عموم مردم و دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی و … اعلام کرد چنان‌چه در حریم ۳۰ متری از کناره‌ جاده‌های استان لرستان، اقدام به ساخت و ساز شود، مطابق قانون، سریعاً تخریب ساخت و سازها در دستور کار قرار می‌گیرد.

در این اطلاعیه آمده است: علی‌رغم این که انجام هرگونه عملیات نظیر دیوارکشی‌، ساخت و ساز و ایجاد تأسیسات در حریم قانونی راه ممنونع بوده و انجام این گونه عملیات در شعاع ۱۰۰ متری پس از حریم قانونی راه نیز منوط به اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی می‌‌باشد‌، متأسفانه برخی اشخاص حقیقی و حقوقی بدون هماهنگی مبادرت به ساخت و ساز غیر قانونی در این محدوده کرده و حریم قانونی راه را رعایت نمی‌کنند که در این راستا، اداره کل راه و شهرسازی به استناد قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن نسبت به رفع آثار تجاوز به حریم راه اقدام خواهد کرد‌.

علاوه بر رعایت حریم قانونی محورهای اصلی‌، رعایت حریم راه‌‌های فرعی و روستایی نیز الزامی می‌باشد. از منتهی‌الیه حریم قانونی راه‌، یک محدوده ۳۰ متری به عنوان نوار با کاربری تأسیسات زیربنایی به منظور عبور خطوط لوله آب‌، گاز و نفت و همچنین شبک‌های برق و مخابرات در نظر گرفته شده که متقاضیان می‌توانند پس از مراجعه به اداره کل راه و شهرسازی و اخذ مجوز کتبی‌، نسبت به عبور تأسیسات مذکور در این محدوده اقدام نمایند‌.
چنان‌چه افراد بدون اخذ موافقت راه و شهرسازی اقدام به ساخت و ساز و ایجاد تأسیسات در حریم قانونی راه و شعاع ۱۰۰ متری پس از آن کنند‌، عوامل راهداری بر اساس قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن و با هماهنگی مراجع قضایی و نیروی انتظامی نسبت به تخریب تأسیسات و ساختمان‌های احداث شده و رفع کلیه آثار تجاوز به حریم راه اقدام خواهند کرد‌.
 هشدار: تخریب ساخت و سازها در حریم 30 متری جاده‌های لرستان + جزییات
منبع: روابط عمومی راه و شهرسازی لرستان

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار