سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58939
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » اولين جلسه دادگاه دانش‌آموز قاتل معلم بروجردي برگزار شد
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

رسیدگی به پرونده قتل مرحوم “محسن خشخاشي” معلم بروجردی که با ضربه چاقوی دانش‌آموزش از پا درآمد، در دادگاه کیفری استان لرستان برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، متهم که نوجوانی 15 ساله به نام “محمد- ك” است، یک سال قبل بعد از این که توسط معلم فیزیک مدرسه‌ای در بروجرد مورد شماتت قرار گرفت با وارد آوردن ضربه‌ چاقو به گردن او باعث مرگش شد. محمد بعد از قتل از مدرسه فرار کرد و به تهران آمد. او مدتی بعد وقتی به‌ دلیل درگیری در تهران به کانون اصلاح و تربیت انتقال یافت، توسط پدرش شناسایی و به وسيله مأموران پليس به بروجرد بازگردانده شد.

محمد ك نوجوان قاتل معلم بروجرديمحمد که به گفته مددکارش به‌شدت عصبی است، بعد از بازداشت در بازجویی‌ها به قتل معلمش اعتراف کرد و گفت: «پدرم آن زمان داشت با ناظم صحبت می‌کرد، من هم می‌خواستم از دوستم چیزی بگیرم. در کلاس را زدم معلم در را باز و من را به داخل کلاس پرت کرد و من هم یک ضربه چاقو به او زدم. قصدم کشتن او نبود. از معلمم نه نفرت داشتم و نه او را دوست داشتم، فقط برای این که کارش را تلافی کنم به او ضربه زدم».
روز گذشته زمانی که محمد برای محاکمه به دادگاه کیفری استان لرستان برده ‌شد، بعد از رسمیت پیدا کردن جلسه، وکلای او به نبود پرونده شخصیت براساس قانون آیین دادرسی جدید اعتراض کردند که مورد قبول هیأت رسیدگی ‌کننده قرار گرفت و وقت رسیدگی تجدید شد اما قضات به طرفین اجازه دادند تا در مورد وضعیت پرونده صحبت کنند و در صورت وجود راه‌حلی برای مصالحه، اقدامات لازم انجام شود.
اولیای دم مرحوم خشخاشی – معلم فیزیک- که به‌شدت از این واقعه ناراحت بودند، درخواست قصاص متهم را مطرح کردند و سپس نمایندگان حقوقی آموزش ‌و پرورش استان لرستان نیز خواستار اشد مجازات برای محمد شدند.
“سارا نجیمی” یکی از وکلای متهم، نیز اظهاراتی را مطرح کرد و خواستار تجدید نظر در دیدگاه آموزش ‌و پرورش در خصوص این پرونده شد. او در این‌باره گفت: «درخواست اولیای‌ دم برای مجازات محمد قابل درک است هر چند محمد یک کودک است و وضعیت او نشان می‌دهد دچار بحران روحی شدید بوده و قصدش هم قتل معلمش نبوده‌ است، اما به‌ هر حال با توجه به آسیبی که اولیای ‌‌دم دیده‌اند، ناراحتی آنها قابل درک است و ما هم تسلیت می‌گوییم اما این که نمایندگان حقوقی آموزش‌وپرورش هم درخواست اشد مجازات برای یک عضو خود کنند، اصلا قابل درک نیست. این فقط معلم نیست که باید مورد حمایت آموزش‌وپرورش باشد، بلکه دانش‌آموز هم عضوی از بدنه آموزش‌وپرورش است و باید از سوی این وزارتخانه مورد حمایت قرار گیرد. انتظار می‌رود آموزش‌وپرورش مسئولیت خود را دراین‌باره قبول کند. این کودک چندین روز با خودش چاقو حمل می‌کرد و معلمان و ناظم هم متوجه بحران روحی او شده‌ بودند اما هیچ اقدامی در جهت این که به این کودک کمک و او را به یک روان‌شناس معرفی کنند یا حداقل از خانواده‌اش بخواهند نسبت به بچه حساسیت بیشتری نشان دهند، انجام ندادند. آنها کنترل نکرده‌اند که بچه چاقو با خودش به مدرسه نبرد حالا نیز درخواست اشد مجازات برای او را دارند. انتظار می‌رود حالا که قانون‌گذار نسبت به کودکان زیر ١٨ سال قوانین سهل‌تری را وضع کرده، آموزش ‌و پرورش نیز در کنار حمایت از معلم، از دانش‌آموزش هم حمایت کرده و پرونده را به سمت مصالحه ببرد و خواستار بخشش از سوی اولیای‌ دم شود نه این که خودش هم درخواست قصاص کند».
بنا بر این گزارش، محمد نیز در جلسه دادگاه توضیح داد: من نمی‌خواستم معلمم را بکشم. اعصابم خرد بود، خواستم جواب کاری را که با من کرده بود بدهم. بعد هم که به تهران آمدم آقایی به من تنه زد عصبانی شدم و با او درگیر شدم که بعد هم مأموران من را به کانون اصلاح و تربیت بردند.
قاضی دادگاه خارج از جلسه رسیدگی با توجه به سن متهم، از اولیای ‌دم خواست تا نسبت به درخواست خود بیشتر فکر کنند و اعلام کرد رسیدگی به جلسه آینده موکول می‌شود تا پرونده شخصیت نیز از سوی کانون اصلاح و تربیت بروجرد به دادگاه فرستاده شود.
منبع: شرق

 1. نویسنده دیدگاه: در گذر زمان
  مرداد ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۴۴

  خیلی مسخره است کار این وکیل بی شرم و حیا.طرف با چاقو مردم را لت و پار میکند و جامعه را دچار التهاب و تشویش کردهاونوق سرکار خانم تقاضای مصالحه میکند .کودک چه بیشرمی
  باید با اشد مجازات برسد
  این مرحوم استاد خودم بود اهل توهین به شاگرداش نبود خداییش

 2. نویسنده دیدگاه: نریمان
  مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۴۳

  آموزش و پرورش وظیفه داره که از خواسته بحق کارکنان خودش دفاع کنه نه ناحق. حتی اگه معلم قاتل می بود وظیفه آموزش و پرورش این بود که معلم قصاص بشه نه اینکه ازش دفاع کنه .
  در این مورد دانش آموز باید قصاص بشه.چیزی غیر از این بی عدالتی محضه.وکیل دانش آموز به چه رویی این حرفا رو زده؟

 3. نویسنده دیدگاه: یک نفر
  مرداد ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۲۱

  این کودک خطری بالقوه برای جامعه است. و فقط با قصاصش اندکی حق آن معلم مظلوم گرفته می شود در غیر این صورت خونش پایمال می شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار