سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59094
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
خانه » اخبار برتر » اظهارات هسته ای یک کاندیدای احتمالی مجلس و سوالات یک مخاطب
Print This Post

یکی از مخاطبان، مطلبی را درخصوص اظهارات یکی از کاندیداهای احتمالی مجلس دهم ارسال کرده است که متن کامل آن از این قرار است.

به گزارش سلام دلفان، یکی از مخاطبان سایت، مطلبی را درخصوص اظهارات یکی از کاندیداهای احتمالی مجلس دهم ارسال کرده است که متن کامل آن از این قرار است:

یکی از از اتفاقات خوبی که اخیراً در رسانه های شهرستان شاهد آن بودیم، مصاحبه با سیاسیون و کاندیداهای احتمالی مجلس، درخصوص بحث مذاکرات هسته ای بود.  اینجانب با تقدیر از زحمات رسانه ای این عزیزان، نقدی را متوجه این دوستان می دانم و آن اینکه؛ درخصوص اظهارات کاندیداهای احتمالی، بعضاً روشنگری یا اقدام خاصی را انجام ندادند. به عنوان مثال یکی از این کاندیداها(آقای علی رستمیان) مصاحبه ای را انجام داده که حاوی نکات تأمل برانگیزی است، امّا این رسانه ها هیچ تحلیل یا نقدی بر این اظهارات وارد نکرده اند.

نگارنده: با توجه به حساسیت موضوع و به عنوان یک شهروند، نکاتی را درخصوص مصاحبه آقای رستمیان ذکر می کنم و سؤالاتی را از ایشان خواهم پرسید که ان شاء الله ایشان به آنها پاسخ دهند.

آقای رستمیان در قسمتی از مصاحبه مذکور می فرمایند: «به نظر من، متن برجام و قطعنامه سازمان ملل به خوبی تنظیم شده و رهبری هم در سخنان اخیرشان با تعریف و تمجید از تیم مذاکره کننده و رئیس جمهور این مسئله را تائید کردند».

ایشان در قسمتی دیگر چنین می فرمایند: « بنده به شخصه در هیچ یک از متن های برجام و قطعنامه سازمان ملل نقص و خدشه ای نمی بینم و هنگامی که مقام معظم رهبری عملکرد تیم هسته ای را تائید می کند یعنی مشکلی وجود ندارد».

بنده در خصوص موافقت یا مخالف آقای رستمیان با توافق وین هیچ نظری ندارم و موضوع بحث نیز نیست. امّا نکته ی مهم، چیزهایی است که آقای رستمیان به رهبر انقلاب نسبت داده اند. به نظر بنده این مسائل، بسیار مهم هستند و از آنجایی که آقای رستمیان به عنوان کاندیدای مجلس مطرح هستند و قرار است در نهاد قانون گذاری کشور حضور یابند، بجاست که در این زمینه شفاف سازی لازم را به عمل آورند.

سوال اول اینکه: آقای رستمیان، با توجه به قسمت اول اظهاراتتان، لطفاً توضیح بفرمایید که مقام معظم رهبری چه موقع و در چه زمانی متن برجام و قطعنامه سازمان ملل را تأیید نمودند؟ چنانچه جمله ای از معظم له در این خصوص سراغ دارید ذکر بفرمایید تا بنده و مخاطبان در جریان قرار بگیریم.

سوال دوم: حضرتعالی با چه استدلالی به این نتیجه رسیدید که تعریف و تمجید رهبر انقلاب از مذاکره کنندگان، به معنای تأیید متن برجام و قطعنامه سازمان ملل است؟ آیا نشانه خاصی در بیانات ایشان دیده اید که شما را به این نتیجه رسانده است؟ لطفا در این خصوص شفاف سازی بفرمایید.

سوال سوم: درحالی که رهبر انقلاب، پس از صدور قطعنامه تاکنون هیچ اظهارنظری درخصوص قطعنامه انجام نداده اند، شما چگونه پی بردید که قطعنامه مورد تأیید ایشان است؟ آیا سخنرانی یا بیانات خاصی از ایشان می شناسید که درباره قطعنامه 2231 سازمان ملل اظهارنظر کرده باشند؟

سوال چهارم: اینکه فرموده اید: «هنگامی که مقام معظم رهبری عملکرد تیم هسته ای را تائید می کند یعنی مشکلی وجود ندارد»، لطفاً توضیح بفرمایید که رهبر انقلاب در چه تاریخی و درچه مکانی عملکرد تیم هسته ای کشورمان درخصوص توافق وین را تأیید نمودند؟

لازم به ذکر است که رهبر انقلاب تاکنون دومرتبه درخصوص توافق وین اظهارنظر فرموده اند. یک بار در جواب به نامه رئیس جمهور، یک بار دیگر در خطبه های نماز عیدفطر. چنانچه مسائلی که آقای رستمیان به رهبر انقلاب نسبت داده اند درست باشد، باید در این دو مورد وجود داشته باشد. اگر هم آقای رستمیان مورد دیگری سراغ دارند، مشتاقانه خواهان اطالاع از آنان هستم.

اینجانب صادقانه عرض می کنم که هدف از بیان این مطالب و سؤالات، کمک به شفاف سازی فضای سیاسی شهرمان دلفان است. کاندیداهای محترم مجلس شورای اسلامی باید به این مطلب عنایت داشته باشند که آنان قرار است در صورت تأیید مراجع ذیصلاح و اعتماد مردم، به عنوان مسئولان رده بالای نظام جمهوری اسلامی ایفای نقش کنند. چنانچه این عزیزان مطالب مبهم، ناقص و یا خدای ناکرده خلاف واقع را به «شخص نخست مملکت» نسبت دهند، بی شک مسئله خطرناکی خواهد بود.

جناب آقای رستمیان، بنده به عنوان یک همشهری شما، برای حضرتعالی و همه ی کاندیداهای محترم این عرصه از درگاه خداوند منان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم و در محضر خدای متعال و مخاطبان عزیز شهادت می دهم که تا این لحظه رأی خود در انتخابات پیش روی مجلس را مشخص نکرده ام و حامی هیچ کاندیدی نیستم. امید است که حضرتعالی با شفاف سازی و ارائه توضیحات کافی درخصوص مطالب فوق، به فضای گفتگو، تبادل آراء و اندیشه در شهر کمک نمایید.

امیدوارم رسانه ها، همانگونه که اقدام به درج این مصاحبه کرده اند، به رسالت خود پایبند باشند و مطلب اینجانب را نیز منعکس نماید.

داوود محمدآبادی/منبع : دلفان امروز

 1. نویسنده دیدگاه: بیسواد سیاسی
  مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۲۰

  برای جلب آرای مردم نجیب .صادق وساده دلفان عالی میتواند کارشناس هوا فضا .فیزیک هسته ای . سلولهای بنیادی و………شود .کاندیداهای احتمالی دیگر در دلفان داریم که کارشناس ارشد مسایل سیاسی وامنیتی هستند .اما در این زمینه اظهار نظری نکردند اما عالی باز هم پیشتاز شد . عالی جان مواظب آمانو باش نیمه دوم بد سوت نزند .

  • نویسنده دیدگاه: سینا
   مرداد ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۵۷

   اتفاقا اسم خوبی را برای خودت انتخاب کرده ای(بیسواد سیاسی)کینه وعقده از حرفهایت هویداس چرا که دروغگوکم حافظه است همه کاندیداها دراین خصوص مطلب گذاشته اند حتی همون کارشناس ارشد سیاسی البته زمانی که هنوز هیچ توافقی صورت نگرفته بود (لوزان)کلی مانور دادن وبعد هیچ از آب در اومد لطف بفرمایی کمتر به خودتون فشار بیارین ضرر داره ،موفق باشی

 2. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۳۰

  عجب گیری به عالی داده!!!! واقعیت اینه که آقای رستمیان اهل تحلیل نیستن!!!

  • نویسنده دیدگاه: سینا
   مرداد ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۰۴

   دوست خوبم که بنام دلفانی کامنت گذاشتی بنده وشاید اکثرمروم دلفان سخنان رهبر عزیزمان را از رسانه ملی شنیدن که از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای راضی هستن واظهارات آقای ظریف که گفتند با هماهنگی رهبری مذاکرات راپیش میبریم این یعنی همان استدلال شخصی آقای رستمیان وکاملا درست ومنطقیست درضمن رستمیان با این کامنتها ومطالب مغرضانه وهدفدار تخریب نخواهد شدوهمچنان بردلها حکومت میکند

   • نویسنده دیدگاه: دلفانی
    مرداد ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۱۰

    بر دلها حکومت می کند یعنی چی!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

    • نویسنده دیدگاه: آ رمانح
     مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۷:۵۲

     با سلام جناب اقای دلفانی با اینکه مفهوم و جواب سوالت را خودت میدانی ولی جهت اطلاع به عرص می رسانم اقای رستمی اگر محبوب هستند به این دلیل که جز دو گروه شناخته شده ای که سالیان سال است بر فضای سیاسی اقتصادی شهرستان حاکم می باشند و همه منابع شهرستان را در را رسیدن به منافع خود و اطرافیان هزینه کردن ، نیست و تاکنون کارنامه سفیدی نزد عموم دارند

     • نویسنده دیدگاه: دلفانی
      مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۰۳

      با سلام و عرض ادب به خدمت شما دوست عزیز(به اصطلاح ؛ آرمانح)
      اینکه آقای عالی خان رستمی بر دلها حکومت می کند رو ، یه کمی واسه بنده توضیح دهی ممنون میشم!!!!!!!!!!!
      و اما بعد ؛ اتفاقا” دوست من بهتره احساسی عمل نکنیم ،فعلا” معلوم نیست و بسیار زود به نظر می رسد که در باره ی عملکرد عالی رستمیان قضاوت نمود چرا که این آقا که وارد این صحنه و گود انتخاباتی شده،مشخص نیست که چطوری از این آزمون بیرون بیاید,,,, ضمنا” بقیه رو هم متهم نکنیم بهتره!!!! از همه مهمتر یاد بگیریم که هیچگاه دفاع کور نکنیم و از همه مهمتر کاری نکنیم که به خاطر بقیه به جهنم برویم!!!!! ” با تشکر “

     • نویسنده دیدگاه: نام شما...
      مرداد ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۸

      دوست عزيز! باعرض پوزش، سخنان شما متناقض است، مگر جز این است که این دو گروه که شما به آنها اشاره کردید وگفتید سالها برمردم حکومت کرده اند، با رای همین مردم حاکم شده اند! پس ”حکومت عالی بر دلها ” توهمی بیش نیست و سخن شما احساسی وشعاری است، خوب است بدانید که اینگونه اظهارات نه به نفع فرد مورد نظر شماست و نه سودی برای خوانندگان این مطالب دارد. راستی! اگرعالی حاکم بردلهای مردم است پس …..؟!! عزیزم! حکومت بر دلها مختص انسانهایی با ویژگی های خاص است، نه ما آدمهای معمولی و….!!!!!!!

 3. نویسنده دیدگاه: بیسواد سیاسی
  مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۴۵

  چرا کامنت منو نذاشتین ؟معلومه میخواین اینجوری براش تبلیغ کنین .

 4. نویسنده دیدگاه: سید مجید
  مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۲

  بی سواد عالی نوشتی و دمت گرم

 5. نویسنده دیدگاه: بینا
  مرداد ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۱۷

  از چی ناراحت هستید دوستان چرا واقع بین نیستید از اینکه ایشان دارای محبوبیت مثال زدنی بین مردم و بخصوص جوانان هستند . چرا اینگونه بر نخبه گان و چهره های شناخته شده شهرمان می تازید شما با طرح این مسایل نه تنها امثال رستمیان را زمین نمیزنید بلکه هر لحضه بر محبوبیتش افزون خواهید کرد حالا اگه اظهار نظر نمی کردند زوم میکردند روی این قضیه که چرا بیتفاوت اند پس اقایان ایشان با کدام ساز شما برقص اند تا شما راضی باشید چرا اگر صاحب نظران و متفکرانی از ایشان بهتر در شهرستان وجود دارد سراغ آنها نرفتیدحالا که ایشان امید اصلی انتخاب می باشد این صحیح نیست که در یکی از سایتهای اصلی هم مورد تخریب و انتقاد قرار گیرد معلومه که بد جور برای ایشان از حالا شمشیر از رو بسته اید و این به دور از انصاف است

 6. نویسنده دیدگاه: سینا
  مرداد ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۵۶

  رهبرمعظم انقلاب در سخنرانی که دقیقا نمیدانم کجابود فرمودند که بنده لحظه به لحظه عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای را رصد وگزارش میدهند ومورد تایید بنده هست ،وازعملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای تشکر فرمودند وازطرفی آقای ظریف هم درمصاحبه تلویزیونی گفتند که مذاکرات هسته ای را با نظر مقام معظم رهبری انجام میدهیم،مذاکرات لوزان حضرت آقا با نقدی بر عملکرد تیم مذاکره کننده،وفرمودند خوش بین نیستم وباید نرمش قهرمانانه باشد که اگررهنمودهای معظم له نبود عزتمان خدشه دار میشد،حال دوست خوبم جناب محمدآبادی اگر واقعا بقول خودت انسان باسواد ومنصفی هستید چرا وقتی همه کاندیداها بجز آقای رستمیان درمورد توافق انجام نشده لوزان اظهار نظر میکردن وبه به وچه چه میگفتند شما جیک نمیزدید والان سخنان آقای رستمیان که برگرفته از فرامین رهبر عزیزمان هست را اینگونه بدبینانه نقد میکنی سخنان ایشان کاملا منطقی ومنطبق بر واقعیته پس …….؟!

  • نویسنده دیدگاه: علی
   مرداد ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۱۹

   سینا جون زیاد به خودت فشار نیار
   بیسواد سیاسی درست میگه
   آقا جون درباره چیزی علم نداری حرف نزن و نرو مصاحبه کن عالی جون
   ضمنا این اقای عالی رستمی چه گلی بر سر دلفان زده ما نمیدونیم؟

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۴۱

  مقام معظم رهبری در مورد متن برجام پس از تشکر ازهیئت مذاکره کننده و رئیس جمهور فرمودند :البته برای تصویب این متن یک مسیر قانونی پیش بینی شده ای وجود دارد که باید این مسیر را طی کند وخواهد کرد، انشاءالله انتظار ما این است که دست اندرکاران با دقت مصالح را، مصالح کشور را، مصالح ملی را، در نظر بگیرند وآنچه را تحویل ملت خواهند داد بتوانند با گردن افراشته، درمقابل خدای متعال هم ارائه بدهند.
  کاملا واضح است بین ببانات مقام معظم رهبری واین سخن تفاوت آشکاری وجود دارد : بنظر من متن برجام وقطعنامه سازمان ملل به خوبی تنظیم شده و رهبری هم درسخنان اخیرشان با تعریف و تمجید از تیم مذاکره کننده و رئیس جمهور این مسئله را تایید کردند!!

 8. نویسنده دیدگاه: محمد
  مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۲۰

  سلام برنگارنده پر حاشیه نشریه ورزین سلام دلفان دوستان مثل اینکه رسالت رسانه ای خود را فراموش کرده اید ، چنانچه از مطالبتان پیداست کدورت ورنجش از آقای رستمیان به دل گرفته اید ، همه مردم از توافق هسته ای احساس امید به زندگی پیدا کرده اند ، چرا با پیچاندن نیروهای توانمند و مردمی در صدد کم رنگ کردن این احساس خوش ملی هستید ، مدتی بود که به نشریه یتان سر نزده بودم ، میدانید از کی ، از زمانی که با همین ادبیات مغرضانه و به خیال خودتان تاثیر گذار بر مردم کاندیدای را دردو قبل دارای 95 % رای ملت می دانستید و همین آقای محبوب و کارآمد مورد حجمه نا جوانمردانه کلمات سیاسی مغرضانه خود قرار دادید گر چه خواندن نشریه تان را برای خود به عنوان یک نورآبادی کسر شان می دانم ولی براخود واجب دانستم از این طریق به عنوان یک شهروند به شما هدف نا متعالی تخریب چهره های دلفان را متذکر شوم امید است تلنگری بر افکار همچنان بی اساستان زده باشم

 9. نویسنده دیدگاه: رضا
  بهمن ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۳

  آقای رستمیان با توجه به سوابق ایشان و اظهار نظرات ایشان در سالهای قبل مخالف دولت تدبیر و امید و سخنان ایشان در این باب صرفا برای جلب آرا است و نه اعتقادات فکری….

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار